Sandalfon

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sandalfon - imię archanioła które oznacza "brata", ponieważ podobnie jak archanioł Metatron, był on kiedyś prorokiem - Eliasz, który wstąpił do królestwa archaniołów. Sandalfon jest archaniołem muzyki i modlitwy. Pomaga archaniołowi Michałowi usunąć strachi jego efekty (z pomocą muzyki). Włącz spokojną muzykę i przywołaj go, aby rozwiał jakiekolwiek duchowe wątpliwości. W duchowości i mistyce uczy się, że archanioł Sandalfon jest pod względem wzrostu najwyższym ze wszystkich aniołów; jest tak wysoki, że sięga z Ziemi do Nieba. W ten sposób pokazuje, że z natury anioły połączone są zarówno z Niebem jak i z Ziemią. Sandalfon pomaga zrównoważyć energię planu fizycznego i Boskiego tak, byśmy mogli przekazywać i wykorzystywać te energie dla duchowego rozwoju ludzkości. Sandalfon jest Aniołem ziemi i opiekunem Przewodników Duchowych, jest również Anielskim Amabsadorem Modlitwy, Muzyki i Duchowego Wniebowstąpienia.

Wniebowstąpienie Proroka Eliasza (Eliyah) odbyło się za pomocą stworzonego ze światła i ognia rydwanu zaprzeżonego w niebańskie konie ze skrzydłami. Archanioł Sandalfon z regułu ukazuje się jako stary mędrzec lub jako stary mistyczno-magiczny kapłan Boga. Archanioł Sandalfon pomoże Ci osiągnąć świadomość Jedności z Bogiem czyli przywrócić połączenia z Wyższą Jaźnią oraz z samym Bogiem, moze także prydzielić Ci czy raczej skieruje do specjalnego Duchowego Przewodnika (Mistrza Duchowego), który pomoże Ci połączyć się ze światem duchowym. Kolor podstawowej energii duchowej Archanioła Sandalfona to barwa turkusowa.

Mając osobiste dośwaidczenia z czasów bycia człowiekiem (Prorok Eliasz), stał się Sandalfon orędownikiem ludzi poszukujących duchowej drogi i szukających lepszych aspektów siebie. Archanioł Sandalfon wziął pod swoje anielskie skrzydła wszystkich tych, którzy kroczą drogą rozwoju duchowego, niebiańską ścieżką. Pomaga ludziom odnaleźć w nich aspekt boskiej doskonałości i jednocześnie doświadczać ziemskiej codzienności. Kreujemy naszą rzeczywistość za pomocą myśli, słowa, emocji, wyobrażenia, intencji. Modlitwa jest chyba najpotężniejszym narzędziem do kreowania nas i naszej codzienności, bo energetycznie i wibracyjnie zawiera wszystkie wymienione narzędzia. Właśnie dlatego moc szczerej modlitwy do Boga jest jedyna w swoim rodzaju. Sandalfon jest jednym z potężnych Sarim (książąt anielskich, władców niebios). Władca, strażnik i opiekun szóstego oraz siódmego nieba. Odpowiedzialny za formowanie dzieci w łonie matki i nadanie płci, zatem do Sandalfona zanosimy modły o zdrowe dziecko i wyrazistą płeć.

Atrybuty to kula ziemska, drzewo, oliwka, cedr. Sefirota Sandalfona to Malkuth czyli Królewstwo.


Linki zewnętrzne

Portal nauk duchowych i społecznych tradycyjnych szkół i zakonów sufickich w Polsce

Portal z naukami duchowymi najstarszej indyjsko-perskiej szkoły sufickiej czisztijja z Ajmer w Polsce