Narakasura

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Narakasura, Naraka, Naraka Asura, demon Naraka - w sanskrycie: नरक - syn bogini Bhudewi oraz Wisznu w postaci dzika Waraha. Syn bogini Bhudewi i boga Wisznu stał się demonem z powodu przyjaźni ze zlym i niegodziwym asurem Bana-Asurą (Banasura). Uległ skuszeniu i deprawacji przez wcielone zło jakim był Bana asura, syn demona Bali, Balina czy Bali-asura, władcy demonicznej krainy sutala loka w świecie podziemnym zwanym patalą.

Spowodowanie upadku i diabolicznego zdemonienia Syna Bożego jakim był Naraka z tytułu pochodzenia od bogini Bhudewi oraz Waraha Awatara, było dziełem wściekłego z powodu przepędzenia go z Ziemi do piekieł demona Bali oraz jego ojca demona Wairoćana.

Narakasura stał się potężnym władcą królestw na Ziemi, przejął tron królestwa Pragjyotisha po usunięciu ostatniego władcy demonicznych danawów Ghatakasura (Ghataka asura), a z czasem zaczął pod swoją władzę przejmować niższe rejony niebios, skąd porwał 16 tysięcy 100 niebiańskich dziewic przynależnych do wielkiej bogini Aditi. Dewowie pod wodzą Indra Dewa, zwróciły się do Wisznu, aby zrobił porządek ze swoim synem, taki bowiem jest w niebiosach obowiązek rodziców, a szczególnie Ojca, że musi zrobić porządek ze swoim synem, jeśli ten popadnie w czynienie niegodziwości.

Naraka uległ pokusie władzy dokonanej przez demona Bana-asura, który upatrzył go sobie, a widząc jego pragnienie wielkiej władzy nad duszami, tchnął weń myśl: "Naraka, jesteś silnym i potężnym boskim synem, medytuj z Brahmanem, aby otrzymać jeszcze większą Moc, a wtedy będziesz władać Trzema Światami, a nie tylko światem ziemskim". Uległszy podszeptowi demona, Naraka czcił Brahmana, aż poprzez uwielbianie i ascezę wyłudził wielkie duchowe moce, w tym moc długiego panowania. Po podstępnym otrzymaniu błogosławieństw dla swojej matki i jej potomstwa, rozpoczął podbój wszystkich królestw ziemi, a potem zajął się podbojem królestwa niebiańskiego. Od tego czasu wiemy, że kto dąży do podboju w dziedzinie politycznej i duchowej, ten jest opętany demoniczną żądzą władzy charakterystyczną dla asurów rodem z piekła, z Naraka loki, gdzie w końcu trafił Narakasura razem z Banasurą.

Wisznu pokonał demonicznego syna w walce, zabił najpierw jego generała Mura asurę (Murasura), a potem zlikwidował Naraka asurę umieszczając jego zwyrodniałą od żądzy władzy, terroru i gwałcenia tysięcy kobiet pod szyldem fałszywej religii poniżej regionu świata upadłych (poniżej Patali), w świecie najgorszego piekielnego zła zwanego Naraka Loką. Do Naraka loki idą ci, którzy sprzeniewierzyli się boskim zasadom posiadając władzę polityczną nad ludźmi i/lub aniołami (bóstwami, niebianami).