Numerologia Pitagorejska i Chaldejska

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Numerologia Pitagorejska i Chaldejsko-Aramejska

Od zarania dziejów ludzi chcieli lepiej poznać siebie samych. Astrolodzy znajdowali odpowiedzi w planetach i gwiazdach, a numerolodzy w liczbach. Zdobyta w ten sposób wiedza stanowi starożytny dorobek współczesnej psychologii. Wszechświat, w tym ludzie i nasze otoczenie, zbudowany jest z atomów, z wirującymi elektronami. W numerologii cyfry i litery odzwierciedlają kształt tych wibracji, opisując go w formie ludzkich zachowań. W praktyce numerologicznej, badając nazwisko i datę urodzenia osoby, analizujemy różne aspekty jej życia.

Mimo że Numerologia czy inaczej Gematria jest z nami od tysięcy lat, tak naprawdę nikt nie wie skąd ona w ogóle się wzięła. Najstarsze dzieje liczb sięgają czasów Wedyjskich, Egipskich, Babilończyków oraz starożytnych cywilizacji. Uznawali oni, ze liczby mają w sobie tajemną moc, a przeliczanie imion i nazw na wartości liczbowe uznano za naukowy proces magiczny, arytmetyczny i psychologiczny. Mistrz El Moryah zwany Hermesem Trismegistosem, głowa wszystkich szkół ezoterycznych i okultystycznych, jest jednym z najpotężniejszych patronów tajemnej wiedzy ezoterycznej, w tym takich przedmiotów praktycznych jak numerologia czy gematria wedyjska oraz astrologia wedyjska.

Symbolika liczb jest oparta na energii drgań i wibracji, połączone w czasie i przestrzeni życia. W każdym wcieleniu posiadamy kreśloną cyfrę, która nas reprezentuje, i właśnie z wibracją tej cyfry idziemy przez całe życie. Liczba wybrana w każdym wcieleniu ma nam pomóc w określeniu naszej osobowości, wyborze kariery, zainteresowań, miłości. Podobnie jest w Astrologii, ułożenie gwiazd i planet w momencie naszego urodzenia mówi jakie życie nas czeka. Warto pamiętać, że uczniowie prawdziwych szkół ezoterycznych zawsze są biegli, bardzo dobrze wykształceni, w dziedzinach takich jak numerologia, w tym numerologia wedyjska, najbardziej ezoteryczna i źródłowa z gematrii.

System numerologii chaldejskiej ma swe korzenie w indyjskiej Wedzie i systemach kabalistycznych, acz na wschodzie częśto odsyła się do Indii i Himalajów jako Źródła wszelkiej wiedzy ezoterycznej. Weda to święta księga hinduizmu składająca się z czterech części, poczynając od Rig Wedy.

Kolejnym liczbom w jednym z indyjskich systemów przypisane są ciała niebieskie naszego Układu Planetarnego:

 1. – Słońce, Apollon, Helios, Ravi
 2. – Księżyc, Selene, Luna, Ćandramas
 3. – Jowisz, Zeus, Bryhaspati, Guru
 4. – Rahu (Głowa Smoka)
 5. – Merkury, Budha, Tareya
 6. – Wenus, Afrodyta, Śukra
 7. – Ketu (Ogon Smoka)
 8. – Saturn, Kronos, Śani
 9. – Mars, Ares, Mangala

Pranava (Om), symbol Brahmana ma w Sanskrycie zwykle wibracyjną wartość Zera (Śunya), jednak nie jest to nicość tylko neutralność.


Numerologia wedyjska to niezwykły system łączący makrokosmos z mikrokosmosem, pozwala odkryć wpływy ciał planetarnych na głębię ludzkich osobowości, przynosi zrozumienie ciągłości doświadczania życia. Jesteśmy małą cząstką Wszechświata. Gwiazdy rozrzucone na firmamencie wydają się klejnotami mieniącymi się różnymi kolorami i blaskami w zależności od ich wewnętrznej struktury i wielkości, tak i my również jesteśmy niezwykłymi klejnotami, obdarzeni różnymi cechami, talentami, temperamentem odzwierciedlając również naszą wewnętrzną konstrukcję.

System Pitagorejski istniał już około 530 roku p.e.ch., w znacznym stopniu jako spuścizna dużo starszej szkoły orfickiej i chaldejsko-aramejskiej. Pitagorejczycy uważali, że element boski we Wszechświecie wyrażony jest w matematyce, człowiek zaś może uchwycić naturę rzeczy tylko przez liczbę. System pitagorejski zdominował numerologię zachodnią, chociaż wywodzi się z tradycji chaldejskich (aramejskich) i indyjskich. Białe Braterstwo Przebudzonych od tysiącleci inspirowało się wiedzą numerologiczną płynącą z czystego Białego Światła i z Błękitnego Promienia Mocy Boga, które ucieleśnia potężna ogarniająca całą planetę Ziemię świadomość Mistrza El Moryah. Mistrz El Morya ogniskuje w sobie wiedzę, rozumienie i mądrość symbolizowane przez planetę Merkury, Budha, przez ezoterycznego Hermesa, posłańca Bogów, który przynosi objawienie wszelkich ezoterycznych tajemnic. Wiedza o liczbach, liczbowanie czyli numerologia jest podstawą wiedzy duchowej hermetycznej, Wiedzy Hermesa, Światła El Moryah. Numerologia w XIX/XX i XXI wieku na Zachodzie

Niewątpliwie, od przełomu XIX i XX wieku na Zachodzie, kilka osób miało znaczący wpływ na rozprzestrzenienie się idei numerologii pitagorejskiej w wydaniu teozoficznym, tak zwanej numerologii prostej: Mrs. L. Dow Balliett (1847–1929) alias Sarah Joanna Dennis oraz dr Juno Jordan (1884-1984). Z początkiem XX wieku Mrs. L. Dow Balliett była wykładowczynią New Age Thought Movement, która intensywnie rozpowszechniała idee numerologii pitagorejskiej na Zachodzie, w USA. Mrs. L. Dow Balliett studiowała filozofię i wszelkie prace oraz idee Pitagorasa, Platona i innych filozofów. Mocno wpłynęła na dr Julia Seton (Suton; 1862-1950), która jest matką dr Juno Jordan (Juno Belle Kapp), która także mocno rozpowszechniła numerologię, chociaż była dentystką, ukończyła Denver Dental College in 1905, a założyła California Institute of Numerical Research przez 25 lat analizując numerologię najgłębiej jak to było wówczas możliwe. Dr. Juno Jordan zajmowała się numerologią aż do swojej śmierci w 1984 roku, w wieku ponad 100 lat. Mrs. L. Dow Balliett w 1913 roku wydała książkę "Vibrations" mającą zaledwie 81 stron, jako proste wprowadzenie do numerologii pitagorejskiej w wydaniu teozoficznym (numerologia prosta). Kolejną osobą, która rozwijała numerologię pitagorejską w Ameryce jest dr Helena Devis.

L. Dow Balliett w swoich pracach teozoficznych opisała poszczególne wibracje, przedstawiła zasady redukcji numerologicznej, zwanej wówczas również redukcją teozoficzną (sumowanie proste), opisała wibracje własne w trzech aspektach, upowszechniając wynikające ze samogłosek Dążenia Duszy, wynikający ze spółgłosek Aspekt Zewnętrzny oraz Cele Życia, które są wyrażeniem wszystkich samogłosek i spółgłosek (co jest znane dobrze z numerologii kabalistycznej). Zapoczątkowała modę na zachodnią numerologię współczesną, nazywając ją Systemem Wibracji Liczb Balliett. Julia Seton była założycielką kościoła New Age Thought Church and School i tamże poznały się i zaprzyjaźniły obie panie. Julia Seton była bardzo aktywna społecznie i "ezoterycznie", a jej zakres zainteresowań był bardzo szeroki; wydała kilka książek o psychografologii, o prosperity, o rozwoju duchowym. Znacznie przyczyniła do popularyzacji numerologii; jej to przypisuje się upowszechnienie dotychczas używanego określenia "nauka o imionach i liczbach" na "numerology" czyli numerologia. Juno Jordan zapisała się na trwale w historii współczesnej numerologii, to ona upowszechniła większość używanych przez tajemną numerologię ezoteryczną i kabalistyczną opcji numerologicznych związanych z datą urodzenia (kabalistyczny kalendarz liczony od 7 października 3761 p.e.ch., ma w 2019 roku żydowski rok 5779/5780 - czyli bardzo długą historię). Już jako 14 letnia nastolatka miała na tyle opanowane podstawy numerologii, że sama Madame Balliett za zgodą jej mamy przyjęła ją jako swoją osobistą uczennicę, by mogła zgłębiać zaawansowaną wiedzę o liczbach.

Po około 20 latach (więc ma około 34 lat) w oparciu o wiedzę nabytą od swojej matki, Julii Seton oraz od L.D. Balliet oraz przede wszystkim o swoje własne doświadczenie wynikające z intensywnego praktykowania oraz badania numerologii, upowszechniła w zachodniej numerologii białe szczyty, zwane również punktami zwrotnymi, czarne szczyty, nazywane również wyzwaniami. W ten sposób rozpowszechniła diagram numerologiczny, wyrażający drogę życia (wynikający z daty urodzenia), który zwany jest dziś choinką numerologiczną lub diamentem życia. Później, około roku 1930, po latach badań, rozpowszechniła tranzyty numerologiczne. Utworzyła też jedyny w Ameryce instytut badania liczb, w którym grupa złożona z wielu numerologów i studentów badała rozmaite opcje numerologiczne, potwierdzając słuszność jednych lub też eliminując inne (wiele osób miewało jakieś pomysły na rozwój koncepcji numerologicznych), w oparciu o praktyczną wiedzę wynikającą ze zbadania dziesiątków tysięcy danych osobowych. Instytut ten działał przez 25 lat i zgromadził pod wodzą dr Juno Jordan ogromną wiedzę numerologiczną. Juno Jordan była najdłużej praktykującym numerologiem w świecie Zachodu, w USA. Dożyła około stu lat. Przyjmując, że zaczęła się na poważnie zajmować numerologią w wieku 14 lat, gdy została osobistą uczennicą p. Balliett, praktykowała numerologię przez ponad 80 lat.

Należy generalnie wystrzegać się błędnych wymysłów i zamętu na marginesie numerologii, które są literacką fikcją nie mającą nic wspólnego z tradycją ezoteryczno-hermetyczną i kabalistyczną jaka numerologię (gematrię) przekazuje od tysięcy lat. Mamy tutaj błędny od podstaw tak zwany channelingowy system Cheiro (William John Warner alias Count Louis Hamon lub Count Leigh de Hamong; 1866-1936) zwany numerologią chaldejską lub numerologią Cheiro. Oszustwo i zamęt z błędami Cheiro polega na tym, że nie wiedział jaki jest podstawowy aksjomat numerologii, nie wiedział, że Chaldejczycy posługiwali się alfabetem aramejskim, takim samym w konstrukcji jak hebrajski i fenicki, a z nich wyłonił się stary alfabet grecki wraz z grecką numerologią orficką, chaldejsko-pitagorejską, przeniesioną później na alfabet łaciński. Nie wiedział także, że liczbowanie chaldejskie opiera się na systemie sześćdziesiątkowym, nie miał nic wpólnego z numerologią wedyjską. Złe duchy z seansów spirytystycznych także nie miały pojęcia o starej numerologii i namieszały mu w głowie wprowadzając w ślepą uliczkę z której można się tylko pośmiać. W latach 90 XX pojawiła się w Polsce Gladys Lobos, która poprzez swoje pewne błędy wprowadziła do numerologii w Polsce spory zamęt i pomieszanie, a w krajach o tradycjach ezoterycznych jej błędy się zupełnie nie przyjęły. Gladys Lobos nie zrozumiała podstawowych aksjomatów na których opiera się numerologia pitagorejska, stąd jej błędy i sianie zamętu, chociaż same opisy właściwości liczb są generalnie prawidłowe, o ile zawierają aspekty pozytywne, negatywne i neutralne.

Niekwestionowaną prekursorką współczesnej numerologii w Polsce i na Ukrainie była z całą pewnością Tomira Zori (I.K.C) alias Tomira Cotvici-Ghilevici (Kotowicz Gilewicz) herbu Kotwicz. Ta pochodząca ze szlacheckiego rodu mistyczka, była aktywną działaczką ruchu teozoficznego i poprzez swoje powiązania teozoficzne, otrzymywała aktualne informacje na temat teozoficznej numerologii, która przyjęła się na Zachodzie. Używała pseudonimu, ponieważ w jej rodzinie zajmowanie się ezoteryką uznawano za skrajnie niestosowną fanaberię, która w niekorzystnym świetle stawiała całą rodzinę, a po II wojnie światowej były problemy z pochodzeniem arystokratycznym. Mieszkała w majątku ziemskim Gruszewce, niedaleko Chocimia, Chernivets’ka Oblast’, miejsca wielkich polskich bitew militarnych. Większość czasu spędzała jednak w Polsce, gdzie aktywnie uczestniczyła w działaniach rozmaitych stowarzyszeń okultystycznych, przede wszystkim na terenie Krakowa, Cieszyna, Wisły i okolic. W latach trzydziestych, gdy publikowała regularnie w polskich miesięcznikach ezoterycznych oraz wydała pierwszą polską książkę o numerologii, jej rodzinne strony, kiedyś będące ziemiami polskimi, znajdowały się w granicach Rumunii, później w Mołdawii, aby po II wojnie światowej znaleźć się w granicach Ukrainy.


Wibracje, liczby i planety

Numerologia znana tradycyjnie jako gematria lub izopsefia to nauka zajmująca się medytacją i kontemplacją wglądową oraz refleksyjną za pomocą liczb. Liczby odkrywają charakter człowieka, ujawniają również zdolności i pragnienia, utajone skłonności. Numerologia zawiera główny program ludzkich doświadczeń życiowych i nauk, które ludzie noszą przez życie. Numerologia jest pradawną wiedzą, którą najstarsze cywilizacje ludzkie wykorzystywały do różnych działań i celów, tak psychologicznych, magicznych jak i terapeutycznych. Zachowały się dzieła filozofów greckich: Demokryta, Platona i Pitagorasa, świadczące o zajmowaniu się tymi zagadnieniami. Numerologia opisuje społeczne konteksty ludzkiej egzystencji. Człowiek jest istotą niezwykle złożoną i wieloaspektową, a numerologia pokazuje co dla osoby w danym momencie jest najbardziej interesujące i co jest najbliższe ludzkiej Duszy, Psychice oraz Życiu.

W numerologii wedyjskiej liczbowe symbole są powiązane z planetami, ta wiedza jest źródłem dla wszelkich późniejszych dokonań w tej dziedzinie. To z niej czerpali Persowie, Arabowie i Grecy tworząc własne systemy numerologiczne. Niestety rozumienie współistnienia i relacji ze Wszechświatem zostało w nich zapomniane. Ta wiedza pomoże wprowadzić z łatwością harmonię w twoje życie, każdą zewnętrzną okoliczność przekształcić w możliwość własnego rozwoju. Łatwiej otworzysz się na akceptację blasków i słabości swoich i innych, rozwiniesz swoją intuicję i uważność.

Wprowadzając w życie mądrość płynącą z numerologii wedyjskiej, elementów ajurwedy i astrologii z łatwością zrównoważysz swoje środowisko wewnętrzne i zewnętrzne. Emanując spokojem obdarzysz miłością siebie i otaczający Cię świat. Numerologia używa liczb jako klucza do ludzkich zachowań o odczytywania naszego przeznaczenia. Jest to łatwa metoda ćwicząca intuicyjną zdolność umysłu w penetrowaniu głębin osobowości.

To metoda łączenia mikrokosmosu z makrokosmosem. Numerolog poznaje wpływ ciał niebieskich na ludzkie rozumienie i postępowanie. Wszystkie obiekty świata materialnego są powiązane z dziewięcioma planetami. Dla numerologa planety przybierają ludzka postać i postrzegane są jako element kosmicznej gry. Celem pracy z liczbami jest oszczędzenie naszej energii i zachowanie jej dla właściwie sprecyzowanych zamierzeń. Ludzie, którzy podejmują działania nie posiadając stosownej wiedzy co do odpowiedniego momentu rozpoczęcia pracy, tracą mnóstwo energii z powodu niewłaściwych posunięć. Numerologia dostarcza wiedzy dotyczącej takich spraw, jak wybór momentu działania, właściwych związków, właściwego miejsca zamieszkania i wielu innych.

Numerologia wykorzystuje cyfry od 0 do 9 oraz liczby 11 i 22, będące wyższymi oktawami 2-ki i 4-ki. 11 i 22 to Liczby Mistrzowskie. Posiadają one większy potencjał, są bardziej obciążone i wymagają większej dojrzałości, czasu oraz wysiłku, żeby zintegrować je z osobowością. Astrolodzy chaldejscy czy aramejscy jak i pitagorejscy na Zachodzie także kojarzą cyfry od 1 do 9 z planetami i światłami naszego układu słonecznego. Badanie wibracji numerologicznych w odniesieniu do planet jest częścią profesjonalnej analizy astrologicznej, gdyż dużo wibracji cyfry jakiejś z planet wpływa na ogólny efekt horoskopu, wzmacnia lub osłabia planetę, łagodzi lub wzmacnia jej aspekty.

 1. – Jedynką rządzi Słońce (Apollon, Helios). Ta cyfra jest w tym wypadku bardzo egocentryczna i często ludzie są samotnikami.
 2. – Dwójką rządzi Księżyc (Ćandramas). Liczba ta posiada wiele uczuć, emocji, jest to liczba wspólnoty
 3. – Trójką rządzi Jowisz (Zeus, Bryhaspati). Są to osoby wykształcone, inteligentne, szczęśliwe.
 4. – Czwórką rządzi Rahu (Głowa Smoka, Północny Węzeł Księżycowy; lub Uran), astrologiczny aspekt kwadratu. Osoby mające tą cyfrę są odpowiedzialne, zdecydowane i umieją kontrolować swoje życie.
 5. – Piątka jest regulowana przez planetę Merkury (Hermes). Osoby są bardzo komunikatywne i dowcipne.
 6. – Szóstką rządzi planeta Wenus (Śukra). Harmonijna cyfra, mówiąca o sztuce, pięknie i miłości.
 7. – Siódemką rządzi planeta Ketu (Ogon Smoka, Południowy Węzeł Księżycowy; lub Neptun). To bardzo duchowa cyfra. Jest to liczba mistyków, wizjonerów i widzących inaczej.
 8. – Ósemką rządzi planeta Saturn (Kronos, Śani). Jest to solidny i stabilny numer. Jednak posiada on dużo ograniczeń i działa schematycznie. Człowiek mając ta cyfrę uczy się przez doświadczenie.
 9. - Dziewiątką troszczy się planeta Mars (Ares, Mangala). Osoba ta jest bardzo ekscentryczna i posiada niezwykły charakter. Osoba ta jest pomysłowa, waleczna i rozpatruje różne możliwości i drogi do przebycia.

Symbolika liczb została oparta na wielu systemach tradycji, wierzeń i przekonań w mistyczne i ezoteryczne relacje pomiędzy liczbami a osobami. Symbolika liczb i Numerologia wróżbiarska były popularne wśród pierwszych matematyków, takich jak wcześniej wspomniany Pitagoras. Numerologia nie jest współcześnie uważana za poważną cześć nauki, bardziej podchodzi ona pod dawną archaiczną psychologię matematyczną. Podobny był rozwój alchemii na podstawie chemii, oraz rozwoju astronomii na podstawie astrologii. Dzisiaj symbolika liczb jest często związana z okultyzmem, ezoteryką, kabałą, astrologią. Współczesna symbolika liczb często zawiera aspekty różnych starożytnych kultur i nauczycieli takich jak: Pitagoras, filozofowie Babilonu, Aleksandrii, wczesnego chrześcijańskiego mistycyzmu, poprzez okultyzm gnostyczny, system Kabały, Indyjski systemu wedyjski, chińskie koło życia, czy egipski rytuał śmierci. Na Zachodzie rzadko zdarza się autentyczna nauka numerologii wedyjskiej opartej na zapisie imion i nazw w piśmie devanagari czy siddham, w języku Wed czyli w Sanskrycie.

Podczas zajęć podstawowych poznajesz:

• Filozofię wedyjską opisującą połączenie makrokosmosu z mikrokosmosem.

• Kwadrat Wedyjski i właściwości liczb systemu wedyjskiego.

• Swoje liczby – Liczbę Duszy, Liczbę Przeznaczenia, Liczbę Imienną powiązane z nimi planety i ich wpływ na Twoje myśli, wybory i działania.

Zapis imion i nazwisk jest bardzo ważny, także ich forma, jeśli pochodzą z innego języka. I tak przykładowo, często pisze się imię Morya, Moryah, El-Morya lub El-Moryah, z tego w łacińskim, zachodnim zapisie, tylko EL-MORYAH jest z punktu widzenia numerologii poprawnym i dobroczynnym zapisem. Pozostałe formy ekspresji tego imienia mają jakieś niekorzystne wartości z liczbowania numerologicznego wynikające. Zatem jak najczęściej piszemy “El Moryah”. Imię Mistrza zapisane w postaci El-Moryah jest korzystnie wzrostowe, ma dobrą wibrację liczby Siedem, która jest przydatna dla duchowego rozwoju. Warto także zapisywać imiona w ich oryginalnym języku, w tym wypadku w sanskrycie i kontemplować jako rodzaj magicznego ideogramu. Trzeba pamiętać, że w innym systemie pisma mamy zwykle inne wibracje numerologiczne zapisu imienia, nazwiska czy nazwy miejscowości.

Nauka numerologii wedyjskiej rozpoczyna się od przyswojenia alfabetu pisma devanagari lub/i siddham oraz od nauczenia zasad wyliczania parametrów ważnych z punktu widzenia numerologii. Nauka podstaw obejmuje także prawidłowy zapis cyfr i liczb w piśmie devanagari lub/i siddham.

Większość pozycyjnych dziesiętnych systemów liczbowych na świecie pochodzi z Indii, z tradycji wedyjskiej, gdzie narodziła się koncepcja numerologii pozycyjnej. Cyfry indyjskie znane są w kulturze zachodniej jako cyfry arabskie, gdyż Arabowie rozprzestrzenili je w Europie w średniowieczu. Poniżej jest lista cyfr indyjskich i ich nowożytna forma w dewanagari, odpowiednik europejski (arabski) i wymowa w sanskrycie. (Jeśli nie widzisz znaków pisanych w sanskrycie kolumnie pierwszej,z aisntaluj sobie czcionkę devanagari w komputerze!)

Nowożytny Dewanagari – Cyfry arabskie – Wymowa liczebnika w Sanskrycie (rdzeń)

० – 0 – śūnya (शून्य)

१ – 1 – éka (एक)

२ – 2 – dvi (द्वि)

३ – 3 – tri (त्रि)

४ – 4 – catúr (चतुर्)

५ – 5 – pañca (पञ्च)

६ – 6 – ṣáṣ (षष्)

७ – 7 – saptá (सप्त)

८ – 8 – aṣṭá (अष्ट)

९ – 9 – náva (नव)

Śunya to cyfra Zero, ०. W dewanagari १, २, ३, ४, ५, ६, ७, ८, ९ mamy kolejno Eka, Dvi, Tri, Ćatur, Pańća, Szasz, Sapta, Aszta, Nava to cyfry od jeden do dziewięć. Tego trzeba się na początek nauczyć, a każdą cyfrę kontempluje się zapisaną wewnątrz magicznego okręgu nakreślonego wokół jej zapisu. Warto dodać, że cyfry i liczby należy w oryginalnym zapisie devanagari pisać bardzo pięknie je kaligrafując. Jest to nauka potrzebna do opanowania sztuki tworzenia numerologicznych talizmanów.

Ponieważ sanskryt jest językiem indoeuropejskim, jest oczywiste (co widać w tabeli) że słowa dla cyfr są podobne do odpowiedników z greki i łaciny. Słowo śunya dla zera zostało przetłumaczone na język arabski terminem “صفر” sifr, oznaczającym ‘nic’, który stał się terminem zero w wielu językach europejskich od łaciny średniowiecznej zephirum (Arabskie: sifr).

Cyfry i dziesiętny system pozycyjny pochodzą z Indii, które około VII wieku e.ch., najechali Arabowie. Ich łupem (oprócz skarbów, dzieł sztuki i wyrobów użytkowych, niekiedy bardzo cennych) padły też starożytne indyjskie pisma w tym także te zawierające wiedzę matematyczną i astronomiczną. Uczeni arabscy wraz z poznaniem sanskrytu uzyskali dostęp do tej wiedzy. Cyfry weszły do powszechnego użytku a ich propagatorem był perski matematyk Muhammad ibn Musa al-Chuwarizmi, który zastosował je do badań nad algebrą i trygonometrią. Cyfry na zachód w średniowieczu rozprzestrzenili Arabowie (stąd ich przyjęta w Europie nazwa), a ich propagatorem w Europie był włoski matematyk Fibonacci.

Tworząc portret obliczamy zawartość poszczególnych wibracji w imieniu. Nazywamy to trafnie potencjałem, ponieważ każda wibracja daje nam swoiste możliwości działania i charakterystyczne cechy osobowości. Skrótowo i pobieżnie znaczenie liczb w potencjale wygląda orientacyjnie tak:

 • 1 – ambicja, odwaga, inspiracja
 • 2 – łagodność, takt, wrażliwość
 • 3 – radość, szczęście komunikacja
 • 4 – pracowitość, cierpliwość, poczucie godności
 • 5 – ciekawość, witalność, energia
 • 6 – opiekuńczość, odpowiedzialność, harmonia
 • 7 – samorozwój, wiedza, duchowość
 • 8 – władza, seks, pieniądze
 • 9 – dobro, mądrość, miłość uniwersalna


Liczby zwykłe i ich znaczenie

Znaczenie liczb jest nieodłączną częścią Numerologii. Na podstawie daty urodzenia lub liter imienia można ustalić, czy w odniesieniu do czyjegoś życia występują ciągi znaczących liczb, obdarzonych własną symboliką. Liczby zdradzają cechy charakteru człowieka, mówią o talentach, motywacjach człowieka. Nie ma liczb dobrych ani złych, ale każda ma zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty, które mogą wyrażać się jako atuty lub słabości danej osoby.

 • 1 – Kreatywność, zaufanie: Liczba ta wyraża twórczą naturę, poczucie indywidualizmu i odwagę lub determinację. W negatywnym znaczeniu może oznaczać agresje, blokadę psychiczną, dążenie do dominacji.
 • 2 – Współpraca i równowaga: Dwójka reprezentuje zdolność dostosowania się i współpracy. Symbolizuje partnerstwo, zdolności mediacyjne. W negatywnym znaczeniu mówi o nieharmonijności.
 • 3 – Wrażliwość i ekspresjonizm: Symbolizuje autoekspresję, w formie werbalnej lub twórczej, oraz rolę inspirującą wobec innych. Jeśli jest zablokowana, wielki optymizm i pogodna natura ustępują miejsca krytycyzmowi i podatności na nastroje.
 • 4 – Stabilność i postęp: Reprezentuje budowę solidnych podstaw dalszego działania, zdolności organizacyjne i umiejętności kierownicze. Pozbawiona harmonii, może symbolizować brak elastyczności i niezdolność do czynienia postępów.
 • 5 – Dyscyplina i wolność: Reprezentuje wszechstronną i ekspansywną naturę ze skłonnością do szybkiego działania w danej sytuacji. Gdy liczba ta jest zablokowana, może wyrażać człowieka niecierpliwego.
 • 6 – Akceptacja i wizja: Reprezentuje piękno, czystość, wysokie ideały i wyważone skłonności. Gdy liczba jest nieharmonijna, może symbolizować naturę upartą i dominującą.
 • 7 – Otwartość i wiara: Wyraża wyjątkowość, pragnienie zdobywania wiedzy, dążenie do doskonałości. Gdy jest zablokowana powoduje, że urok danej osoby może ustąpić wyniosłości.
 • 8 – Władza i obfitość: Oznacza władczość, zdolność podejmowania decyzji, czasami na siłę. Jeśli cyfra jest zablokowana, etyka jest zastąpiona nadmierną ambicją, kiepskim zarządzaniem.
 • 9 – Mądrość i pełnia: Cyfra ta reprezentuje naturalną charyzmę, talenty przywódcze. Gdy jest zablokowana, może symbolizować naturę zaborczą.

Każda wibracja liczbowa niesie z sobą określone znaczenie. Jest ono aktywne nie tylko w naszym portrecie numerologicznym, ale także w dowolnym momencie i miejscu naszego życia. Odnajdujemy je w datach, numerach rejestracyjnych samochodu, numerze telefonu, na bilecie i na miejscówce w ekspresie.

Poniżej podaję – dla uproszczenia w punktach – znaczenia podstawowych wibracji liczbowych od 1-9. Kropki pokazują mocne pozytywne strony każdej liczby. Poniżej negatywy, czyli cechy, które będą pojawiać się u osób wibrujących negatywnie. Mogą także pojawiać się jako ciemne strony pewnych sytuacji sygnalizowanych przez numer biletu, miejsca czy telefonu. Niemniej, proszę pamiętać, że to nasza myśl kreuje rzeczywistość i to my przyciągamy do nas “negatywne” rzeczy na zasadzie rezonansu. Przyciągamy także to, czego się boimy. Pozytywne i negatywne aspekty wibracji dziewięciu cyfr

Liczba 1

ambicja, potrzeba i umiejętność zarządzania, zdolność podbicia świata

impuls, inicjatywa, pomysłowość, aspiracja, duma, aktywność, wola, odwaga

niezależność i indywidualizm, poczucie wyjątkowości, oryginalność

pionier, wynalazczość, odkrywanie i przecieranie nowych szlaków

entuzjazm, twórczość, spełnienie, sukces, rozpoczynanie od nowa


Lekcja dla liczby 1: realizacja siebie, mądre używanie własnego autorytetu


 • Aspekt negatywy liczby 1:

zarozumialstwo, pretensjonalność

egoizm i egocentryzm

żądza władzy, despotyzm, tyrania

arogancja, agresja, złość

stagnacja, ograniczenie, upór

samotność


Liczba 2

dobroć, łagodność, ciepło, wrażliwość, delikatność, harmonia, piękno

miłość, uczuciowość, słodycz, czar, emocjonalność, niesienie pomocy

takt, dyplomacja, mediacja, negocjacja, dobra organizacja, pokojowe nastawienie

współpraca, wykonywanie poleceń, podporządkowanie, adaptacja

marzycielskość, fantazja, intuicja, prostota, tolerancja


Lekcja dla liczby 2: zrozumieć i opanować własne emocje, okazywać uczucia, współpracować bez całkowitego podporządkowania, zachowując szacunek dla siebie


 • Aspekt negatywy liczby 2:

zależność od innych, bezwolność

lenistwo, niechlujstwo, chwiejność, apatia

sentymentalizm, przesadna emocjonalność, utopia

wstydliwość, zamknięcie w sobie, tchórzostwo

rozwód, nieumiejętność współdziałania

oszustwo, kłamstwo, pozerstwo, okrucieństwo


Liczba 3

komunikacja, media, towarzyskość, przyjacielskość, szczerość

radość, optymizm, dowcip i poczucie humoru, umiejętność cieszenia się ze wszystkiego

twórcze wyrażanie siebie, zdolności artystyczne, natchnienie

szczęście, fart, pomyślność, powodzenie, spadanie na cztery łapy

kultura, inteligencja, logika


Lekcja dla liczby 3: nauczyć się tolerancji i harmonii, nie rozpraszać energii


 • Aspekt negatywy liczby 3:

zawiść, zazdrość, naśladownictwo

brak smaku, pretensjonalność, snobizm

trwonienie sił, uczuć i energii

nieszczerość, agresja, gniew, atak w plecy

krytyka, narzekanie, plotkowanie, niedocenianie innych

kapryśność, próżność, kokieteria, zarozumialstwo


Liczba 4

pracowitość, dokładność, sumienność, solidność, dyscyplina, praktycyzm

stabilność, równowaga, siła, stanowczość, rygor, struktura i materia

zmysł organizacyjny i administracyjny, gospodarność, metodyczność, inwencja

sprawiedliwość, prawość, uczciwość, lojalność, wierność

ostrożność, cierpliwość, spokój wewnętrzny, wola, odwaga


Lekcja dla liczby 4: akceptować zmiany, rozpoznawać ograniczenia, traktować pracę jako czynnik rozwoju


 • Aspekt negatywy liczby 4:

konserwatyzm, nieugiętość, upór, nieustępliwość

tępota i ciasnota umysłowa, ograniczenie

surowość, srogość, nieprzystępność, nietolerancja

nadmierna ambicja, chciwość, skąpstwo, żądza

ciężka, beznadziejna praca, nędza, niewolnictwo

prostactwo, wulgarność, okrucieństwo, bezwzględność


Liczba 5

ukochanie wiedzy, poznawania, doświadczania, ciekawość świata, inteligencja, błyskotliwość, metafizyka

magnetyzm, życzliwość, dyplomacja, wyczuwanie ludzkiej natury (psycholog)

duży temperament seksualny, zmysłowość, otwartość na przygody erotyczne

entuzjazm, postęp, zmiany na lepsze, wolność, podróże

właściwości uzdrawiające, wyczuwanie energii, zdolności bioenergetyczne


Lekcja dla liczby 5: korzystać z wolności bez ranienia innych, zrozumieć, gdzie kończy się “moje”, a zaczyna “twoje”.


 • Aspekt negatywy liczby 5:

zmienność, niepokój, niecierpliwość, nerwowość

nadużywanie seksu, nieopanowane żądze, perwersja

impulsywność, agresja, alkoholizm, intrygi

nietolerancja, fanatyzm, moralizatorstwo

samowola, bezmyślność, cierpienia, bieda, lenistwo

ekstrawagancja, zły smak, narcyzm


Liczba 6

harmonia, piękno, artyzm, sztuka, stabilizacja, równowaga, sprawiedliwość, słowność

odpowiedzialność, opieka, macierzyństwo, dom, rodzina, ciepło, dobroć

służba dla innych, altruizm, praca społeczna, idealizm, oddanie, zrozumienie

talent organizacyjny, energia, zapał, autorytet

miłość, ciepło, życzliwość, uczucia zakochania, związek dwojga ludzi


Lekcja dla liczby 6: nie ingerować w cudze życie, nauczyć się podejmować decyzje, umieć brać i dawać


 • Aspekt negatywy liczby 6:

głupota, naiwność, podatność na wykorzystanie

zazdrość, konflikt, rozwód, intrygi

apodyktyczność, tyranizowanie innych

brak zdecydowania, chwiejność, lęki, tchórzostwo

masochizm, cierpiętnictwo, histerie, pesymizm

egoizm, zaślepienie, cynizm, krytykanctwo


Liczba 7

wiedza, inteligencja, rozsądek, mądrość, perfekcja, badania naukowe

uduchowienie, wiedza wewnętrzna, medytacja, wyciszenie, spokój, skupienie, intuicja

wysoka kultura, elegancja, arystokracja, duma i wola, dystans, ukrywanie uczuć

ukochanie samotności, odizolowanie, pustelnia, filozofia, świat marzeń, zamknięcie

współczucie, pacyfizm, równowaga, opanowanie, analiza, dociekliwość, sukces


Lekcja dla liczby 7: poszukiwanie duchowych wartości


 • Aspekt negatywy liczby 7:

ucieczka od rzeczywistości, alkohol, narkotyki

melancholia, smutek, samotność, bieda

chytrość, podłość, złość, złośliwość, nerwowość

tyrania, dominacja, poniżanie innych

chłód, oziębłość, cynizm, niemożność wyrażenia uczuć

nadmierna ambicja, potrzeba poklasku, “Dyzio-marzyciel”


Liczba 8

ogromna moc i siła wewnętrzna, wszystko jest możliwe do zdobycia, wytrwałość

zmysł do interesów, przyciąganie pieniędzy, władza nad materią

szaman, uzdrowiciel, terapeuta, hipnotyzer, mistyk, ewolucja duchowa i oświecenie

siła witalna, wielka energia, płodność, zdolność regeneracji

polityk, szef, przywódca, biznesmen, talent matematyczny, organizator, sprawiedliwość


Lekcja dla liczby 8: sublimować wartości materialne w celu odnalezienia ścieżki duchowego rozwoju, mądrze używać władzy


 • Aspekt negatywy liczby 8

lichwiarz, skąpiec, wyzyskiwacz i materialista

surowość, twardość, bezwzględność, okrucieństwo

klęska, ruina, bankructwo, bieda, wypadki, złamania

napięcia nerwowe i stresy

zazdrość, egoizm, cynizm, nieczułość

niesprawiedliwość, nietolerancja, mściwość


Liczba 9

miłość kosmiczna bez granic, braterstwo, miłosierdzie, dobroczynność, filantropia

rozgłos, sława, życie publiczne, media, kontakty zagraniczne, dziennikarstwo, aktorstwo

wolność, potrzeba niezależności, swobody, przestrzeni do działania

talent i geniusz artystyczny, twórcza intuicja, otwartość, “adwokat straconych spraw”

zdolności profetyczne (astrolog, numerolog), psychologia, refleksja, mistycyzm


Lekcja dla liczby 9: bezwarunkowe kochanie ludzi


 • Aspekt negatywy liczby 9:

sentymentalizm, emocjonalność, histeria

zgorzknienie, ponuractwo, krakanie, narzekanie

impulsywność, kłótliwość, upór, złość

samotność, odizolowanie, ograniczenie, straty

wulgarność, niemoralność, próżniactwo, egocentryzm

wykorzystywanie innych, chciwość, skąpstwo


Aksjomatyczny porządek liter w alfabecie

W celu wyliczania stanu psychiki, emocji i myśli, a stąd wnioskowania o karmanie, losie i przeznaczeniu człowieka przydatna jest liczbowa kolejność liter w tradycyjnym, utrwalonym od wieków alfabecie. W obszarze europejskim i amerykańskim, opartym na alfabetach z literami pochodzenia łacińskiego (na alfabecie łacińskim 26-cio znakowym uniwersalnym dla wszystkich alfabetów odłacińskich) mamy zatem jako podstawę następującą jak podana tabelę wartości wibracyjnych liter do przeliczania Psychikonu, duszy psychicznej, emocji i umysłu. Litery z ogonkami, znakami diakrytycznymi (Ą, Ć, Ę, Ł, Ń, Ó, Ś, Ź, Ż, etc.) mają wartość taką jak główna struktura znaku od której pochodzą.

A=1, B=2, C=3, D=4, E=5, F=6, G=7, H=8, I=9, J=10, K=11, L=12, M=13, N=14, O=15, P=16, Q=17, R=18, S=19, T=20, U=21, V=22, W=23, X=24, Y=25, Z=26

Przypisanie liter do wibracji liczb oparte jest aksjomatycznie na porządku alfabetycznym, na kolejności numerycznej występowania liter w uniwersalnym alfabecie łacińskim i nie ma możliwości zmienienia tej zasady, która dotyczy zarówno starego pisma chaldejskiego, aramejskiego, fenickiego, hebrajskiego, greckiego (i rosyjskiego) jak i łacińskiego (w tym wszystkich alfabetów odłacińskich). Jest to zatem system tak samo pitagorejski jak i chaldejski, gdyż w rzeczywistości przypisanie liter do liczb na zasadzie porządku alfabetycznego jest aksjomatycznie możliwe tylko w jeden sposób!


Liczby mistrzowskie (z powtórzonych cyfr)

Liczby Mistrzowskie reprezentują osoby, które stoją na wyższym szczeblu ewolucji karmicznej, obdarzone są wewnętrznym światłem i wyższą świadomością. Prawdopodobnie posiadają wiedzę zdobytą w starożytnych szkołach ezoterycznych. Ze względu na bogactwo doświadczeń ziemskich i karmicznych często są nazywane „starymi duszami”. Zazwyczaj rozumieją i wiedzą, że prawdziwym celem w życiu ludzkim jest rozwijanie swojego wnętrza i bezinteresownie niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Mają dar przewodzenia innym na płaszczyźnie duchowej i często posiadają naturalną charyzmę. Potrafią idealnie zestroić się z harmonią wszechświata i jak najlepsze odbiorniki przekazywać kosmiczną mądrość każdemu, kto zechce ich słuchać.

Człowiek sam decyduje – świadomie lub nie – czy chce funkcjonować w wibracji zwykłej czy mistrzowskiej. Życie w wibracji zwykłej jest proste i nieskomplikowane. Natomiast życie w wibracji mistrzowskiej jest trudnym wyzwaniem stawiającym przed człowiekiem wymóg „bycia doskonałym”, „bycia mistrzem” pod względem duchowym i moralnym. Taka osoba powinna mieć świadomość, że prowadzi innych przede wszystkim swoim przykładem. Ponosi tez większą odpowiedzialność karmiczną jako naturalny nauczyciel innych. Z jednej strony osiąga sukces i pełnię człowieczeństwa, z drugiej – toczy ciągle walkę z samą sobą, bywa samotna i niezrozumiana przez otoczenie, zazwyczaj przychodzi z silnymi karmicznymi długami, aby je odpracować i udoskonalić siebie.

Zrealizowana pozytywnie Liczba Mistrzowska daje wiele radości satysfakcji, przynosi sławę i uznanie oraz dostęp do wiedzy tajemnej. Bez wątpienia pozwala poczuć się spełnionym i szczęśliwym na wielu płaszczyznach, ponieważ pozostaje pod nieustanną opieka sił wyższych jako swoisty misjonarz tu na ziemi – misjonarz, który uczy i prowadzi innych do Światła. Trzeba jednak pamiętać, że liczby mają swoje pozytywne i negatywne aspekty i czasem pokazują osobowe czy ucieleśnione w osobie o danym imieniu czy nazwie siły zła, ciemności i mroku.


Liczba 11

intuicja, jasnowidzenie, wizjonerstwo, mediumiczność, umiejętność przekazu wiedzy z Najwyższego Źródła;

charyzma, talenty przywódcze, wódz, przewodnik, nauczyciel, wychowawca, mistrz duchowy;

artyzm, indywidualność, piękno wewnętrzne, prekursor przecierający szlaki dla nowej wiedzy, natchnienie, inspiracja;

zdolności dywinacyjne – astrolog, numerolog, tarocista, zdolności parapsychiczne, znajomość wiedzy tajemnej;

odwaga, duża energia, oryginalność, mądrość, dążenie do duchowej doskonałości, skromność, idealizm, służba innym;


Lekcja dla liczby 11: dzielenie się wiedzą z innymi


 • Aspekt negatywy liczby 11:

despotyzm, manipulacja innymi, zarozumialstwo, próżność;

depresje, lęki, nerwowość;

zależność, podporządkowanie, bierność;

brak realizmu, utopia


Liczba 22

mistrzostwo w materii, umiejętność łączenia materii z duchem, bogactwo materialne;

pomysłowość, umiejętność rozwiązywania spraw nierozwiązywalnych, praktycyzm, realizm, wiedza;

geniusz twórczy, doświadczenie, talent, myślenie perspektywiczne, intuicja, władza, sława, sukces, prestiż;

ogromny potencjał energii, siła i moc, witalność, pokonywanie wszelkich przeszkód;

wielkoduszność, altruizm, działanie dla innych, dostojeństwo, duchowość, charyzma, talenty przywódcze;


Lekcja dla liczby 22: praca dla ludzkości


 • Aspekt negatywy liczby 22:

podłość, nikczemność, okrucieństwo;

depresja, lęk przed życiem, destrukcja, szaleństwo;

dominacja, manipulacja, nadmierna ambicja;

materializm, chciwość;


Liczba 33

Wibruje bardzo podobnie jak 11, ma w sobie jednak więcej kosmicznej miłości i ciepła. Jest jak mesjasz, który przychodzi by innych obdarzać najpiękniejszymi uczuciami. Nie liczą się dla niej sprawy prywatne.

 • Negatywnie wibrująca jest znerwicowanym dziwakiem, nawiedzonym „odlotowcem” i może mieć sporo problemów na każdej płaszczyźnie, a szczególnie we wszystkich sprawach związanych z pieniędzmi.


Liczba 44

Liczba 44 jest podobna w negatywach i pozytywach do 22, jednak posiada większą moc i władzę. Nosi w sobie zawartość i moc liczby 8 zatem jest doskonałym szefem, mądrym i uduchowionym, który potrafi wspaniale zarządzać materią, a jednocześnie wspierać i prowadzić każdego człowieka do rozwoju jak duchowy nauczyciel.

 • Negatywna wibracja może dać materialistę bezlitośnie wykorzystującego słabości innych.


Liczby magicznie doskonałe

Liczba doskonała (magiczna) to liczba naturalna, która jest sumą wszystkich swych dzielników właściwych (to znaczy od niej mniejszych). Najmniejszą liczbą doskonałą jest 6, ponieważ 6 = 3 + 2 + 1. Następną jest 28 (28 = 14 + 7 + 4 + 2 + 1), a kolejne to 496, 8128, 33550336, 8589869056 i 137438691328.

W IX księdze Elementów Euklides podał sposób znajdowania liczb doskonałych parzystych: należy obliczać sumy kolejnych potęg dwójki np. 1 + 2 + 4 + 8 +… Jeżeli któraś z otrzymanych sum okaże się liczbą pierwszą, należy pomnożyć ją przez ostatni składnik i otrzymamy liczbę doskonałą. Leonhard Euler udowodnił, że w ten sposób można otrzymać każdą liczbę doskonałą parzystą – inaczej mówiąc, każda liczba doskonała parzysta ma postać (2p-1)·2p-1, gdzie 2p-1 jest liczbą pierwszą (nietrudno pokazać, że wtedy również p jest liczbą pierwszą) – daje to wzajemnie jednoznaczną odpowiedniość liczb doskonałych parzystych z liczbami pierwszymi Mersenne’a.

Największą znaną dziś liczbą doskonałą parzystą jest 243112608·(243112609-1) – liczy ona 25 956 377 cyfr w rozwinięciu dziesiętnym. Jak dotąd nie udało się znaleźć liczby doskonałej nieparzystej, ani dowodu, że liczby takie nie istnieją. Euler udowodnił, że każda liczba doskonała nieparzysta musi być postaci , gdzie p jest liczbą pierwszą postaci 4m+1. Wiadomo też, że jeśli liczba taka istnieje, to musi być większa od 10300 (wynik z roku 1991).

Najpopularniejszą i najczęściej interpretowaną liczbą doskonała zwaną w numerologii także liczbą magiczną jest Szóstka, cyfra 6. Jednakże liczba 28 jest kolejną istotną i osobno interpretowaną wibracją numerologiczną, podobnie jak 496 oraz 8128. Jeśli w sumie daty urodzenia, imienia czy nazwy wychodzi liczba 28, nie sumujemy jej dalej, ale traktujemy jako wynik końcowy do specjalnej interpretacji.

Pierwsza liczba doskonała to 6. Druga liczba doskonała to 28. Te dwie liczby najlepiej znane były w starożytności. Kabaliści utrzymywali, że nie przypadkiem Bóg stworzył świat w sześć dni, a Księżycowi kazał obiegać Ziemię w ciągu 28 nocy. Dwie kolejne liczby doskonałe znalazł na Zachodzie Euklides: 496 i 8128, chociaż znane były matematykom wedyjskim. W celach magicznych czy szamańskich, dla odprawiania rytuałów dobrze jak spotyka się krąg 6 osób lub krąg 28 osób. Następny magiczny próg to przynajmniej 496 osób, a jeszcze większy to 8128 osób, w tradycjach wedyjskich szkół ezoterycznych przybliżany zwykle liczbą miriady czyli 10 tysięcy.

Magia liczb doskonałych, magicznych, pokazuje jak tworzy się hierarchiczna struktura kręgów wtajemniczenia. Na sam początek mamy krąg sześciu adeptów i zwykle jednego Opiekuna, Nauczyciela. Sześć stałych i długoterminowych uczestników prac ezoterycznych jest oznaką podstawowego wtajemniczenia. Drugi próg to grupa około trzydziestoosobowa, gdzie mamy 28 adeptów u podstaw hierarchii, a oprócz tego nie więcej niż 6 adeptów drugiego, wyższego stopnia. Zwykle jest jeden Opiekun, Nauczyciel i jedna osoba jako jego zastępca. Stąd mowa o środowisku dwustopniowej hierarchii wtajemniczenia jako o poziomie 30 osób w grupie czy szkole. W takim gronie można utworzyć cztery kręgi po siedem osób, a w każdym wyłonić czasowego czy lokalnego lidera. Jeśli mamy cztery kręgi po siedem adeptów i w każdym kręgu lidera jako ósmą osobę oraz jednego Głównego Nauczyciela, wtedy mamy strukturę Mistrzowską liczącą 33 osoby, która odzwierciedla panteon wedyjskich bóstw. Jest to Mistrz, Czterech Dzierżawców oraz magiczny krąg 28 wtajemniczonych. Współcześni liderzy ezoteryczni dobrze wiedzą, że nie zawsze jest łatwo o taką grupkę stałych adeptów ezo-szkoły.

Trójpoziomowa hierarchia wtajemniczenia pojawia się, gdy środowisko adeptów to przynajmniej około 500 osób. Wtedy na podstawowym stopniu inicjacyjnym jest 496 osób. Drugi stopień w hierarchii to zwykle liczba nieprzekraczająca 28 osób, które są zwykle aktywne jako Pomocnicy Nauczycieli, jako lokalni liderzy czy aktywiści szkoły ezoterycznej. Zwykle wtedy krąg nie więcej niż 6 osób wyróżnia się na tyle, aby stworzyć coś w rodzaju Rady Duchowej czy Kręgu Głównych Nauczycieli Szkoły skupionych wokół żyjącego Mistrza Szkoły Ezoterycznej. Kiedy liczba adeptów zaczyna podwajać się, cała struktura podwaja się tak, że przy ponad 8128 osobach mamy pojawienie się hierarchii czteropoziomowej, jeśli o wtajemniczenia chodzi, a ilość struktur Pięćsetników dochodzi do szesnastu. Liczby zaprzyjaźnione (braterskie)

Liczby zaprzyjaźnione są to takie dwie liczby, że suma dzielników pierwszej z tych liczb z wyjątkiem niej samej, (bo ona sama jest przecież też swoim własnym dzielnikiem) jest równa drugiej z liczb i na odwrót. Suma dzielników drugiej z liczb – poza nią samą – jest równa pierwszej z liczb. Liczbami zaprzyjaźnionymi są na przykład liczby 220 i 284. Są to najmniejsze liczby zaprzyjaźnione.

220 = 1 + 2 = 4 + 71 + 142 (suma dzielników liczby 284)

oraz

284 = 1 + 2 + 4 + 5 + 10 + 11 + 20 + 22 + 44 + 55 + 110 (suma dzielników liczby 220)

Każda liczba doskonała jest zaprzyjaźniona sama z sobą. Kilka kolejnych par liczb zaprzyjaźnionych to:

1184 i 1210

2620 i 2924

5020 i 5564

6232 i 6368


Liczby pechowe, demoniczne

W podstawowym nauczaniu numerologii zwykle pomijane, gdyż początkujący aspiranci zwykle błędnie je pojmują i całkiem źle interpretują, a to z uwagi na brak wiedzy o siłach zła, demonach i światach piekielnych (upadłych).


Liczba 15

Piętnaście sztuk nazywa się mendel, a w numerologii ezoterycznej liczba ta symbolizuje mniejszą czarną lożę sił zła i ciemności. 15 – dążysz do czegoś co później jest dla Ciebie taka kula u szyi i jest to chęć zrywania więzów, 15 z drogi życia – naruszenie struktury całości rodziny na skutek nadużycia wolności osobistej. Cykl 15 – wszyscy wokół oczekują , że osoba jest dla nich a dla siebie zrobi kiedy indziej .a dla nich na już , na teraz, w tej chwili.

15 – z cyklu produktywnego z 1 w ostatnim punkcie zwrotnym – ta 15 bardzo często powoduje, że zaczynamy odczuwać ciężar rodziny czyli ciężar tego o co żeśmy do tej pory tak bardzo dbali. Może w nas zaistnieć taka potrzeba jak „odetchnięcie pełną piersią”, odrzucenie ograniczeń, odrzucenia obowiązków, powiedzenia – poświęciłem Wam ostatnie moje 20 lat , radźcie sobie sami, ja chce mieć swoje 5 minut.

Piętnastka z dnia urodzenia – 15 – dzień urodzenia – powoduje, że na małe dziecko spada nadmiar obowiązków, rodzina staje się ciężarem z która ma ochotę wręcz zerwać i ta rodzina powoduje, że zgaszona zostaje indywidualność, daje zmęczenie całością czyli dążymy do harmonii, do stałości a później się sami źle czujemy. 15 – I punkt zwrotny – dążenie do czegoś co później stanowi dla nas odczuwanie ciężaru. 6/15 zrywa nasze układy emocjonalne. Ona powoduje, że my sami zaczynamy się źle czuć w czymś do czego żeśmy niedawno dążyli.

15 to w tarocie karta Diabeł, generalnie o negatywnym znaczeniu i demonicznej wibracji.

Znaczenie karty 15 – Diabeł: Przywiązanie do wartości materialnych, zaniedbanie rozwoju duchowego, skupianie się w życiu tylko na przyjemnościach, uzależnienie od kogoś, czegoś, pożądanie, uwiedzenie, namiętność, otwartość na eksperymenty w seksie, brak zahamowań, bogactwo, uznanie, sława, szukanie w życiu wrażeń, pokusa lub jej uleganie, spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem, duży gniew, kipiące emocje, związek oparty na zaspokajaniu potrzeb cielesnych, kłamstwo, ukryte intrygi, nieczyste intencje.

Karta 15 – diabeł w pozycji odwróconej: Głęboka zależność od pewnej osoby/grupy osób, która nie ma dobrego wpływu, mocne uzależnienie od alkoholu lub/i innych używek, z którego ciężko wyjść, nadużywanie władzy, wykorzystywanie swojej pozycji do niecnych celów, oszustwo, ryzykowne przygody, czarna magia, zło, agresja, przemoc, niepohamowana wściekłość, brak kontroli nad emocjami. Diabeł może również oznaczać gwałt, przemoc fizyczną, prostytucję, nienawiść, brak skrupułów, brak wartości moralnych, różnorodne praktyki seksualne, uznawane za odbiegające od normy, nadmierny popęd seksualny. Ponadto karta może symbolizować bycie w związku, w którym jest się wykorzystywanym i poniżanym. Uleganie niskim instynktom.


Liczba 17

Jedną z własności tej liczby jest to, że stanowi ona sumę pierwszych czterech liczb pierwszych i sama jest liczba pierwszą:

(2 + 3 + 5 + 7 = 17). Stanowi ona także sumę cyfr swojego sześcianu: 17^3 = 4913 oraz 4+9+1+3=17 . W symbolice Sklawinów i skandów miała poczesne miejsce. W runicznych kalendarzach podkreślana podwójnie. We Włoszech uważana za pechową na zasadzie: 17 = XVII = vixi = “żyłem” = “już nie żyję”. W gematrii uważana za liczbę wielkiej loży mroku, liczbę demoniczną.

Liczba 17 w numerologii ma fatalną opinię. Gdy zsumujemy cyfry, otrzymamy 8 – liczbę, która w astrologii jest reprezentowana przez Saturna. Saturn to planeta cierpienia, nakładająca silne ograniczenia na wszystkie aspekty życia. Jest planetą wolnobieżną, a jej cykl, czyli obieg planety wokół Słońca, trwa 30 lat. Dzieląc Polskę w 1944 roku na 17 województw, sami wybraliśmy sobie saturnowy los i stworzyli demoniczne państwo. Pamiętamy, jak było – biednie, głodno, szaro i smutno. Partia i bezpieka na jej usługach trzymały nas w niewoli. Dopiero po niemal 30 latach (saturnowy cykl!), w 1975 roku udało się zmienić podział kraju. Niestety, wybrano równie fatalne rozwiązanie.

Od czasów rzymskich za liczbę tajemniczą, pechową i złowróżbną Włosi uznają 17. Wydaje się jednak, że tradycja ta sięga czasów wcześniejszych; już Plutarch pisał: Egipcjanie powiadają, że śmierć Ozyrysa zdarzyła się w siedemnastym dniu miesiąca, kiedy księżyc w pełni najwyraźniej zaczął ubywać. Przeto pitagorejczycy nazywają ten dzień „barierą” i żywią wstręt do tej liczby. Uważana jest za demoniczną, gdy występuje w sumach, np. w sumach daty czy w sumach liczb imienia lub nazwy. W języku szwedzkim słowo oznaczające 17 – sjutton – jest przekleństwem.


Liczba 23

Ogólnie wibracja tej liczby jest zbiorem wspólnych i wspierających się cech Dwójki, Trójki oraz Piątki i może trochę iloczynowej Szóstki. Ułamek z cyfr 2/3 daje 0,666. Liczba 23 jest uważana za wibrację sympatyków Czarnej Loży oraz wibrację kandydatów do czarno-magicznych praktyk.

W pozytywnym aspekcie 23: Jednostki o tej wibracji bywają bardzo inteligentne, wszechstronnie uzdolnione, mają wszelkie dane, aby odnosić sukcesy w każdej dziedzinie życia. Wybijają się zarówno na polu intelektualnym, artystycznym, jak i zawodowym. Osoby te są pewne siebie, posiadają przy tym bystry, przenikliwy i analityczny umysł. Zawsze potrafią szybko i trafnie ocenić sytuację czy ludzi, z którymi mają do czynienia. Urodzeni w tym dniu są na ogół sympatyczni, pełni uroku i wewnętrznego ciepła. Czasem jednak dochodzi do głosu nadmierna podejrzliwość, a pod wpływem najmniejszej nawet zaczepki czy prowokacji także żywy i wybuchowy temperament.

W negatywnym aspekcie 23: Dla jednych liczba 23 oznacza nieszczęście, dla innych pecha. Liczba faworyzowana przez różne grupy satanistycznych czarnych lóż, w tym przez dyskordian i nowoczesnych magów chaosu. Jest atrybutem Eris – bogini chaosu i zamieszania. Pojawia się zawsze tam, gdzie drży w posadach porządek świata oraz upadają stare przekonania. 23 ma na świecie swoich fanów, którzy wpadają w zachwyt nad wszystkim, co jest 23-cie w kolejności. Niektórzy zaś twierdzą, że godz. 23.23 to najbardziej mroczna czarno-magiczna i jednocześnie najbardziej szalona pora dnia, kiedy wszystko może się zdarzyć, a magiczne rytuały przynoszą absolutnie zaskakujące efekty. U osób z tą liczbą często dochodzi do głosu nadmierna podejrzliwość, a pod wpływem najmniejszej nawet zaczepki czy prowokacji także żywy i wybuchowy temperament. W szaleństwie mogą popełniać czyny za które płacą przez całe życie.

Znaczenie podliczby 23/5: Wolność. Zręczność. Pomoc w przedsięwzięciach. Przynosi odpowiedzialność i protekcję. Nasza wartość jest rozpoznana. Często kariera w dziedzinie komunikacji. Możliwość otrzymania spadku. Sukces, sława i uznanie. Jeśli jednak wibrujemy negatywnie, będziemy działać według zasad, które uczynią z nas osobę surową i egoistyczną, ulegającą napadom wściekłości, gdy życie nie toczy się tak, jakbyśmy tego chcieli. Inne negatywne aspekty liczby 23/5 to ciągłe wzloty i upadki, kręcenie się w kółko wokół własnych doświadczeń.

Magia kwadratu liczb

Kwadrat magiczny – tablica składająca się z n wierszy i n kolumn (n>2), w którą wpisano n2 różnych nie powtarzających się dodatnich liczb naturalnych w ten sposób, że suma liczb w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdej przekątnej jest taka sama (tzw. suma magiczna). Kwadrat, w którym suma liczb w każdym wierszu i każdej kolumnie jest taka sama, ale sumy liczb w przekątnych są różne, nazywa się półmagicznym. Kwadraty magiczne nie mają zwykle zastosowania typowo naukowego, ich układanie jest rodzajem rozrywki matematycznej. Kwadratów magicznych jest nieskończenie wiele.

Magiczne kwadraty miały znaczenie symbolu w wielu kulturach, kulturach najpowszechniej rozpoznawalny wywodzi się ze starożytnych Indii, gdzie jest wiązany z Boginią Śri Tripura Sundari oraz Chin, gdzie jest przypisywany Lo Shu. Kwadrat ten jest podzielony na dziewięć pól z liczbami od jednego do dziewięciu, utworzonymi w taki sposób, że suma z każdego wiersza i kolumny oraz przekątnej wynosi piętnaście, jak ilość faz księżyca (tithi).

4 9 2

3 5 7

8 1 6

Kwadrat magiczny jest oknem do naszej duszy. Przynosi poznanie, zrozumienie i spokój, a tym samym możliwość osiągnięcia pełni Szczęścia. Numerologia chińska oraz także wedyjska opiera się na magicznym Kwadracie Numerologicznym, tworzonym na podstawie naszej daty urodzenia. Podobny kwadrat stosowano w Astrologii oraz Wastu. W nim wpisane są nasze przeszłe i przyszłe losy, odkrywa on również przed nami nasze ja. Generalnie, aby utworzyć swój osobisty kwadrat numerologiczny należy wpisać cyfry ze swojej daty urodzenia do kwadratu. Należy pominąć zero, a jeśli cyfry powtarzają się, należy wpisać je w dany kwadrat w takiej ilości.

W kwadracie o wiele istotniejsze niż symbolika poszczególnych cyfr jest znaczenie kombinacji określonych cyfr. Istotne jest również liczba powtórzeń danej cyfry. Np. kilka dwójek nadaje kwadratowi trochę inne znaczenie niż jedna. Brakujące liczby wzbogacają interpretację o wiele informacji. Często oznaczają słabości, cechy których brakujące danej osobie i/lub nad rozwojem których warto byłoby popracować. Zero nie jest brane w ogóle pod uwagę w numerologii chińskiej.

Niektóre własności kwadratów magicznych (n, jak wyżej, oznacza liczbę kolumn i wierszy kwadratu):

 • Jeśli do każdej liczby w kwadracie dodamy tę samą wartość k, to kwadrat pozostanie magicznym, a jego suma magiczna wzrośnie o n·k.
 • Jeśli każdą liczbę w kwadracie pomnożymy przez tę samą wartość k, to kwadrat pozostanie magicznym, a jego suma wzrośnie k-krotnie.
 • Jeśli weźmiemy dwa kwadraty magiczne o tym samym rozmiarze i sumach magicznych S1 i S2, i dodamy liczby na odpowiadających sobie pozycjach, to otrzymany w wyniku tego dodawania nowy kwadrat też będzie magiczny, a jego suma magiczna wyniesie S1+S2 (jednak nie ma gwarancji, że w tym nowym kwadracie wszystkie liczby będą różne).

Kwadraty magiczne znali już starożytni Chińczycy i Hindusi, wierzyli w ich magiczną moc i dlatego umieszczali je na amuletach i talizmanach. Chiński kwadrat magiczny, luo shu, miał zostać wynaleziony około 2800 p.n.e. przez Fuxi i dał podwaliny sztuce feng shui, jednak jego 15-tkowa suma pokazuje, że jest to przywieziony z Indii magiczny kwadrat Bogini Tripura Sundari Devi (Śri Dewi). Chińscy architekci radzili stosować magiczny kwadrat podczas projektowania domów, pałaców i miast. Najbardziej znaną budowlą, gdzie podczas projektowania ściśle zastosowano zasadę idealnego kwadratu jest Cesarski Pałac w Pekinie. Portret numerologiczny G-NPS

Jak wszyscy uduchowieni ludzie wiedzą, Gematria jest głęboką, mistyczną numerologią dzięki której możliwe jest pełne obrazowanie ludzkich osobowości, szczególnie do celów duchowych. Ilość informacji, które można odczytać z zapisu numerologicznego imion i nazw jest ogromna, porównywalna z ilością danych z kosmogramu i tranzytów astrologicznych, tylko że Gematria jest bardziej matematycznie ścisła i dopracowana od strony interpretacyjnej, a w dawnych czasach była psychologią matematyczną. Poszczególne alfabetyczne systemy zapisu imion i nazw jak grecki, łaciński czy hebrajski mają swoje własne wibracje numeryczne i zmiana zapisu imion czy nazw zmienia wiele z otoczki somatycznej, psychicznej i duchowej. Podstawą analizy jest Gematryczny Kosmogram obliczający NOUS (Ducha/Głębię), PSYCHE (Jaźń/Umysł) i SOMA (Ciało/Życie). Ostatnia cześć, taka Gematria skrócona znana jest powszechnie jako numerologia.

Wiedza numerologiczna oparta na cyfrach i liczbach jest ezoteryczną nauką o wiele szerszą i głębszą niźli ludzie powszechnie sądzą i nie należy jej traktować jedynie jako prostej zabawy z przymrużeniem oka, chyba, że jest się jeszcze nieuczonym dyletantem w tym przedmiocie. Mędrcy starożytni w kulturze Europy i Azji, a także Egiptu dobrze znali nauki o zamianie liter alfabetu na cyfry i gematrycznym odczytywaniu ukrytych w nich znaczeń. Gematria jest doskonale znanym biblijnym liczbowaniem, gdzie w Apokalipsie jako liczbę zła podaje się słynną wibrację (666). Jeden z podstawowymach sposobów odczytywania wiedzy z liczb to interpretacja z imienia, nazwiska, a także nazw miejscowości czy kraju. Gematria (hebr. גימטריה z grec. γεωμετρια) to system numerologii kabalistycznej opierający się pierwotnie na języku i alfabecie hebrajskim, zaś samo słowo gematria pochodzi od greckiego słowa geometria. Wygląda na to, że gematria powstała jednocześnie w kulturze semickiej i greckiej lub w tym samym czasie została tam rozpowszechniona. Istnieje kilka form gematrii, między innymi “objawiona” i “mistyczna”. Gematria, po staropolsku Gematrija, odnosi się zwykle do przeliczania słów i pojęć w języku hebrajskim, zaś jej odpowiednik oparty już na alfabecie greckim albo łacińskim (angielskim) nazywany jest współcześnie Numerologią. Aby zajmować się hebrajską gematrią czy jej greckim odpowiednikiem trzeba doskonale poznać alfabet oraz zapis cyfr odpowiadających literom. Same litery alfabetu jako znaki także są przedmiotem studiów i rozważań. Znaki alfabetu uporządkowane są w zapisie hebrajskim od strony prawej do lewej.

Gematria albo g’matria to analiza oparta na numerycznych odpowiednikach liter i mistyczna czy psychologiczna interpretacja wyników dokonywana wedle odpowiednich, bardzo ścisłych reguł. Na język polski można to przetłumaczyć jako numerologię słów. Termin gematria pochodzi z greki, czy to ze słowa “geometria” czy też ze zlepku słów “gamma” i “trzy” ponieważ litera “gamma” znajduje się w greckim alfabecie na miejscu trzecim. Istnieją różne sposoby przypisywania konkretnym literom odpowiadającym im liczb, co daje konkretne techniki analizy gematrycznej. Pierwszą literką jest w alfabecie “Alef”, ostatnią “Taw”, stąd popularne greckie Alfa i Omega to w oryginale hebrajskim Alef-Taw. W alfabecie gematrycznym przyjętym dla numerologii łacińskiej mamy odpowiednio A oraz Z (Zet) jako pierwszą i ostatnią literę. Dawniej gematrię nazywano psychologią matematyczną. Istnieje gematria dla alfabetów takich jak cerkiewno-słowiański czy język rosyjski, jednak główne zasady tworzenia portretu osobonazwy (imion czy nazw) oraz reguły interpretacyjne nie ulegają zmianie w stosunku do metod greckich czy hebrajskich. Osobne wielkie systemy gematrii, to studia nad pismem chińskim, japońskim czy devanagari (indyjskim), które nie są oparte na literach alfabetów takich jak grecki, łaciński czy hebrajski.

Warto zapamiętać zasadę, że “nie ma mistyki bez liczbowania”, “nie ma ezoteryki bez gematrii”. Numerologia mistyczna pozwala w sposób generalnie pewny ustalić jakość wibracji nauczycieli duchowych, liderów kursów ezoterycznych, źródeł przekazów channelingowych, a co za tym idzie ocenić wstępnie wartość oraz jakość materiału i idei jakie zostaną zaprezentowane. Rozeznawanie wibracji to bardzo podstawowa umiejętność wszystkich osób znajdujących się na duchowej drodze rozwoju. Odróżnianie niskich, mrocznych i demonicznych wibracji osób czy miejsc od wibracji wysokich, duchowych i boskich jest jedną z elementarnych podstaw na jakich opiera się magia, ezoteryka, kabała, gnoza, hermetyzm, mistyka, duchowość, etc.

Podstawową, najbardziej znaną procedurą numerologiczną jest przypisywanie literom cyfr od 1 do 9, co zwiemy numerologią prostą. W numerologii jest to tak zwana liczba Soma (hebr. Mispar Katan) czyli wibracja Ciała oraz Życia na zewnętrznym, fizycznym planie. Używamy generalnie Numerologii Pitagorejskiej, gdzie przyporządkowanie numerków oparte jest na kolejności liter w alfabecie. Pitagoras opracował numerologię na wzór hebrajskiej kabalistycznej czy henochiańskiej gematrii, stąd jest to system dobrze sprawdzony i praktyczny, chociaż wymaga dłuższych studiów i dobrych nauczycieli, aby nauczyć się nim biegle posługiwać. Litery narodowe dopisuje sie do litery głównej, od której pochodzą. Przykładowo, litera “Ą” ma taką samą wibrację numerologiczną jak A.

W celu głębszej analizy numerologicznej, pełniejszej interpretacji imienia lub nazwiska czy nazwy miejscowości, ale też poszukiwania ukrytych znaczeń i tendencji, stosuje się rozwiniętą wersję liczbowania. Wyliczeń dokonuje się wówczas dla trzech następujących aspektów: Ducha, Jaźni i Ciała, co jest odpowiednio określane jako Nous, Psyche i Soma (N-P-S). Soma tyczy spraw życiowych, codziennych, cielesnych, jest to Ciało, Materia, Świadomość. Psyche to liczba Psychikonu, czyli emocjonalno-myślowej natury, umysłu, Astromentalu, Duszy, Podświadomości. Nous to sfera Ducha, Nadświadomości, Jaźni Wyższej. Taki podział opiera się na prostej zasadzie rozwijania i skracania liczb. osobno bada się jeszcze tak zwany Gematrikon (G) czyli wibracje zasilającej osobonazwę energii.

Dane liczbowe opisujące wibracje liter alfabetu polskiego i innych europejskich z łatwością można obliczyć samemu. Koluma Soma to powszechnie znany podział dziewiątkowy. Kolumna Psyche wynika z numeru porządkowego, jaki ma dana litera w alfabecie (bez polskich znaków). Gdy od niej odejmujemy jeden (1) i wstawiamy to (1) na początku (lub inaczej: po odjęciu 1 dodajemy je na początku otrzymując liczbę wibracyjna 100), uzyskujemy liczbę Nous (Rodzaj Ducha). A jak cyfry tej liczby dodamy do siebie otrzymujemy cyfrę elementarną, skróconą, potrzebną do interpretacji Soma. Przykładowo dla litery „P“: numer porządkowy w alfabecie to 16 (Psyche). Odejmujemy 1 i dostawiamy je 1 na początku i w ten sposób uzyskujemy Nous=(115) (albo 16-1+100=115). Jak dodamy do siebie cyfry z liczby 115 (1+1+5) otrzymamy (7), czyli cyfrę wibracji Soma, podobnie gdy dodamy 1+6 = (7). Popularne wprowadzenia do numerologii na Zachodzie zajmują się głównie zliczaniem samej wartości Soma (numerologia prosta) tak dla daty urodzenia czy wydarzenia oraz dla imion, nazwisk, miejsc urodzenia czy miejsc zamieszkania, stąd duża zawodność takich zabaw, szczególnie jeśli o portretowanie osobowości i jakości ducha oraz badanie wibracji osób idzie. Data urodzenia czy zdarzenia jest tylko pomocniczą informacją w stosunku do wibracji osobonazwy i miejscowości, zatem nie powinna być przedmiotem analizy w oderwaniu od imion czy innych składowych badanej osobobonazwy. Zanim zaczniemy taki portret liczbowy G-NPS interpretować, należy zapoznać się z pewnymi podstawowymi zasadami interpretacyjnymi. Nie jest możliwe ich przestrzeganie bez znajomości cyklów życiowych, oraz liczb specjalnych – mistrzowskich i demonicznych. W zależności od tego jakiego rodzaju mamy cykl życiowy, interpretacja wibracji osobonazwy może być znacząco odmienna. HITLER - Portret numerologiczny G-NPS

W ezoteryce popularne jest twierdzenie, że osobonazwa Hitler to biegun zła o wibracji diabelskiego (666) czyli zły i bardzo szkodliwy duch zasiedlający taką osobonazwę oraz jej anagramy. Portret numerologiczny G-NPS jako narzędzie do wszechstronnego badania gematrycznego to potwierdza. Hitler to dobrze zakamuflowane zło czekające na swoją okazję do pełnego zamanifestowania, a jeszcze dokładniej, wielkie zło działające pod delikatną maską dobra i czynienia dobra dla świata.

Tabela wyliczeń G-NPS dla słowa: Hitler

Cykl życiowy osobonazwy jest lekko wzrostowy o jeden punkt, od (8) do (9) co z jednej strony daje w odbiorze poczucie, że osoba chce dobra i wzrostu, a z drugiej pozwala sugerować ścieżkę do dobrobytu i doskonalenia. Pozwala to na świetne maskowanie prawdziwych intencji złego ducha wcielonego jako Nous (666). Cykl życiowy lekko wzrostowy absorbuje także pewne cechy cyklu środkowego czyli stagnacyjnego, kiedy interpretujemy taki portret G-NPS, musimy o tym pamiętać. Wzrostowy cykl życiowy przy diabolicznie negatywnym Nous o wibracjach z grupy {(66x), (6x6), (x66)} służy jedynie za czasową maskę pod którą skrywa się przyczajone wewnątrz zło, które ów cykl wykorzysta do wzrostu w ilości i randze swoich niegodziwości. Kiedy nie ma takich negatywnych wibracji, cykl życiowy wzrostowy eskaluje jedynie dobre cechy z pozytywnego aspektu wibracji cyfr i liczb.

Końcowa wibracja (9) portretu wskazuje, że to doskonała postać zła, bieguna zła w osobonazwie pod imieniem (nazwiskiem, pseudonimem) Hitler. Maskuje się jako Soma (36) oraz Psyche (72) co pozwala na solidne utajnienie się przez długie okresy czasu i złoczynne działanie, kiedy nastanie odpowiednia okazja. Wibracja Soma (36) jest najłatwiej odbierana przez ludzi, tutaj jako przyjazna i słoneczna, pogodna wibracja. Psyche (72) może być odbierane nawet jako wzniosłe i duchowe, co w opiniach osobistych o osobonazwie Hitler przewija się wielokrotnie wśród osób, które go znały.

Wibracja iloczynowa NPS, co obliczmy z Nous (666) to 6x6x6 = 216, a dalej licząc 2x1x6=12, i w sumie 1x2=2, z Psyche (72) mamy 4, a z Soma (36) mamy 18 i dalej 8 czyli razem NPS (248). Nie ma zatem dodatkowo ukrytej eskalacji zła w portrecie NPS.

Liczby poboczne z Nous mają wartości takie same jak Psyche czyli 72, zatem osobonazwie trudno jest odrożnić sprawy psychiczne i umysłowe od duchowych i boskich. Kanały połączenie Psyche z Nous (Duchem) mają bowiem takie same wibracje, nie ma czegoś co by odróżniało Psyche, świat astromentalny, od Nous – świata duchowego, boskiego. Hitler w sumie nie ma dostępu do planu boskości.

Gematrikon (342) pokazuje, że dobrze zasilane energetycznie są cele wibracyjne Dwójki w Psyche (72) oraz cele Trójki w Soma (36), zatem osobonazwa będzie na te kierunki kładła nacisk lub je wybierała i preferowała. Oczywiście Gematrikon zasila wszelkie cele Dziewiątkowe jako końcową wypadkową wibrację portretu G-NPS.

Liczba (666) w Nous jest wibracją omawianej w naukach hermetyzmu Bestii, Zła, Demona lub Szatana czy Diabła, samego źródła czarnej loży panów ciemności. W tym portrecie osobonazwy, to zło jest dobrze zakamuflowane, opakowane w ramy całkiem przyjazne i pozytywne, tak aby móc się jak najdłużej skrywać czekając na okazje do przejawienia, a także aby móc pozytywną siłą swego uroku zjednywać jak najwięcej zwolenników. Wszystko to pięknie widać na realnym przykładzie twórcy II wojny światowej i niemającego sobie równych ludobójstwa. Przy czym sam Hitler najpewniej, oprócz okopów I wojny światowej, gdzie trochę strzelał bo musiał, nikogo nie zamordował w ramach rzezi jakie zapewnił sprawując nieomal absolutną władzę polityczną. Gdyby owej władzy nie zdobył zapewne skończyłoby się na znęcaniu nad żoną i dziećmi z uśmiechem na ustach lub z dobroczynnym podkładem ideologicznym, na zasadzie, to 'przecież dla twojego dobra'.

Dziewiątka (9) pozytywna to ludzie kochający ludzkość, działający dla całego świata, jednak nutka punktu środkowego Dziewiątki oraz demonicznego Nous (666) tę miłość uczyni zbytnio samolubną i sarkastyczną, a władca z takimi wibracjami będzie kochać ludzkość pod warunkiem, że ta mu służy i zaspokaja posłusznie jego zachcianki, całkowicie się podporządkowuje kaprysom władcy. Nieposłuszni wzbudzą silne namiętności destrukcyjne. Pragnienie ogarnięcia wszystkich ludzi samym sobą łatwo przeradza się u takiej Dziewiątki (9) w tyranię pragnienia zawładnięcia światem dla celów samolubnych. Dziewiątka jest z natury uczuciowa, namiętna i nerwowa, zatem emocje osobonazwy Hitler nie dziwią, ani w stosunku do najbliższych, ani w stosunku do tych, co zawiedli w walce o podbój świata czy weszli w drogę osobonazwie Hitler. Osobonazwa Hitler podąża za własnymi namiętnościami jako ich posłuszny sługa, jest jednak wewnątrz, w samej swej istocie duchem diabolicznym, zatem pragnienia i dążenia oraz wszelkie namiętności wielkiego diabliska łatwo sobie wyobrazić, nawet jak pojawiają się zgodnie z regułą lekkiej wzrostowości cyklu życiowego, która pozwala realizować marzenia i pragnienia. System propagandy zbudowany przez osobonazwę Hitler do końca nieomal jego życia i kariery wzbudzał mu prąd życzliwości i sympatii dla jego działań, dążeń i pomysłów, co w wielu środowiskach po dziś dzień jeszcze pokutuje, chociaż każdy dobrze wykształcony numerolog od razu odrzuci taką osobonazwę jako potencjalnie niebezpieczną i w tajemnicy knującą podstęp, jako coś w rodzaju pięknej i urzekającej Bestii, która w innym wypadku, nie mając pozycji politycznej mogła być psychopatycznym oszustem matrymonialnym, który zabija podstępnie kolejne żony dla spadku po nich, ale do końca zawsze jest bardzo czarujący dla wszystkich, szczególnie dla swych wybranek i ich rodzin. Warto pamiętać, że negatywna Dziewiątka (9) zawsze ma na uwadze własny interes, a jak utożsami się z narodem jak Hitler, swój interes uważa za interes narodu. Pragnie także wszystko otrzymać za nic czyli nic z siebie nie dając, co oznacza, że niechętnie idzie na wymianę czy zakup czegoś, co może rozbójniczo zagarnąć bądź sprytnie wyłudzić. Dwie cyfry dziewięć w kolumnie Soma dodatkowo eskalują, wzmacniają znaczenie wibracji cyfry Dziewięć w całym portrecie numerologicznym.

Wibracja (18) jako liczba z sumowania (666) i tło dla końcowej wibracji (9) jest z uwagi na demoniczne Nous (666) interpretowana jako złożenie negatywnych cech cyfry (1) oraz (8), mamy zatem ducha, który jest prymitywnym arogantem dążącym do władzy i przewodzenia w sposób bezwzględny, impertynenta dążącego do zaspokajania każdej swojej zachcianki. Negatywna (8) w tej wibracji (8) powoduje, że owa osobonazwa bezlitośnie i lichwiarsko wykorzysta każdego dla osiągania swoich celów. Niestety także ostatecznie ściąga na siebie i swoje otoczenie ruinę i zniszczenie, co elegancko widać na przykładzie osobonazwy Hitler. Wibracja (18) to liczba łącząca cechy cyklu natury z cyklem nadludzkich osiągnięć, stąd pewne oceny osobonazwy Hitler, a także uleganie ideałom doskonalenia do poziomu nadludzi.

Osobonazwa Hitler składa się zatem z negatywnych cech ogólnych Dziewiątki (9) maskowanych przez w sumie dobroczynne wibracje Psyche i Soma oraz cykl życiowy lekko wzrostowy. Składa się także z negatywnych wibracji składowych i samej liczby (18) oraz z negatywnej strony cyfry (6) w potrójnym jej nasileniu. Szóstka potrojona (666) w sile to apodyktyczność do granic wytrzymałości i ponad miarę możliwości, czyli nieumiarkowane zapędy dyktatorskie. Taki potwór żyje wedle zasady „czyń wolę swoją” nie troszcząc się zupełnie o to czy innym w kraju lub na świecie to pasuje czy też nie, nie liczy się z nikim ani niczym, nie liczy się z cudzym cierpieniem, ale za wszystko domaga się pochlebstw i pochwał. Uparty, zaślepiony interesujący się sobą i swoimi osiągnięciami jest absolutnym tyranem świata jeśli dostanie do ręki władzę polityczną w której nic nie będzie go ograniczać, a tylko o takiej marzy. W sumie to na pewno dobrze się stało, że pewien pół-Gruzin (matka Gruzinka), a pół-Polak (ojciec był Polakiem) znany pod pseudonimem Stalin przeciwstawił się i ograniczył tyranię osobonazwy Hitler. Tyle, że wibracje osobonazwy Stalin trzeba badać w języku gruzińskim i rosyjskim, w ich alfabetach...


Numerologia podstawą jest ezoteryki

Bractwa ezoteryczne pomagają zapoznać autentyczną numerologię (gemetrię) w jej głębszym wymiarze, a ludzie, którzy nie zgłębiali gematrii, ezoterycznej numerologii siedząc u stóp błogosławionych Nauczycieli czy Mistrzów Ludzkości posłanych przez Wielką Radę Darjeeling, przez Białe Braterstwo Mistrzów Mądrości Dalekiego Wschodu, zwykle nie wiele wiedzą i nie wiele potrafią z dziedziny numerologii, chociaż nawet trochę tej wiedzy dobrze zrozumianej bywa pomocne w życiu. Wystarczy spytać o magiczny kwadrat numerologiczny którejś z planet, jak Mars czy Jowisz i zwykle okazuje się, że wiedza zachodnich aspirantów jest niewielka, jeśli chodzi o ezoteryczny czy jak kto woli wedyjską numerologię, gematrię. Mistrzami uczniami El Moryah biegłymi w dziedzinach numerologicznych byli tacy wielcy adepci jak Tamira Zori, Mag Athenor czy Master LMB, największy z uczniów i wtajemniczonych mistrzów wychowanych przez El Moryah w XX wieku.Linki zewnętrzne

Portal o nauce i życiu wielkich mistrzów duchowych jogi i tantry

Sekretne nauki wtajemniczonych mistrzów jogi i tantry z Himalajów

Polski portal z naukami Królewskiej Radża Jogi

Portal z naukami ezoterycznymi i wiedzą tajemną Wschodu

Portal warsztatów, kursów i obozów medytacji, jogi, tantry, uzdrawiania i rozwoju duchowego