Seremetyzm

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Seremetyzm (dawn. seremectwo), główny problem współczesnej ezoteryki nie polega na tym, że ktoś próbuje nauczać innych, jak się czasem sugeruje. Problem polega na tym, że pomimo bardzo dobrze dostępnej wiedzy nawet, jeśli ktoś pozbiera to do kupy i powie, jak jest - co czyni dziś już naprawdę wiele osób - ludzie uważają, że "nic nie wiadomo" i nawet nie próbują analizować jego słów.

Seremectwo – to pisanie o czymś w czym nie ma się fachowej wiedzy, a na domiar złego pomija się wszelkie faktyczne autorytety duchowe, pisząc brednie i domysły oraz własne wymysły zamiast wiedzy rzetelnej z pewnego źródła! Problem ten widać we wręcz wulgarnej postaci na rozmaitych 'ezoterrycznych' forach i stronach 'naukomistrzów', gdzie niestety nie ma ani jednego zdania z autentycznych duchowych źródeł jakimi są Guru/h, a za to jest jakaś pseudoezoteryczna i pseudoduchowa papka wskazująca, że autorzy wywodu nie tylko, że nic nie umieją, ale i nie chcą się nauczyć.

Seremetyzm najlepiej widać w dziedzinie OBE, tantryzmu, medytacji i podobnych zjawisk, ale też w apologetycznych serwisach o sektach, regresingach, terapiach duchowych uzależnień czy mniejszych grupach religijnych w krzywym zwierciadle postrzeganych przez sekciarską większość.