Sadhe Sati

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sadhe Sati - Saturn i Natalny Księżyc w Horoskopie

Tradycyjna astrologia profesjopnalna kryje wiele tajemnic o jakich wiele osób zajmujących się astrowiedzą, astrozofią czy nawet astromagią nawet nie śniło, a są bardzo pomocne i przydatne w predykcjach i wglądach poprzez astrologiczne Pojedyńcze Oko zwane Kołem Horoskopu. Jedną z takich tajemnic dobrego astrologa oraz astromaga jest Sadhe Sati - Saturniczny Cykl Żniwny.

SADHE SATI - TRANZYT SATURNA PRZEZ NATALNY KSIĘŻYC

Sadhe Sati, także Sade Sati, to nieomal najbardziej intrygujące i onieśmielające zjawisko w astrologii, jest najczęściej kojarzone z trudnościami i wyzwaniami, a także powszechnie uważane za fazę negatywną czy maleficzną, przynajmniej dla osób z tak zwaną ciemną czy złą karmą do odrobienia. Aby poprawnie przeanalizować wpływy Sadhe-Sati, ważne jest, aby zrozumieć umiejscowienie Saturna (Kronos, Śani) w Horoskopie, jego aspekt na kosmogramie urodzenia, a także planetarną masę fluktuacji, której osoba badana astrologicznie doświadcza. Jednakże, jest to okres w życiu człowieka, w którym Saturn, twardy nadzorca karmiczny, sprawdza zdolność znoszenia trudności, testuje cierpliwość, uczciwość i wytrwałość. Osiągnięcie sukcesu w tym okresie zwykle będzie trudne, ponieważ nie można od razu uzyskać pożądanych rezultatów, ale trzeba pracować i poczekać na owoce, tak trochę jak rolnik, który musi poczekać aż plony wyrosną, dojrzeją i są gotowe do zebrania w czasie żniwa. Jeśli wybrana ścieżka życia jest nieprawidłowa lub znajdujesz się na rozdrożu, tranzyt Saturna przez Sadhe Sati pomoże ci zrealizować i zbadać twój prawdziwy potencjał. Czy ci się to podoba, czy nie, Saturn ma surowe podejście i będzie wymagać od ciebie sprostania stawianym wyzwaniom dla twojego tak bardzo potrzebnego rozwoju. Pamiętaj, ciężkie czasy nie trwają długo, a trudni ludzie także przemijają.

Planeta Saturn jest władcą karmana, a rezultaty naszej przeszłej karmy są najbardziej widoczne właśnie podczas okresu Sadhe Sati. Wielu ludzie obawia się Śani Sadhe Sati z powodu możliwych złych skutków związanych z tym okresem. Saturn jest złowrogą, złoczynną czy lepiej powiedzieć maleficzną planetą z pięciu jasnych planet widzialnych, więc właściciele Horoskopów muszą walczyć podczas Sadhe Sati, ale nie ma się czego bać, szczególnie jak się żyło dobrze, moralnie, uczciwie, tworząc jasny i dobry karman. Saturn działa podobnie jak strażnik, chwytając nas za kołnierz i sprawiając, że widzimy rzeczywistość taką jaka jest (w końcu dociera do człowieka prawda). Karze nas jako fatum losu za nasze błędy, podobnie jak naszych rodziców, ale nie z pogardy, ale po to, by nauczyć nas ważnych życiowych lekcji. Nie ma badania karmana w Horoskopie bez analizy jakości okresów Sadhe Sati, wraz z kilkoma dodatkami do tego cyklu.

Saturn jest jakby trucizną, a Księżyc (Selene, Ćandra/mas) jest energetycznym mlekiem, które usuwa trucizny. Alergia na mleko występuje karmicznie u osób, które są wewnętrznie mocno zatrute lub nawet uszkodzone przez trujące emocje i toksyczne myśli, tak, że nie znoszą mleka, które jest odtrutką na toksyczne jady emocjonalno-mentalne. Kiedy tranzytowy Saturn znajduje się w pobliżu urodzeniowego Księżyca, jest zobowiązany do pewnego stopnia skazić życie właściciela Horoskopu, w zależności od znaku, na którym jest umieszczony, relacji z władcą znaku i ogólnej siły Saturna (jego jasności i aspektów). Im bliżej Księżyca urodzeniowego znajduje się Saturn, tym poważniejsze bywają skutki oraz odtruwanie, a czasem także objawy toksycznego zatrucia jadami. Pewne efekty występują raz na miesiąc, kiedy Księżyc mija Saturna w swojej drodze na ekliptyce, jednak poważniejsze okresy ujawniania i odtruwania są wtedy, kiedy Saturn mija natalne (urodzeniowe) położenie Księżyca, zodiakalny znak Księżyca, a także znaki silnie z nim związane, w tym czwarty (kwadratura) oraz ósmy licząc od znaku Księżyca jako pierwszego w ciągu w kierunku obiegu znaków i planet w ruchu prostym w zodiaku. Im bliżej tranzytu Saturna jest stopień Księżyca, tym najpoważniejszy może być wpływ Sadhe Sati. Nie tylko urodzeniowa Księżycowa Nakszatra (obszar 13,5 stopnia w którym jest Księżyc), ale sam Saturn daje również maleficzne rezultaty w pobliżu Ascendentu (znaku wschodzącego), w pobliżu acendentalnej Nakszatry (stacja księżycowa) oraz Raśi (znak zodiaku).

CO TO JEST SADHE SATI W HOROSKOPIE

Sadhe Sati (Sade Sati) znane także jako Elinati Śani odnosi się do siedmioletniego okresu, w którym Saturn (Śani) przechodzi przez trzy znaki zodiaku, znak Księżyca (Ćandra, Selene), jeden przed Księżycem i jeden po Księżycu. Sadhe Sati zaczyna się, gdy Saturn (Śani) wchodzi w dwunasty znak od znaku urodzeniowego Księżyca i kończy się, gdy Saturn opuszcza drugi znak od znaku urodzeniowego Księżyca. Można się oczywiście urodzić w czasie Sadhe Sati, a tak jest wtedy, kiedy Księżyc jest w znaku, który znajduje się na Ascendencie lub w domu drugim prostym i równym oraz pełnym od Ascendentu (tradycyjne domy Horoskopu). Ponieważ Saturn potrzebuje około dwóch i pół roku, aby przejść przez znak zodiaku, który nazywa się na Wschodzie Dhaiya Śani, przejście trzech znaków zajmuje około siedmiu i pół roku i dlatego jest znany jako Sadhe Sati. Generalnie, Sadhe-Sati pojawia się zwykle trzykrotnie w Horoskopie w życiu człowieka - pierwsze w dzieciństwie, drugie w młodości i trzecie w starości, rzadziej czterokrotnie, gdyż najczęściej w okresie trzeciej Sadhe Sati pojawia się także Maraka czyli przyczyna śmierci, którą bardzo często udaje się znaleźć w Horoskopie urodzeniowym, aczkolwiek nie zawsze. Pierwsza Sadhe-Sati ma wpływ na edukację i rodziców. Druga Sadhe-Sati ma wpływ na zawód, finanse i rodzinę. Ta trzecia i zwykle ostatnia wpływa na zdrowie bardziej niż cokolwiek innego. Trzecia Sadhe Sati otwiera zwykle Bramy Śmierci, ale nie dla wszystkich ludzi tylko dla większości, Bramą może być także kolejna Artha Ashtama Śani oraz kolejna po trzeciej Sadhe Śani Ashtama Śani. Maraką jest zwykle specyficzny układ planet czyli aspekty wzajemne planet pokazujące czas odejścia w okresie trzeciego cyklu Sadhe Sati włącznie z jego dodatkami.

Śani Sadhe Sati lub po prostu Sadhe Sati to okres w życiu jednostki, trwający około siedem i pół roku, który w profesjonalnej astrologii czy astrozofii hermetystów jest kojarzony z trudnościami i wyzwaniami. Sadhe Sati zaczyna się od wpisania planety Saturn lub Śani (Shani) w znak zodiaku bezpośrednio przed janma rasi (dźanma-raśi - znak zodiaku księżyca według wykresu urodzenia właściciela horoskopu). Okres kończy się wyjściem planety Śani ze znaku zodiaku znajdującym się bezpośrednio po znaku zodiaku Księżyca (Ćandra/mas). Śani potrzebuje dwóch i pół roku na przejście każdego znaku zodiaku, a zatem wyjście z trzeciego znaku zodiaku zajmuje w sumie siedem i pół roku. Sadhe Sati to jeden z dłuższych okresów stałych w każdym horoskopie. Niekiedy jest tak, że przejście Śani czyli tranzyt Saturna, przez wyżej wymienione znaki jest niepomyślne i towarzyszą mu kłopoty i wyzwania na które warto zwrócić należytą uwagę, starać się im zapobiegać, przciwdziałać, łagodzić ich skutki. Czasem jest tak, że Sadhe Sati to okres jak każdy inny i nie ma się czym martwić, bo karman jest jasny i nic złego się nie dzieje.

Ten okres tranzytów saturnowych jest również znany pod wieloma innymi nazwami, takimi chociażby jak „Elinati Śani” w stanie Andhra Pradesh, Sadhe Sathi i Shanichari (Śanićari). Saturn przechodzi przez znak dwunasty, pierwszy i drugi natalnego Księżyca (Ćandra/mas) czyli znak przed znakiem w którym jest urodzeniowy Księżyc, znak Księżyca i znak zaraz po nim. W okresie tym usilne działania i starania mogą nie dawać wymarzonych rezultatów lub zaledwie częściowe, plany lubią się opóźniać, wiele rzeczy idzie nie po twojej myśli, możesz nagle zostać z pustymi rękami, nie masz nic. Całe Sadhe Sati składa się z trzech faz czyli przejść przez trzy kolejne znaki wokół znaku w którym w czasie urodzenia jest Księżyc. Największe szczytowanie zjawisk w takim okresie 7,5 roku jest kiedy Księżyc przechodzi koło Saturna czyli raz w miesiącu gdy Księżyc mija Saturna, szczególnie w znaku swojego położenia urodzeniowego. Szczyt Sadhe Sati mamy także wtedy, gdy koniunkcja Saturna ze stopniem położenia Księżyca w znaku jest największa czyli gdy Saturn koniunkcyjnie mija urodzeniową pozycję Księżyca, a jeszcze sam Księżyc w cyklu miesięcznym przechodzi przez ten stopień. Mówi się, że ludzie z Księżycem w znaku Wodnika nie mają żadnych złych skutków ze strony Sadhesati, podczas gdy ludzie ze znaku Słońca, z Księżycem w Lwie, odczuwają najbardziej szkodliwy wpływ, ponieważ Saturn uważa Słońce, władcę znaku Lwa, za zaciekłego wroga czy przeciwnika. Jednakże, dla tych osób, które zachowały dobry charakter i czysty styl życia (według norm jogicznych przykazań), Saturn może pobłogosławić ich nadprzyrodzonymi mocami i dać im wszystko, czego chcą (śmierć lub wielka moc magiczna na koniunkcjach urodzeniowych Saturn-Księżyc).

Termin "Sati" mamy tutaj w znaczeniu osiągnięć, zdobyczy, łupu, zdolności nabywania, darów, otrzymywania, zapłaty, zwrotów, a także końca, destrukcji, zniszczenia lub przemocy, cierpienia. Pewne rzeczy się nieuchronnie kończą, ktoś może odejść, umrzeć, coś ulega zniszczeniu w życiu człowieka, kończy się dotychczasowe życie. Sati to także okres władztwa kobiety, lub kobiecej ascezy (u kobiet), ascezy od kobiet u mężczyzn. Może to być zwrócenie się do kultu Bogini, ale też pantoflarstwo lub bycie przymusowo zależnym od kobiety, jak w przypadku choroby. Trzecia Sadhe Sati może być cierpieniem choroby i zależnością od opieki kobiety dla mężczyzny lub od opieki matki lub córki dla kobiety, a przy okazji koniec życia takiego jakie dotychczas było. W okresach Sadhe Sati jednak najłatwiej o wygraną, o nagrody i wyróżnienia, ale także najłatwiej o zapłatę karmiczną, gdyż jest to także okres żniwny, zapłata i zwrot karmiczny za cykl życia. Sadhe Sati to także Ćatra Bhanga, okres w którym tracimy tych, którzy nas ochraniają, co może oznaczać śmierć rodziców, śmierć osób pomocnych, ale także metafizyczne zjawiska jak utracenie ochrony anioła stróża czy magicznego bóstwa opiekuńczego, tak, że wszelki zły los czy ciemny karman może się na nas wyładować. Ludzie często tracą swoich dziadków w czasie swojej pierwszej Sadhe Sati w życiu, a rodziców w czasie swojej drugiej Sadhe Sati, a swoje własne życie zakańczają najczęściej w czasie trzeciej Sadhe Sati, o ile żyją tak długo. Jest to obraz dla większości ludzi, oczywiście pewna część żyje dłużej lub krócej, w tym także do czwartej lub nawet piątej Sadhe Sati.

Niektóre znaki zodiaku są bardziej wrażliwe na wpływy Sadhe Sati. Saturn zwykle przynosi mieszane rezultaty dla właścicieli Horoskopów, których znak Księżyca jest znakiem Byka, Wagi, Koziorożca i Wodnika. Saturn jest wywyższony w znaku Wagi, podczas gdy Wodnik i Koziorożec są jego własnymi znakami, których jest absolutnym władcą. Znakiem Byka rządzi planeta Wenus, która ma przyjazne stosunki z Saturnem. Sadhe Sati okazuje się szczególnie złym dla właścicieli Horoskopów ze znakiem Raka, rządzonym przez Księżyc, a także ze znakiem Lwa, ponieważ Saturn i Słońce są sobie wrogie (opozycja Saturna w Wodniku do Słońca w Lwie). Sadhe Sati rodzimego znaku z Księżycem w znaku Raka rozpoczyna się, gdy Saturn wchodzi w znak Bliźniąt, więc pierwsza faza byłaby średnia. Nawet jeśli Saturn przejdzie do pozytywnego domu i znaku, nadal możesz do pewnego stopnia odczuwać psychiczne cierpienie i dezorientację. Dzieje się tak, ponieważ Saturn zasadniczo zatruwa to, co reprezentuje Księżyc, umysł i emocje, ujawnia karmiczne trucizny umysłu (złych myśli) i emocji. Twój proces myślowy cierpi w tym okresie i być może będziesz musieć przejść przez wiele kryzysów emocjonalnych, a także chorób głowy czy mózgu, problemów z pamięcią i tym podobnych. Przez całe życie właściel Horoskopu przeważnie doświadcza Sadhe Sati przynajmniej dwa razy lub trzy razy, podczas gdy Saturn kończy jedną rundę zodiaku w ciągu około 29 lub 30 lat. Jeśli pierwsze Sadhe Sati jest we wczesnym dzieciństwie, a osoba należy do długowiecznych, może mieć cztery Sadhe Sati w swoim życiu (piąte zdarza się u wyjątkowo długowiecznych).

TRZY FAZY SADHE SATI

Saturn przechodzi przez Księżyc Natalny (Urodzeniowy) w trzech znakach, a mianowicie dwunastym (znak przed), pierwszym (znak położenia Księżyca) i drugim (znak po znaku z Księżycem natalnym), okres ten jest podzielony zatem na następujące trzy fazy tych trzech znaków.

Pierwsza Ćarana Sadhe Sati: To pierwsza faza Sadhe Sati. Zaczyna się podczas przejścia Planety Saturn do dwunastego znaku od natalnego Księżyca (znak przed znakiem w którym jest Księżyc w czasie narodzin, ostatni dom księżycowy). Podczas tego tranzytu Saturna być może będziesz musieć zmierzyć się z problemami związanymi z relacjami, takimi jak wyobcowanie z ojcem lub od bliskiej osoby. Istnieje również ryzyko, że możesz cierpieć z powodu chorób oczu. Od dwunastego znaku będzie wpływ dotykać drugiego znaku horoskopu od Księżyca, co może powodować problemy związane z finansami. Będzie to wpływało na szósty znak od siódmego z 12-ego znaku (od Księżyca licząc, co może spowodować chorobę, problemy ze strony wrogów lub wzrost długów. Wreszcie, będzie to aspekt dziewiątego znaku poprzez jego dziesiąty aspekt, co może przysporzyć kłopotów ojcu właściciela horoskopu.

Druga Ćarana Sadhe Sati: To druga faza Sadhe Sati. Zaczyna się, gdy Saturn przechodzi z dwunastego znaku do pierwszego znaku czyli znaku urodzeniowego Księżyca (pierwszy dom księżycowy). Sadhe Sati będzie w fazie szczytowej czy kulminacyjnej podczas tego tranzytu (niektórzy patrzą po prostu na tranzyt Saturna przez znak natalnego Księżyca). Podczas tego tranzytu Śani Deva są pewne szanse na straty finansowe, problemy zdrowotne, kłótnie z przyjaciółmi i rodziną, nagły wzrost niepotrzebnych wydatków itp. Saturn wpływa na trzeci znak od trzeciego aspektu, co powoduje problemy ze strony przyjaciół lub rodzeństwa lub przyjaciół i rodzeństwa. Wpływa także na siódmy znak (opozycyjny do Księżyca urodzeniowego) poprzez jego siódmy aspekt, który powoduje konflikty z partnerami lub małżonkami. Saturn również wpływa na dziesiąty znak horoskopu od Księżyca licząc poprzez jego dziesiąty aspekt, co powoduje konflikty z szefami lub kłopoty w miejscu pracy.

Trzecia Ćarana Sadhe Sati: To trzecia faza Sade Sati. Zaczyna się, gdy Saturn (Śani) przechodzi z pierwszego znaku, tego w którym jest Księżyc natalny, do drugiego w horoskopie urodzenia księżyca natalnego. Podczas tego przejścia Śani zaczyna uwalniać osobę od wszystkich złowrogich efektów i błogosławieństw w oparciu o jej/jego karman (w zależności od umieszczenia Księżyca i Saturna na karcie urodzenia). Ze względu na swój złowrogi czy maleficzny charakter z pewnością spowoduje pewne przeszkody dla osoby, jeśli jest źle posadowiony w horoskopie (ma złe aspekty). Przejdzie wpływ do czwartego znaku z trzeciego znaku procesu Sadhe Sati w którym jest, co może doprowadzić do jakiegoś nieszczęścia w życiu. Czasami może powodować problemy finansowe, a także wpływa na zdrowie i dzieci. Zwiększy wydatki osoby właściciela horoskopu. Wpływa na ósmy i jedenasty znak z siódmego (opozycyjnego do położenia natalnego Księżyca) i dziesiątego znaku, co może powodować przeszkody ze strony teściów i obniżać dochody z powodu częstych zmian w miejscu pracy.

Oprócz tych trzech faz lub ćaranów istnieją jeszcze dwie fazy tranzytów saturnicznych, które również są uważane za niepomyślne, a trwają po 2,5 roku, tyle co przejście Saturna przez znak tranzytowany. Te dwie fazy powstają również w wyniku „tranzytu” Saturna przez natalny Horoskop. Są one powszechnie znane jako „Śani Dhaiya”. Jeśli Saturn przechodzi do czwartego znaku od natalnego Księżyca (Ćandra/man), wtedy jest znany jako „Artha-Ashtam Śani”. Jeśli Saturn przechodzi tranzytem do ósmego domu od natalnego Księżyca, wówczas jest uważany za najbardziej złośliwy, znany jako „Ashtam Śani”. Wszystkie opisane parametry, stopień negatywnego wpływu Sadhe Sati i Śani Dhaiya zależą od umiejscowienia Saturna i Księżyca w horoskopie badanej osoby.

Wpływ Saturna jest intensywny także w trzech pozycjach i może nauczyć człowieka trudnych lekcji i pomóc ludziom prowadzić lepsze życie. Efekty Śani Sadhe Sati bywają straszne, gdy człowiek ma mroczny czy zły karman, choć nie są tak złośliwe czy maleficzne jak w okresach Ashtama i Artha Ashtama Śani.

Okres Sadhe Sati - oznacza 7 i 1/2 letni okres Saturna w okolicy znaku twojego urodzeniowego Księżyca. W tym okresie Saturn może postawić ci kilka prób i udręk, aby rozpuścić twoje ego i uczyć lekcji opartych na twoim indywidualnym karmanie, na zbiorniku sanskar. Ten okres jest podzielony na trzy fazy w oparciu o pozycję Saturna w 12, 1 lub 2 domu/znaku od Księżyca na Horoskopie człowieka.

Pokrewnym astrologicznym tranzytem Saturna jest Dhaiyya (2,5 roku), znany również jako Małe Panoti (Małe Problemy i Troski) oraz Kantaka Śani lub Ashtama Śani. Ten tranzyt Saturna ma miejsce, gdy Saturn przechodzi przez czwary znak od znaku natalnego Księżyca (Kantaka Śani) lub przez ósmy znak od znaku narodzinowego Księżyca (Ashtama Śani). Astrologia wedyjska oraz perska mówi, że te dwa okresy są niebezpieczne, choć nie tak bardzo jak Sadhe-Sati. Negatywne skutki Śani Dhaiya wywołują hańbę lub utratę poczucia własnej wartości, brak dobrobytu, wysiłek, który nie osiąga zamierzonego celu w czasie, konsekwentne przegrywanie, niezdolność do spłacania długów na bieżąco, utratę zdolności do normalnego funkcjonowania, skłonność do zmienności psychicznej i trudności w radzeniu sobie w relacjach osobistych, niszczy spokój i ciszę, powoduje dolegliwości psychiczne i fizyczne.

Ashtama Śani - oznacza przejście Saturna w ósmym domu/znaku od pozycji czy znaku urodzeniowego Księżyca. Taki 2,5-letni okres Saturna na tej pozycji może powodować problemy zdrowotne, ograniczenia finansowe, przeszkody w karierze, niebezpieczeństwa, nagłe straty, wysokie wydatki, zmartwienia z powodu dzieci oraz nieoczekiwane kłótnie czy rozłąki z rodziną lub przyjaciółmi, stratę klientów czy fanów. Jest to ósmy znak/dom, jakby o naturze ósmego domu od ascendentu w horoskopie, który jest domem śmierci.

Artha Ashtama Śani, Kantaka Śani - oznacza przejście Saturna przez 4-ty dom/znak od twojego urodzeniowego Księżyca. W ciągu tych 2,5 lat Saturn może przysporzyć wielu wyzwań i zakłócić harmonię w domu czy rodzinie. Jest to kwadratura do szczytowego znaku Sadhe Sati.

Znaki od znaku w którym położony jest natalny Księżyc liczymy w ten sposób, że znak Księżyca jest jakby pierwszym znakiem-domem w którym mieszka natalny Księżyc, a liczymy w kierunku odwrotnie zegarowym czyli w kierunku obiegu znaków zodiaku wzdłuż ekliptyki (tak jak biegną zwykłe domy horoskopowe). Przykładowo, jeśli Księżyc jest w znaku Ryb, to jest to pierwszy znak lub pierwszy dom księżycowy. Wodnik to znak dwunasty w którym Sadhe Sati się zaczyna, a Baran to drugi znak w którym po jego przejściu Sadhe Sati się kończy. Artha-Ashta Śani to przejście Saturna przez znak Bliźnięt (czwarty od Księżyca natalnego). Ashtam Śani to przejście (tranzyt) Saturna przez znak Wagi. Zachodnia astrologia zwykle najbardziej zwraca uwagę na przejścia (tranzyty) przez znaki wierzchołkowe czyli przez znak Ascendentu (I Dom), Imum Coeli (IV Dom, Patala), Descendentu (VII Dom) oraz Medium Coeli (X Dom, Swarga, Szczyt Nieba). Jeśli Sadhe Sati, a szczególnie jego środkowa, szczytowa faza czyli znak Księżyca natalnego jest w domu wierzchołkowym, to zjawiska typowe dla Sadhe Sati na pewno mogą się nasilać i być bardziej wyraziste.

Sadhe Sati to ciekawa troistość księżycowa, bo trzy znaki to zwykle także trzech władców znaków, z wyjątkiem przechodzenia przez znaki Koziorożca i Wodnika, gdzie zawsze mamy jednego planetarnego władcę obu znaków, którym tradycyjnie w całej astrologii jest Saturn (i nic nie dodajemy do tego władztwa). Specyficznie mocnym widzimy tutaj działanie Sadhe Sati, gdy szczególnie szczytowym znakiem jest Rak - znak w którym Księżyc jest władcą planetarnym oraz znak przeciwny, gdzie Księżyc jest w detrymencie - osłabiony i wygnany, bez władzy czyli gdy mamy Księżyc szczytujący w znaku Koziorożca. Szczegółowo należy także pamiętać o drekkanie czyli dekanie (dekanacie) w jakim Księżyc znajduje się w położeniu natalnym i oczywiście aspektach władców dekan.

OGÓLNE ŚRODKI ZARADCZE NA OKRES SADHE SATI

  • Szanuj swoich podwładnych, sługi (osoby posłuszne i powolne tobie oraz służebne czy pomocne dla ciebie), biednych i ludzi z niższych klas.
  • Służ i szanuj swoich rodziców i osoby starsze (wiekiem, rangą, stopniem, wtajemniczeniem, stażem etc).
  • Recytuj Shri Hanuman Chalisa (Śri Hanuman Ćalisa).

Śani Yantra służy do uspokojenia cierpiącego Śani i uzyskania błogosławieństwa króla Śani Radźa. Kiedy Saturn jest złośliwy, maleficzny w Horoskopie z powodu złego umiejscowienia, Sadhe Sati lub „Małego Cierpienia”, użycie Śani Yantra jest bardzo korzystne. Dobrze i korzystnie jest pościć w soboty (dzień Saturna) od wschodu do zachodu słońca, kiedy obowiązuje Sadhe Sati. Przekaż ubogim i potrzebującym ludziom urad (rodzaj pulpy), olej, szafir, czarny sezam, czarny bawół, żelazo, pieniądze i czarne ubrania zgodnie ze swoją sytuacją finansową. Noszenie Rudraksha o siedmiu twarzach zwykle łagodzi złe skutki Sadhe Sati.

Zastrzeżenie: Korzystanie z kamieni szlachetnych lub jakichkolwiek środków zaradczych zależy od osobistych preferencji i własnej wrażliwości. To narzędzie sprawdza tylko i podaje wyniki zgodnie z danymi wejściowymi (szczegółami urodzenia) podanymi przez właściciela Horoskopu. Środki zaradcze mogą działać zgodnie z oczekiwaniami lub nie, przy bardzo złym karmanie moga słabo działać. Musisz sprawdzić je samodzielnie, co rzeczywiście najbardziej pomaga z tego, co ma szansę tobie pomóc, co się ku temu nadaje. Przed zakupem rozważ drugą opinię dotyczącą kamieni z innymi astrologami czy astromagami. W czasie czytania czy medytowania Horoskopu ani w żaden inny sposób analizowania nie zalecamy kamieni, Pooja, Pariharas ani Środków Zaradczych.

Środki zaradcze dla Sadhe Sati lub Śani Dosha:

Oddawanie czci Śani Dewie w każdą sobotę jest najlepszym lekarstwem na zadowolenie boskiego ducha Planety Saturn podczas Sadhe Sati.

Możesz nosić kamień szlachetny, taki jak Błękitny/Niebieski Szafir, po konsultacji z astrologiem, aby zmniejszyć złowrogie efekty Sadhe Sati.

Pomocne może być codzienne recytowanie tekstu Hanumana Chalisa.

Recytuj mantrę Śani Graha 80 tysięcy razy.

Noś żelazny pierścień na środkowym palcu prawej ręki, pamiętaj, że powinien być wykonany z podkowy (z żelaznej podkowy, a przy okazji podkowa na szczęście musi zawsze być z żelaza).

Czcij Bóstwo Śiwa (Śiva), Króla Ascetów i Joginów, recytując „Śiva Panćakshari” (pięciosylabowa mantra z inicjacją) i "Maha Mrityunjaya" (Wielkie Zwycięstwo nad Śmiercią) Mantra.

W soboty oferuj żywność i rzeczy biednym i potrzebującym, w tym przedmioty żywnościowe, takie jak czarny gram, olej musztardowy, artykuły żelazne, czarne ubrania, koc, bawoły, pieniądze itp., powinny zostać przekazane.

W każdą sobotę oferuj Saturnowi jako Bóstwu czy Duszy Planety (Śani Dewie) miedź, olej sezamowy.

W każdą sobotę nalewaj mleko lub wodę (rytuał wylewania lub polewania wodą), aby zadowolić Saturna (anioła czy bóstwo planety).

Recytuj codziennie „Śani Stotram”.

Recytuj codziennie „Śani Kavacham” (Śani kavaćam).

Nakarm wrony zbożem i nasionami.

Nakarm czarne mrówki miodem i cukrem.

Przekaż ryż twarogowy żebrakowi i niepełnosprawnemu fizycznie (kalece).

Jakich zajęć należy unikać w okresie Sadhe Sati?

Sadhe Sati to okres, który bezpośrednio wpływa negatywnie na ludzki umysł. Sprawdźmy, jakich czynności powinniśmy unikać podczas fazy Sadhe Sati: -

Powinniśmy powstrzymać się od uprawiania sportów ekstremalnych (nie skakać na bandźi, nie zdobywać K-2).

Powinniśmy unikać wszelkich kłótni w domu i pracy podczas Sadhe Sati.

Podczas jazdy powinniśmy unikać nieostrożności (bo skończy się wypadkiem).

Powinniśmy unikać samotnych podróży w nocy (a także błądzenia i zagubienia).

Powinniśmy unikać jakichkolwiek formalnych lub prawnych umów.

Powinniśmy unikać picia alkoholu i imprezowania przynajmniej w soboty i wtorki.

W soboty i wtorki powinniśmy unikać kupowania czarnych ubrań oraz artykułów skórzanych (czarnych).

Powinniśmy unikać udziału w jakichkolwiek nielegalnych lub niewłaściwych moralnie rzeczach.

Saturn, Śani, grecki Kronos - jest uważany za najbardziej złowrogą czyli maleficzną planetę widzialną w astrologii, jednak nie zawsze jest to prawda. Ocenia cię na podstawie jakości twojego karmana lub czynów (postępowania). Jeśli wykonasz dobre uczynki, na pewno cię to pobłogosławi. Rezultat może być opóźniony, ale na pewno stanie na twojej drodze. Generalnie są cztery rodzaje karmana: ciemny (mroczny, zły, krishna karman), ciemno-jasny (mieszanka ciemnego i jasnego karmana, kriszna-śukla karman), jasny (śukla karman) oraz karman ani jasny ani ciemny (na śukla na kriszna karman) będący karmanem joginów i sadhu (przebudzonych i oświeconych, posłańców Boga posłanych dla wykonania jakiegoś zadania czy misji na Ziemi). Ten ostatni, czwarty rodzaj karmana jest bardzo rzadki, zatem dla ogółu populacji bierzemy zasadniczo trzy rodzaje karmana pod uwagę, gdzie horoskop beneficzny jest u osób z jasnym i dobrym karmanem, a horoskop maleficzny u tych z ciemnym i złym karmanem. Jasno-ciemny jest horoskop zwykle u tych, co aspektów beneficznych i maleficznych mają mniej więcej po równo, a i u tych właścicieli horoskopów stosunkowo najtrudniej o wyraźną predykcję.

Śani zasadniczo pilnuje twojej cierpliwości, aby wystawiać ci oceny zgodnie z twoimi osiągnięciami, a często są to bardzo surowe oceny. Dlatego Saturn jest „Surowym Nauczycielem”, który daje ludziom trudne lekcje poprzez trudności i przeciwności.

SADHE SATI DLA 12 ZNAKÓW ZODIAKU RAŚI

Kolejność znaków zodiaku: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby - po czym cykl obiegu prostego Świateł (Słońce i Księżyc) oraz pięciu jasnych planet (Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn) rozpoczyna się na nowo. Planety są najsilniejsze kiedy są w maksimum jasności podawanej w magnitudo, a najsłabsze, kiedy są w minimum jasności, także jako władcy znaków zodiaku. Planety są najsilniejsze, gdy są w znaku swojego władztwa, a najsłabsze, gdy są w znaku detrymentu czyli na wygnaniu, w osłabieniu czy poniżeniu. Księżyc jest najpotężniejszy, gdy jest w znaku Raka i oczywiście, gdy jest w czasie Pełni (Purnima) czyli w maksimum jasności, ale nie może być na pozycji węzłów zaćmieniowych, bo wtedy staje się maleficzny na krótki czas. Księżyc w Nowiu, nawet jak w Raku, znaku władztwa, jest słaby, bo jest w minimum jasności, ale jak jest w Nowiu i na pozycji zaćmieniowej, to jest najbardziej złośliwy i szkodliwy, najmocniej maleficzny. Słońce i Wenus mają względnie stałą jasność, Wenus w niewielkim stopniu zmienia swoją jasność. Pozostałe planety w czasie obiegu wokół Słońca mają dłuższe okresy maksimum i okresy minimum jasności, co wzmaga lub zmniejsza ich wpływ i siłę działania. Najbardziej zmienny jest Merkury (Hermes, Budha), który średnio trzy razy w roku, podczas swoich retrogradacji, może całkiem stracić jasność wizualną, wypaść poza piątą klasę jasności (do szóstej oznaczającej w astrologii tło nieba), a zatem całkiem traci swój wpływ, traci moc działania, zanika tak jakby nie istniał w Horoskopie. Zawsze sprawdzamy jasność Merkurego, szczególnie w czasie retrogradacji (pętli pozornego ruchu wstecznego na tle gwiazd). Niektóre pozycje Księżyca jak koniunkcja z gwiazdą Algol, w XXI wieku na ostatnich stopniach znaku Byka, oraz w pasie drugiej połowy znaku Strzelca i pierwszej połowy znaku Koziorożca (czyli Tronu Arymana, Tronu Asurów) mogą być w wielu zakresach szczególnie wyjątkowo negatywne, wzmacniając niektóre rodzaje problemów czy wad i złych skłonności.

Ogólnie, dla par zwykle korzystne są koniunkcje (Księżyce w tych samych znakach zodiaku), sekstyle (odległość o dwa znaki czyli 60 stopni) i trygony (odległość czterech znaków czyli 120 stopni) pomiędzy znakami w których jest Księżyc mężczyzny oraz kobiety w związku miłosnym (niektóre z tych pozycji pomijamy ze względu na niezgodność żywiołów znaków). Niekorzystne są generalnie opozycje (Księżyc w znaku naprzeciwko koła zodiaku) oraz kwadratury czyli w odległości trzech znaków (kąt prosty) od Księżyca drugiej osoby (niektóre z tych maleficznych czy niekorzystnych układów są słabe, bo żywioły znaków są harmonijne). Licząc znak w którym jest położony Księżyc jako Pierwszy, koniunkcja jest w tym samym znaku, sekstyl w Trzecim, kwadratura w Czwartym, Trygon w Piątym, a opozycja w Siódmym. Sadhe Sati zaczyna się w znaku Dwunastym, a kończy w Drugim.

PIERWSZY KWADRANT

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU BARANA

Znakiem Barana (Meśa Raśi) rządzi planeta Mars (Ares, Mangala, Bhauma). Saturn (Kronos, Śani) to dyscyplina i porządek, podczas gdy Mars jest impulsem, emocją. Saturn to ograniczenia, podczas gdy Mars to nieokiełznane działania, dzikie działania. Saturn to starość, podczas gdy Mars to młodość. Saturn to opóźnienie, podczas gdy Mars to spontaniczność i często przyspieszenie. Saturn to samokontrola, podczas gdy Mars to agresja. Mars jest rodzajem dziecka, które Saturn chciałby oswoić jako rodzic. Znaczenie tych dwóch planet jest tak różne od siebie, że można łatwo domyślić się, jaki rodzaj związku łączą te dwie planety. W kategoriach astrologii wedyjskiej i persko-chaldejskiej można powiedzieć, że Mars i Saturn są wrogami, przeciwnikami (Mars jako władca Barana jest w kwadraturze do Saturna jako władcy Koziorożca, ale w sekstylu do Saturna jako władcy Wodnika). W rzeczywistości Saturn w tranzycie na Marsie czy Marsowym Polu jakim jest znak Barana jest osłabiony. Co więcej, wodnikowe powietrze Saturna tylko podsyca ogień Marsa, a koziorożcowa ziemia Saturna gasi lub podtrzymuje Marsa, więc ta kombinacja nie działa dobrze. Śani Sadhe Sati dla znaku Barana to zazwyczaj wymagający i niełatwy okres w życiu. Oto, czego możesz się spodziewać po różnych fazach cyklu. Możesz sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, aby zrozumieć te wyniki.

Pierwsza faza (Ćarana)

Kiedy Saturn przesunie się do 12 znaku od twojego znaku Księżyca (Księżyca w znaku Barana), zajmie znak Ryb, oznaczając początek pierwszej fazy cyklu Śani Sadhe Sati. Faza ta okazuje się więc być przeciętna, ponieważ Jowisz, władca znaku Ryb, jest neutralny wobec Saturna. Właściciele Horoskopu mogą być zmuszeni dużo podróżować lub dużo się ruszać, mieć zabiegany okres życia w tej fazie, co w rzeczywistości może czasami prowadzić do fizycznego cierpienia, przemęczenia, zabiegania. Czasami możesz cierpieć z powodu zdrowia podczas tej 2 ½ letniej fazy, szczególnie na krótkie ogniste i męczące choroby lub drobne wypadki.

Druga faza

Kiedy Saturn przechodzi do środkowego dla fazy cyklu Sadhe Sati znaku Barana, co oznacza początek drugiej, szczytowej fazy cyklu, powoduje wiele stresu psychicznego i niepokoju. W tym czasie właściciel/ka Horoskopu zwykle szybko się złości, łatwo popada w gniew czy zdenerwowanie. Utrata pewności siebie i depresja stają się najsilniejszymi wrogami człowieka w tej fazie. Właściciel/ka musi również walczyć o utrzymanie nienaruszonej harmonii małżeńskiej. Jednocześnie odczuwalne są pewne problemy z codziennym źródłem dochodu. Uczucia takie jak zazdrość wkradają się do umysłu i emocji, chwilami będąc bardzo dokuczliwymi. Partnerstwa biznesowe, relacje ze wspólnikami pozostają niekorzystne również w drugiej fazie Sadhe Sati dla znaku Barana. Ponieważ Saturn jest teraz w koniunkcji z urodzeniowym czy natalnym Księżycem, faza ta prowadzi również do problemów zdrowotnych i problemów domowych. W pewnym momencie własciciele Horoskopu mogą również zostać upokorzeni czy poniżeni, zdołowani.

Trzecia faza

W trzeciej fazie Saturn przenosi się do znaku Byka, którym rządzi planeta Wenus (Afrodyta, Śukra), najjaśniejsza z pięciu jasnych planet widzialnych, która ma przyjazne stosunki z Saturnem. Energia duszy planety Wenus działa tu uspokajająco, wyciszająco i harmonizująco. To sprawia, że właściciel Horoskopu bardzo ciężko pracuje. Niewątpliwie w tej fazie utrzymuje się zwykle pewne napięcie psychiczne, ale jest ono relatywnie dużo lepsze niż w pierwszych dwóch fazach. W tym czasie mogą również utrzymywać się nieporozumienia z bliskimi członkami rodziny. Chociaż może zajść potrzeba ograniczenia wydatków na tym ostatnim etapie, mogą również wystąpić nagłe korzyści, przynoszące wytchnienie finansowe.

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU BYKA

Znak Byka jest rządzony przez planetę Wenus (Afrodytę, Śukra), a Saturn (Śani) i Wenus (Śukra) łączy przyjazna więź, ale nie oznacza to, że Sadhe Sati jest całkowicie pozytywny dla urodzonych z Księżycem w znaku Byka. Saturn to powietrze wodnikowe oraz ziemia koziorożcowa, podczas gdy Byk jest ziemią rządzoną przez wodną lub eteryczną Wenus. Przewiewny i ziemski Saturn może przynieść pewne fale w strumieniu życia, pozostawiając właściciela Horoskopu czasami na chwiejnym gruncie. Niemniej jednak Sadhe Sati dla znaku Byka jest zwykle dobrze tolerowana, ponieważ Saturn jest przyjazny dla Wenus. To zaangażowanie i namiętność Księżyca sprawia, że ​​Sadhe Sati jest dla wielu z takim Horoskopem szczególnie przerażająca. W rzeczywistości Saturn jest planetą Yogakaraka (Joga-karaką) dla znaku Byka, ponieważ jest władcą 9-tego (Koziorożec) i 10-tego (Wodnik) domu/znaku położonego od Księżyca (trygon z Koziorożcem, kwadratura z Wodnikiem). Poniżej znajduje się szczegółowy wpływ Sadhe Sati na znak Byka w różnych fazach cyklu. Możesz dokładniej sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, aby zrozumieć te wszystkie skutki.

Pierwsza faza

Pomimo, że Saturn jest planetą Yogakaraka dla znaku Byka, Sadhe Sati nie daje pozytywnych wyników dla właścicieli Horoskopów w pierwszej fazie. Pierwsza faza rozpoczyna się, gdy Saturn wkracza do 12-tego domu/znaku od rodzimego Księżyca właściciela takiego Horoskopu czyli do znaku Barana, który najwyraźniej jest rządzony przez Marsa, zdecydowanego wroga Saturna. Na tym etapie właściciel Horoskopu musi ciężko pracować, aby osiągnąć swoje ambicje, ambitne cele i zadania. Wydatki również rosną w tym czasie, szczególnie z powodu marnotrawstwa pieniędzy w podróży. Właściel/ka Horoskopu może być bardziej zainteresowany kobietami czy ogólnie przeciwną płcią. Utrzymują się również problemy z oczami i bezsenność. Pojawiają się również szanse na zaciągnięcie długu oraz wzloty i upadki finansowe. Sadhe Sati również sprawia, że właściciele takiego Horoskopu są agresywniejsi w pierwszej fazie.

Druga faza

Druga faza Śani Sadhe Sati dla znaku Byka (Księżyc natalny w znaku Byka) rozpoczyna się, gdy wchodzi w znak Byka czyli w ścisłą koniunkcję z urodzeniowym Księżycem (Ćandra/mas). Ze względu na pozytywny związek między Saturnem a Wenus okres ten jest stosunkowo kojący. Właściciel/ka Horoskopu rozwija zamiłowanie do luksusów i bogatego stylu życia. To pozytywny okres dla ludzi biznesu i polityki, na stosownych stanowiskach. Chociaż w tym czasie utrzymują się drobne problemy zdrowotne, ogólnie jest to spokojna faza. Właściciel/ka Horoskopu chce zwykle w tym momencie zdobyć więcej wiedzy lub uzupełnić wykształcenie. Pewna presja bywa odczuwalna w dziedzinie kariery, chociaż powoduje zwykle niewielki stres i napięcia. Ogólnie jednak jest dużo lepiej niż w poprzedniej fazie cyklu Sadhe Sati.

Trzecia faza

Trzecia faza Sadhe Sati dla Księżyca urodzeniowego w znaku Byka rozpoczyna się, gdy przenosi się do znaku Bliźniąt, którym rządzi planeta Merkury (Hermes, Budha). Ta faza jest również zwykle pozytywna dla właścicieli Horoskopów, ponieważ Saturn ma przyjazne stosunki z Merkurym. Merkury jest planetą komunikacji i intelektu, więc Saturn pomaga wygrywać debaty i podejmować mądre decyzje w tym czasie. Jednak jednocześnie w tej fazie utrzymuje się pewien brak spokoju ducha i cierpienie psychiczne. Możesz także napotkać drobne problemy finansowe. Trzeba uważać na przypadki szczególne, gdy Merkury w czasie urodzenia jest w retrogradacji w swoim silnym spadku jasności lub zaniku i niewidzialności (spada do szóstej klasy jasności).

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU BLIŹNIĄT

Bliźnięta jako znak zodiaku są rządzone przez Merkurego (Hermesa, Budha), którego Saturn uważa za przyjaciela. Z drugiej strony Merkury jest neutralny w stosunku do Saturna. Sadhe Sati zaczyna się dla osoby, gdy tranzytowy Saturn zbliża się do znaku Bliźniąt w którym jest natalny Księżyc. Przewiewna planeta w przewiewnym znaku powietrznym oznacza, że ​​możesz wzbudzić skłonność do latania w powietrzu, do wzlatywania wysoko i wyolbrzymiać swoje osiągnięcia. Merkury jako władca znaku powietrznego, który jest ziemską planetą od żywiołu wody, nakazuje ludziom być uziemionym w wodach ziemi i pokornym oraz zachować stabilność w życiu i procesie myślowym. To z pewnością nie jest najlepszy okres w życiu właściciela Horoskopu na dokonywanie częstych zmian. Ludzkie działania powinny być poparte mądrością i intelektem, a nie impulsami i własnym interesem. Oto szczegółowy przegląd wszystkich faz Śani Sadhe Sati dla właścicieli Horoskopu z Księżycem w Bliźniętach. Możesz dokładniej sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, aby zrozumieć te wszystkie skutki.

Pierwsza faza

Ta faza jest zwykle przeciętna dla właścicieli Horoskopu. Kiedy Saturn znajduje się w dwunastym domu/znaku od Bliźniąt, zostanie umieszczony w znaku Byka, który jest rządzony przez planetę Wenus, która ma przyjacielskie stosunki z Saturnem. Ta faza wskazuje na większą skłonność do rzeczy luksusowych i życia w dobrobycie. W rzeczywistości dużo wydaje się na utrzymanie luksusowego stylu życia. W tym czasie osoba czuje się bardziej przywiązaną i zaangażowaną w życie kobiet, także znajomych czy przyjaciółek. Bardzo trudno jest osobie tolerować zdradę na tym etapie i może odpowiadać w prosty i bezpośredni sposób, nawet ślad czy cień zdrady. Może się to skończyć zerwaniem kilku serc i związków z powodu takiego temperamentu.

Druga faza

Druga faza Śani Sadhe Sati dla właścicieli Horoskopów z Księżycem w znaku Bliźniąt jest bardziej pozytywna. Ta faza jest korzystna dla krótkich podróży oraz szybkich zmian decyzji. Twoje podejście staje się teraz o wiele bardziej logiczne i praktyczne, czasem zbyt utylitarne. Ma się zwykle skłonność do uczenia się nowych rzeczy w życiu. Osoba staje się dość metodyczną i wyrachowaną na swój sposób. Rozumowanie i umiejętność rozwiązywania problemów u osoby również się poprawiają. W tej fazie obserwuje się wzrost zainteresowania naukami mechanicznymi. Jednak osobę cechuje również duża presja w pracy, która może wywoływać stres psychiczny.

Trzecia faza

Ponieważ Saturn przeszedł do znaku Raka, którym rządzi Księżyc, wróg Saturna, trzecia faza nie okazuje się zbyt pozytywna dla właścicieli Horoskopów. Związek między Saturnem i Księżycem w horoskopie można określić jako „visha dosha” (Visza Dosza). Właściciele Horoskopu mogą wydawać wszelkie środki nadmiernie w tym okresie. Nadal istnieją problemy takie jak utrata pieniędzy i waśnie rodzinne. Saturn w tym położeniu powoduje również problemy z zębami i uzależnienie od alkoholu (pijaki z mocno popsutymi zębami). Awaria komunikacji stwarza wiele problemów dla właścicieli Horoskopów w tej fazie. Cierpi również życie małżeńskie osób. Ogólnie rzecz biorąc, trzecia faza powoduje wiele cierpienia psychicznego dla osób urodzonych z Księżycem w Bliźniętach.

DRUGI KWADRANT

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU RAKA

Znakiem Rakiem rządzi Księżyc (Ćandra/mas0, który jest zaprzysiężonym wrogiem Saturna (Kronos, Śani) jako władcy znaku opozycyjnego. Ten wrogi czy opozycyjny związek negatywnie wpływa na właścicieli horoskopów podczas Śani Sadhe Sati. Ich elementy wody i ziemi zderzają się ze sobą, wywołując emocjonalny wir w twoim życiu (powodzie). W tym czasie trzeba być osobą bardzo ostrożną także w swoim życiu małżeńskim. Z pewnością nie jest to czas, aby ślepo ufać ludziom, zwłaszcza współmałżonkowi i partnerowi biznesowemu (lepiej sprawdzać dyskretnie). Śani Sadhe Sati dla właścicieli horoskopów z Księżycem w znaku Raka wypowiada się pozytywnie w kontekście projektów badawczych i badawczo-rozwojowych. Możesz nawet uzyskać nagłe korzyści z dawno utraconej inwestycji lub w jakiś sposób znaleźć ukryty skarb (nowe złoża etc). Saturn znacznie wpływa na twój spokój psychiczny podczas Sadhe Sati. Możesz jednak myśleć nadmiernie i wpadać w depresję lub lęk (fobię). Poczucie samotności może przeniknąć życie osoby i spowodować poczucie się dość ciężko lub źle na sercu. To czas, aby podnieść swoje morale i ducha! Oto jak przetacza się Sadhe Sati przez znak Raka (Kraba). Możesz sprawdzić lub potwierdzić dokładnie swój znak księżycowy, aby zrozumieć te wszystki skutki.

Pierwsza faza

Pierwsza faza Sadhe Sati w znaku Raka jest dość stabilna, ponieważ rozpoczyna się od ruchu Saturna w 12-tym znaku od urodzeniowego Księżyca, co oznacza przejście przez znak Bliźniąt, którym rządzi Merkury, przyjaciel Saturna. Dużo się zwykle podróżuje lub przeprowadza podczas pierwszej fazy Sadhe Sati, dla znaku Raka. Chce się mieć pobłażliwy i zrelaksowany styl życia i można dużo pieniędzy wydać, aby to osiągnąć. Czuje się często skłonność do odkrywania tajemnic i ukrytych realiów życia. Ta faza przynosi zwykle wytchnienie od wszelkich problemów zdrowotnych, z którymi ostatnio się borykał właściciel horoskopu.

Druga faza

Druga faza jest stosunkowo zła w porównaniu z pierwszymi 2,5 roku. Saturn tym razem jest w koniunkcji z urodzeniowym Księżycem, planetą generalnie wrogą, co może to prowadzić do problemów krajowych, problemów z krajem w którym się mieszka, czasem do emigracji. Możesz napotkać problemy z powodu kluczowego związku kobiet w twoim życiu (problemy z siostrą, matką, ciotką, teściową, babcią czy bliską przyjaciółką). W drugiej fazie cyklu raczego Sadhe Sati możesz również napotkać problemy zdrowotne, szczególnie choroby księżycowe czyli osadzone w emocjach i przeżyciach, silnie psychosomatyczne. Mogą również utrzymywać się pewne długotrwałe napięcia ze strony matki (lub teściowej), w archetypie matczynym. Sprawy związane z własnością i ziemią również nie bywają łatwe (szczególnie trudny może być podział majątku lub nabycie prawa do spadku). W tym czasie osoba może czuć się lub fizycznie być samotna, opuszczona i przygnębiona. Życie może być pozbawione spokoju i harmonii psychicznej. Osoby samotne mogą również doświadczyć opóźnienia w małżeństwie, przekładania terminów zaręczyn czy ślubu. Ponadto kariera zawodowa lub artystyczna może pozostać niestabilna. To najtrudniejsza faza ze wszystkich trzech, więc musisz zachować cierpliwość i spokój.

Trzecia faza

Podczas tej fazy Saturn jest umieszczony w drugim znaku licząc od znaku Księżyca, co oznacza znak Lwa, rządzonego przez Słońce, które także jest wrogiem dla Saturna i to w położeniu opozycyjnych znaków w których planety są władcami (królami, książętami). Chociaż w mitologii wedyjskiej związek między Słońcem a Saturnem jest także relacją syna i ojca, to wcale nie poprawia sytuacji (daje napięcia pomiędzy synem, a ojcem). W rzeczywistości właściciel/ka horoskopu może w tym czasie doświadczyć konfliktów ze swoim ojcem (lub teściem). Twój język może stać się ostry, bardziej cięty i ognisty. Śani Sadhe Sati dla Księżyca w znaku Raka również powoduje dystans do rodziny, zwłaszcza dystans do rodziców w trzeciej fazie czyli w okresie Saturna w Lwie. Możliwe są również straty finansowe i pewne oskarżenia jakie spadną na osobę (rodzice mogą silnie oskarżać o ich porzucenie, o ich zaniedbanie etc).

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU LWA

Lew, znak Lwa, jest znakiem ognia rządzonym niepodzielnie i absolutnie przez Słońce jako główne Światło, podczas gdy planeta Saturn jest w opozycji władcą Wodnika jako znaku powietrza. Ogień potrzebuje powietrza do palenia, ale ta kombinacja może być również wybuchowa, szczególnie podczas Sadhe Sati. Słońce i Saturn są sobie zaprzysiężonymi wrogami, są bowiem w opozycji do siebie jako władcy znaków na kole zodiaku. Sadhe Sati dla właścicieli Horoskopów z Księżycem w Lwie to okres, w którym należy uważać na wrogów i zdrajców oraz wszelkich zaprzańców. Osoba musi być tak czujną, jak maskotka zwierzęca jaką jest dziki Lew, Leon. Osoba zwykle dowiaduje się o problemach, kiedy jakiś czyn zostanie wykonany przez kogoś, że ktoś coś zrobił. To z pewnością nie czas, aby ufać obcym i przypadkowym ludziom w sprawach finansowych, acz bywa, że nawet bliskim nie można ufać. Powininno się także uważać na swój własny język i na to co i komu się mówi. W tym czasie bywa dużo cierpienia psychicznego, dużo bólu z powodu emocji i przeżyć, a twoje relacje osobiste również mogą zostać dotknięte przez to wszystko. Zobaczmy, jak Śani Sadhe Sati dla Leo przechodzi przez różne fazy cyklu. Możesz także dokładniej sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, aby zrozumieć te skutki.

Pierwsza faza

Pierwsza faza lwiej Sadhe Sati rozpoczyna się, gdy Saturn przesuwa się w znak Raka, czyli w 12-te miejsce od znaku urodzeniowego Księżyca. To jest zwykle trudny okres dla właściciela/lki Horoskopu ze względu na niepotrzebne wydatki i straty. W tym czasie można również popaść w długi. Mogą również wystąpić marnotrawstwa w czasie podróży (bardzo drogie hotele, nagłe bardzo drogie bilety lotnicze, kary za przekroczenia etc). Saturn może również w jakiś sposób wpływać na twoje oczy. W tej fazie wrogowie stają się silniejsi, a bywa, że liczniejsi i silniejsi. Niektóre problemy w miejscu pracy również się utrzymują i możesz w rzeczywistości angażować się w zupełnie niepotrzebne, ale zajadłe konflikty ze swoimi współpracownikami.

Druga faza

Druga faza również nie jest zwykle zbyt korzystna, ponieważ Saturn przenosi się do znaku Lwa, który jest rządzony przez planetę wrogą (wrogami są Saturn i Słońce). Właściciel Horoskopu może mieć teraz problemy w życiu małżeńskim i miłosnym. Relacje osoby z dziećmi również przechodzą zwykle trudny okres, niezależnie od ich wieku i statusu. W tym czasie poziom koncentracji znacznie spada, częstsze jest rozproszenie i nieuwaga. Możesz również napotkać problemy związane z żołądkiem i sercem. W tym czasie możesz stać się osobą o wiele bardziej upartą, krnąbną i możesz rozwinąć skłonność do dominacji, do narzucania się. Pozytywnie, osoba może czuć się bardziej skłonna do pisania i czytania. Być może zechce też zgłębić duchowość lub mistykę w jakimś zakresie. W tym czasie może uzyskać pewne korzyści, ale zwykle po długim oczekiwaniu.

Trzecia faza

Trzecia faza w tym znaku księżycowym bywa dużo bardziej relaksująca w porównaniu do drugiej. Saturn przenosi się teraz do drugiego domu/znaku od Księżyca natalnego, tworząc przyjazną relację w znaku Panny. To daje ci filozoficzne nastawienie. Prawdopodobnie wygrasz w debacie, ponieważ wspierają Cię umiejętności komunikacyjne Merkurego, który jest władcą nocnym znaku Panny. Mogą jednak wystąpić konflikty w rodzinie. Osoba może mieć jednak tendencję aby w miarę możliwości wymierzyć sprawiedliwość (samodzielnie), do samosądu. Niemniej jednak wydatki muszą zwykle zostać ograniczone, trzeba zwiększyć siłę oszczędzania.

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIEŻYCA W ZNAKU PANNY

Sadhe Sati zwykle pozostaje przeciętna dla właścicieli Horoskopu z Księżycem w znaku Panny. Dziewiczą Panną rządzi planeta Merkury, którego Saturn generalnie uważa za przyjaciela (nawet jak jest ściemniony w czasie retrogradacji). Tutaj przewiewny ziemski Saturn jest w przyjaznym ziemskim znaku Panny, więc przeważnie byłby stabilny w życiu, ale spodziewaj się też kilku niepewnych chwil wybijających z równowagi. Sadhe Sati dla znaku Panny (Dziewicy, Bogini) rozpoczyna się wstępnie, gdy tranzytujący Saturn przenosi się do znaku Lwa, tuż przed znakiem urodzeniowym Księżyca. Z pewnością nie jest to najlepszy czas na wdrażanie nowych pomysłów biznesowych czy zawodowych. Powininno się także uważać na swoich przyjaciół i wiernych fanów. Uczniowie również muszą być czujni, nie tylko w szkole czy na uczelni. W tym czasie życie wymaga większej koncentracji i ostrożności. Oto wpływ Śani Sade Sati w znaku Panny wyjaśniony jest we wszystkich trzech fazach. Można dokładniej sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, aby zrozumieć te wszystkie wyniki i skutki.

Pierwsza faza

Ponieważ Saturn przesuwa się w znak Lwa w pierwszej fazie, skutki są nieco ujemne czy negatywne gdyż Słońce, władca Lwa jest planetą wrogą dla Saturna. Możesz napotkać problemy i straty związane z biznesem czy pracą zawodową (przeniesienie na mniej płatny etat). Może to również spowodować zatrzymanie postępu w karierze właściciela/-lki Horoskopu, być może lukę w Twojej obecnej pracy. Jeśli chcesz uniknąć hospitalizacji, z pewnością należy zwrócić uwagę na zdrowie, lepiej dbać o zdrowie. W tym czasie możesz również napotkać problemy ze spłatą zadłużenia czy kredytów. Wrogowie również próbują cię ścignąć lub dopaść, szczególnie w jakiś poważniejszych sprawach.

Druga faza

Kiedy Saturn przenosi się do znaku Panny, domu/znaku natalnego Księżyca w koniunkcji, daje to stosunkowo pozytywne rezultaty, ponieważ Merkury, absolutny władca znaku Panny, przyjaźni się z Saturnem. Rozwinąć można wtedy skłonności humanitarne i można również chcieć brać udział w pracy socjalnej czy społecznej. Chce się także doradzić innym, ale czasami można pozwolić sobie na spory i waśnie. Jednak wygrywa się zwykle w debatach. Chociaż w tym czasie można być bardzo logiczną osobą, można za bardzo polegać na innych i się przeliczyć (wszystkiego trzeba samodzielnie dopilnować i sprawdzić czy jest zrobione, nawet to czy dzieci wyniosły śmieci). W drugiej fazie Sadhe Sati należy unikać zaciągania jakichkolwiek pożyczek. Ta daśa jest pozytywna dla rozwoju biznesu i własnej działalności zarobkowej. Koledzy i koleżanki również będą wspierać osobę w tym okresie przez większość czasu. W tym czasie można również znaleźć nową pracę lub otrzymać awans. Jeśli chodzi o zdrowie, dostaniesz ulgę w przewlekłym problemie ze zdrowiem.

Trzecia faza

Gdy Saturn przechodzi do drugiego domu/znaku od natalnego Księżyca, czyli do znaku Wagi, rozpoczyna się trzecia faza Śani Sade Sati dla właścicieli Horoskopów z Księżycem w znaku Panny (Dziewicy, Bogini). Saturn jest wywyższony w znaku Wagi, więc wyniki są nieco bardziej pozytywne w porównaniu z poprzednimi dwiema fazami. Właściciele Horoskopów wydali zwykle dużo na kobiety w swoim życiu i na luksusowe przedmioty. Stali się zwykle o wiele bardziej prawymi i uczciwszymi. Dość taktownie obchodzą się z innymi ludźmi. Pomiędzy nimi mogą pojawić się manipulacyjne myśli. W tym czasie próbują także zwykle zaimponować innym ludziom. Mogą także chcieć pracować jako pracownicy socjalny czy społeczni, jako wolontariusze.

TRZECI KWADRANT

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU WAGI

Znak Wagi z Sadhe Sati rzadko wpływa na człowieka negatywnie. Znakiem Wagi rządzi planeta Wenus (Afrodyta, Śukra), która ma przyjazne stosunki z Saturnem. Co więcej, Waga jest znakiem powietrznym, więc jej element również dobrze zderza się z Saturnem (tym władającym znakiem Wodnika w trygonie do znaku Wagi). Jednak w tym czasie możesz czuć się osobą wyjątkowo wrażliwą, przewrażliwiona. Z łatwością przywiązujesz się emocjonalnie do ludzi i ufasz innym. Twoje oczekiwania wzrostają również podczas Sadhe Sati, a niepowodzenie innych osób w ich spełnieniu często powoduje niezadowolenie i przygnębienie. W związkach osoba staje się dość wrażliwa, czasem przewrażliwiona. Waga jako znak zodiaku, chce też oddać się pracy społecznej, dla dobra innych. W tym czasie poczucie sprawiedliwości będzie w wysokie, a drobne niesprawiedliwości zostawiają rany. Osoba chce pomóc innym i podnieść na duchu potrzebujących. Oto szczegółowy wpływ okresu Sadhe Sati dla Księżyca w znaku Wagi (Tula). Możesz dokładniej sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, aby zrozumieć te wszystkie skutki.

Pierwsza faza

Pierwsza faza Sadhe Sati dla znaku Wagi rozpoczyna się, gdy Saturn przenosi się do 12 domu/znaku od Księżyca urodzeniowego, co oznacza ingres (wejście) w znak Panny jako wstępny. Ponieważ Merkury, władca absolutny znaku Panny, jest przyjacielski wobec Saturna, faza ta przynosi mieszane rezultaty. W swoich działaniach człowiek staje się osobą uczciwą poszukującą sprawiedliwości. Zostaje się także dyplomatą i używa się taktu w kontaktach z innymi ludźmi. Skłonność osoby do duchowości czy mistyki również zyskuje zwykle na sile. To także dobry czas na karierę zawodową lub artystyczną, ponieważ można również dostać awans. W tym czasie osoba jest skłonną dawać i przyjmować pomoc. Mogą też mieć miejsce podróże duchowe, pielgrzymki.

Druga faza

Kiedy tranzytowy Saturn przenosi się do znaku Księżyca u właściciela Horoskopu, rozpoczyna się druga faza Sadhe Sati dla znaku Wagi. W tej fazie Saturn czyni człowieka pokornym i skromnym. Otrzymuje się dużo pomocy ze swojego kręgu znajomych, a może nawet zyska się sławę w polityce (na szczeblach zarządzania). Życie rodzinne osoby pozostaje serdeczne, a małżeństwo również nie ustaje. Osoby samotne, mogą w tym okresie angażować się w romanse z powodzeniem. W drugiej fazie Sadhe Sati w znaku Wagi pracuje się naprawdę ciężej, więc można spodziewać się również wysiłku i presji psychicznej. Zdrowie i kariera również przynoszą znaczną poprawę. Jeśli ktoś miał kłopoty z powodu jakiejś sprawy sądowej, spodziewać się może ulgi na tym etapie.

Trzecia faza

Podczas trzeciej fazy Saturn zostaje umieszczony w znaku Skorpiona, który jest znakiem wroga, ponieważ rządzi nim Księżyc. To zwykle nie jest bardzo pozytywny etap w życiu. W życiu domowym można napotkać na rozliczne trudności. Ostrożność jest również zalecana w sprawach majątkowych. Powinno się pomyśleć dwa razy przed zakupem ziemi lub nieruchomości. Saturn prawdopodobnie będzie stanowić dla osoby wiele przeszkód podczas tego okresu. Może to zepsuć umysł osoby i wywołać napięcie psychiczne oraz stres. Powinno się starać zachować spokój i skupienie w tym czasie oraz ćwiczyć relaksacje lub medytację i inne uspokajające czynności.

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU SKORPIONA

Śani Sadhe Sati dla Księżyca w znaku Skorpiona nie jest całkiem korzystna. Dzieje się tak, ponieważ Saturn jest tutaj umieszczony na znaku wrogim dla Księżyca, a dodatkowo Mars władca znaku Skorpiona jest także wrogi względem Księżyca. Faza siedmioletnia jest dobra pod względem prac badawczych, ale Skorpionie Sadhe Sati szczególnie wpływa na spokój ducha właściciela Horoskopu. Skorpion to znak wroga, a Księżyc jest również osłabiony w Skorpionie. Człowiek czuje się dużo bardziej niezadowolony i pod presją. Może to wpłynąć również na relacje rodzinne, finanse i biznesy osoby. W tym czasie powinno się ćwiczyć skupienie i medytację oraz unikać emocjonalnego zaangażowania. To jest czas, aby być osobą praktyczną i samodzielną. Zbyt duże uzależnienie emocjonalne od innych mogłoby tylko zranić uczucia osoby podczas tego Sadhe Sati. Poniżej znajduje się szczegółowy przegląd trzech faz Śani Sadhe Sati Księżyca w znaku Skorpiona. Można chcieć dokładnie sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, zanim zrozumie się te wszystkie skutki.

Pierwsza faza

Kiedy tranzytowy Saturn przenosi się do 12 domu/znaku licząc od znaku Skorpiona jako pierwszego, to oznacza to, że ​​znajduje się w znaku Wagi, a dla właścicieli Horoskopów z Księżycem w znaku Skorpiona rozpoczyna się pierwsza faza Sadhe Sati. Jest to przeważnie pozytywny okres, chociaż czasami pojawiają się pewne problemy psychiczne czy emocjonalne, sprawy w większości pozostają na dobrej drodze. Dostaje się jakąś pomoc z zagranicznych źródeł. Przestrzega się też wytchnienia w sprawach spornych. W tym czasie można znaleźć nową pracę, nowe zajęcie zarobkowe. Doświadcza się również ulgi w sprawach zdrowotnych. Pozbywamy się w tym czasie przewlekłej choroby, zatem jest to dobry czas na intensywne leczenie.

Druga faza

Druga faza Śani Sadhe Sati rozpoczyna się, gdy planeta Saturn przenosi się do samego znaku Skorpiona. Nie jest to sprzyjający okres, ponieważ Saturn jest w znaku władanym przez Marsa, który rzeczywiście jest zaprzysiężonym wrogiem Saturna, a do tego w podatnej na wpływy Księżyca wodzie jako żywiole. Można mieć skłonność do zachowywania tajemnicy, poufności i sekretności. Można stać się osobą porywczą, szorstką i nieco tajemniczą (milczącą). Poczucie niezadowolenia może skazić życie właściciela Horoskopu. Można również stać się osobą podatną na wypadki i niebezpieczeństwo związane z trucizną oraz otruciem (jad skorpionów i węży). W tym czasie mogą mieć miejsce również nagłe incydenty, wypadki. To nie jest najlepszy czas na rozwijanie działalności lub angażowanie się w ryzykowne inwestycje. Powinno się także uważać na swoich kolegów.

Trzecia faza

Trzecia faza jest stosunkowo lepsza dla osób mających Księżyc w znaku Skorpiona, ponieważ Saturn przeniósł się teraz do znaku Strzelca, a Jowisz, władca znaku Strzelca, podziela neutralne upodobanie do Saturna. Chociaż w tym czasie pojawiają się napięcia psychiczne, życie staje się nieco bardziej stabilne. Człowiek staje się kochającą sprawiedliwość duszą. W trzeciej fazie możliwe są również podróże zagraniczne. Być może osoba będzie musiała odejść czy wyjechać daleko od swojego rodzinnego miejsca. Może to być również spowodowane zmianą pracy lub poszukiwaniem miejsca w życiu. Człowiek staje się wysoce pryncypialny, zdyscyplinowany i także duchowy. Jego podejście do religii i duchowości staje się teraz poważne, nawet jak w drugiej połowie znaku Strzelca bardziej są zwykle to tendencje do sprawek mrocznych, czarnoksięskich i demonicznych, do mrocznego mistycyzmu wypaczonego albo tylko demonologii.

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU STRZELCA

Strzelec to znak ognia rządzony przez Jowisza, który ma neutralną więź z Saturnem. Sadhe Sati dla znaku Strzelca pozostaje przeciętna. Obie te planety reprezentują sprawiedliwość i równość, ale trzeba pamiętać, że Saturn chce, aby człowieka robił rzeczy w zdyscyplinowany sposób. Chociaż dobrze jest pomagać innym, zbyt duże zaangażowanie może również przynieść odwrotny skutek. Powinno się trzymać się z dala od sporów i zarzutów. Podczas Sadhe Sati w znaku Strzelca nie powinno się być tym, który tworzy spór lub kłótnię. Saturn chce, aby człowiek ograniczył swoją ciekawość i angażował się we wszystko co przynosi życie. Człowiek chciałby także przewodzić w taki czy inny sposób, ale pamiętaj, że istnieje różnica między prowadzeniem a dominacją. Ogień Strzelca musi tutaj współdziałać z przewiewnym ziemskim Saturnem, podobnie jak balon na gorące powietrze, gdzie ogień wypełnia balon gorącym powietrzem, które unosi go z ziemi. Człowiek musi zachować równowagę, w przeciwnym razie kombinacja ognia i powietrza może być również wybuchowa. Oto szczegółowy przegląd różnych faz Sadhe Sati dla Ciebie. Możesz chcieć szczegółowo sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, zanim zrozumiesz te wszystkie skutki.

Pierwsza faza

Pierwsza faza Sadhe Sati rozpoczyna się, gdy Saturn przenosi się do 12 domu/znaku licząc od znaku Strzelca w którym jest urodzeniowy Księżyc, czyli od znaku Skorpiona. To jest zwykle trudny okres, ponieważ Saturn jest wrogo nastawiony do Księżyca w wodnym Skorpiona i do jego władcy Marsa. To sprawia, że właściciele Horoskopu są agresywni i porywczy, co może również w pewnym stopniu wpływać na relacje. Można również zaobserwować konflikty w miejscu pracy i ogólnie problemy w karierze w pierwszej fazie. Sprawy sądowe również mogą powodować kłopoty. Niemniej jednak człowiek czuć może skłonność do duchowości i może również podjąć się podróży religijnych czy mistycznych, które mogą przynieść ukojenie.

Druga faza

Kiedy Saturn wkracza do znaku z Twoim urodzeniowym Księżycem, rozpoczyna się druga faza Śani Sadhe Sati Księżyca w znaku Strzelca. Rozwijają się w nim skłonności do czytania i pisania, zwłaszcza tekstów i materiałów duchowych, metafizycznych, chociaż w drugiej połowie znaku Strzelca mogą się zrobić demoniczne i skierować ku czarnoksięstwu. Pracuje się zwykle ciężej na tym etapie, a także dobrze radzić sobie w edukacji. Okazuje się wiele troski o moralność i prawość. Posłuszna i uczciwa natura może również przynieść człowiekowi sławę w dziedzinie polityki (zarządzania). Można również zainteresować się takimi dziedzinami, jak prawo i sprawiedliwość, sądownictwo, zostać ławnikiem. Ogólnie rzecz biorąc, druga faza jest dużo pozytywniejsza niż poprzednia.

Trzecia faza

Ta faza jest również względnie pozytywna, ponieważ Saturn przenosi się teraz do znaku Koziorożca, co jest jego własnym znakiem, z tym, że pierwsza połowa może być duchowo i mistycznie ciemna, bardziej czarnoksięska lub demoniczna. W tym momencie człowiek staje się o wiele bardziej pomocny i kochający sprawiedliwość. Może bezpłatnie edukować ludzi i praktykować działalność charytatywną. Rozwija się upodobanie i znajomość sztuk pięknych, rzemiosło artystyczne. Praca socjalna przemówi również do moralnego ja człowieka. Na tym etapie życia człowiek nadaje również priorytet swojej karierze i nie unika uczenia się więcej lub zdobywania nowych umiejętności. Ma dość motywacji, by osiągnąć lepszy status w życiu. W trzeciej fazie Strzelca można zdobyć sławę i szacunek w polityce czyli zarządzaniu.

CZWARTY KWADRANT

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU KOZIOROŻCA

Koziorożec to znak ziemi rządzony przez samego Saturna (planetę Żywiołu Ziemi), więc naturalnie Sadhe Sati nie wyrządziłaby dużej krzywdy właścicielowi Horoskopu. Trzy fazy Sadhe Sati dla znaku Koziorożca przyniosą różne wyniki w zależności od tego, jak blisko Saturn znajduje się od urodzeniowego Księżyca i w jakim znaku jest umieszczony. Saturn podczas Sadhe Sati sprawia, że czujesz się osobą dużo bardziej emocjonalną i wrażliwą. Po prostu łatwiej i częściej dajesz się ponieść emocjom. Chociaż dobrze jest pomagać innym ludziom, ale zbyt duże zaangażowanie w pomoc innym może nie przynieść pożądanych rezultatów a kłopoty. Ludzie mogą zacząć brać osobę za pewną pomoc o każdej porze dnia i nocy. Może być tak, że osoba się tym wszystkim pochłonie, że w końcu zignoruje swoją rodzinę i życie osobiste, co nie jest dobre. Pragnienia osoby również wzrastają podczas Sadhe Sati w okresie znaku Koziorożca, a niespełnienie ich może spowodować niezadowolenie z samego życia. Saturn chce, aby oczekiwania właściciela Horoskopu były realistyczne. Możesz dokładniej sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, zanim zrozumiesz te wszystkie skutki.

Pierwsza faza

Pierwsza faza Sadhe Sati rozpoczyna się dla Księżyca w znaku Koziorożca, gdy tranzytowy Saturn przenosi się do 12 domu/znaku od Księżyca, czyli do znaku Strzelca (znak przed Koziorożcem w obiegu zodiakalnym). Jowisz, władca znaku Strzelca, ma neutralny związek z Saturnem, obie planety nie wadzą sobie. Ta faza przynosi mieszane rezultaty, mieszankę wpływów Jowisza i Saturna. Saturn sprawia, że ​​jesteś duszą poszukującą sprawiedliwości, skłonną do udziału w pracy społecznej. W tym czasie właściciel znaku Strzelca działa nieustannie i chce w życiu zdobyć dobre imię i sławę. Na tym etapie może zmienić pracę. To zwykle dość pozytywny okres, bo daje zwycięstwo nad przeciwnikami i przeszkodami. Czasami jednak właściciel/ka Horoskopu czuje się osobą spiętą i samotną. W pierwszej fazie możesz podjąć duchowe podróże z rodzicami. Druga połowa znaku Strzelca bywa jednak silniej pod wpływem Tronu Arymana (Asura) i może ulec ściemnieniu część duchowa.

Druga faza

Kiedy tranzytowy Saturn przenosi się do swojego własnego znaku Księżyca, rozpoczyna się druga faza Śani Sadhe Sati dla znaku Koziorożca. Ponieważ Saturn jest władcą znaku Koziorożca, czuje się tutaj jak w domu, w istocie jest to jego dom i znak w którym jest Władcą, Władyką, Królem rządzącym w sposób niepodzielny i absolutny. W tym okresie osoba może kupić ziemię lub nieruchomość. Kariera zawodowa czy artystyczno-rzemieślnicza staje się teraz dla osoby o wiele ważniejsza niż inne cele. Jednak Saturn dba o to, aby pracować wystarczająco ciężko. Niektóre zmagania również się utrzymują, na przykład osoba musi trzymać się zwykle z dala od swojej rodziny w tym czasie (nie wychodzi z pracy, jeździ na cały tydzień lub miesiąc do pracy etc). Jednak radzi sobie bardzo dobrze w dziedzinach takich jak polityka czy zarządzanie firmą. W drugiej fazie chce się coś zrobić dla potrzebujących, a nawet oddać się pracy socjalnej czy społecznej. Staje się uprzejmą i współczującą, ale jednocześnie pozostaje w skupieniu i ambicji (ambitnie prze naprzód). Na tym etapie zdrowie matki może być powodem do niepokoju. Pierwsza połowa w znaku Koziorożca bywa gorsza i ciemniejsza, a druga jest jaśniejsza, ptrzynajmniej od strony duchowej czy mistycznej.

Trzecia faza

Trzecia faza zaczyna się od przejścia Saturna na tranzyt do znaku Wodnika, który jest drugim domem/znakiem od znaku Księżyca w Koziorożcu. W trzeciej fazie osoba może otrzymać majątek od swojego ojca. Możliwe są również nagłe zyski. Skłonności osoby do nauk okultystycznych i wszystkiego co tajemnicze lub ukrywane wzrastają zwykle w tej fazie życia. Osoba może również uzyskać uznanie i nagrody oraz dobrze sobie radzić w badaniach. W rzeczywistości możesz też założyć nowy biznes, nową intratną działalność, często jakąś nietypową. Życie rodzinne pozostaje szczęśliwe również w trzeciej fazie, a zdrowie również pozostaje na dobrej drodze.

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU WODNIKA

Wodnik jest znakiem powietrznym rządzonym przez samego Saturna, więc skutki Sadhe Sati dla właścicieli horoskopu z Księżycem w Wodniku bywają znośne. Saturn chce teraz, aby osoba miała na oku swoje pieniądze, aby czuwała i chroniła swoje pieniądze. Osoba powinna skupić się na swoich źródłach dochodu, dbać o te źródła. Możesz lubić być częścią wspólnoty i tworzyć grupy, ale zbyt duże zaangażowanie społeczności może również przeszkodzić w rozwoju. Osoba staniesz się wrażliwa emocjonalnie, czasem nadwrażliwa. Wylałaby swoje serce każdemu i przed każdym, kto wydaje się godny zaufania. Wszystko, czego potrzebuje w tych latach, to ramię, na którym może się wypłakać, ale Saturn chce, aby się opanować. To jest czas, aby być praktycznym i niezależnym oraz rezonować z cechami swojego znaku księżycowego. Osoba musi ograniczyć swoje emocje i przywrócić życie na właściwe tory. W tym czasie życie miłosne właściciela horoskopu również wymaga uwagi. W tym czasie innowacje mogą zająć ważne miejsce, więc daj się ponieść kreatywności! Oto, czego można się spodziewać podczas różnych faz Sadhe Sati dla Księżyca w znaku Wodnika. Musisz wpierw sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, zanim zrozumiesz te wyniki.

Pierwsza faza cyklu wodnikowego Sadhe Sati

Pierwsza faza Śani Sadhe Sati dla znaku Wodnika rozpoczyna się, gdy tranzytowy Saturn przenosi się do 12 domu z urodzeniowego Księżyca, czyli do znaku Koziorożca. Ponieważ Koziorożcem również rządzi Saturn, pierwsza faza jest zwykle dobra dla właściciela horoskopu. Czasami może to być trudne, ale jeśli pracujesz wystarczająco ciężko, sukces w końcu ucałuje twoje stopy. W tym okresie mogą utrzymywać się drobne problemy zdrowotne. Musisz także kontrolować swoje pragnienia i trzymać krótko żądze. Stajesz się jednak o wiele bardziej lojalną i odpowiedzialną osobą, a także emocjonalną, kochającą sprawiedliwość i stajesz się sprawiedliwym z charakteru. W rzeczywistości możesz też oddawać się pracy socjalnej, dla dobra lokalnej społeczności. Możesz pracować nad lepszym życiem i możesz mieć skłonność uczyć się nowych rzeczy i zdobywać nowe doświadczenia. W pierwszej fazie możesz również uzyskać zysk z ziemi czy gruntów.

Druga faza

Kiedy tranzytowy Saturn przenosi się do twojego własnego znaku Księżyca czyli do znaku Wodnika, drugą fazę tego Sadhe Sati rozpoczyna właśnie Wodnik. Saturn to odosobnienie, a Księżyc to emocje i myśli, więc naturalnie posiadanie Księżyca i Saturna razem w domu sprawia, że właściciel horoskopu jest o wiele bardziej zakorzeniony i ciekawszy, bardziej żywy emocjonalnie i bardziej zdystansowany. To trochę zagmatwana, ale pozytywna faza, chociaż okazywanie uczucia i dystansu jednocześnie nie każdemu się spodoba. Saturn jest tutaj w swoim własnym znaku, którym włada jako Król czy Książe. Ludzkie wysiłki i ciężka praca dobrze się opłacają w tej fazie. Można łatwiej zdobyć sławę w polityce i administracji publicznej. Można też dostać pracę w sektorze rządowym. Jak się chce można w tym czasie pracować socjalnie, w tym jako wolontariusz/ka. Twoja firma również będzie działać sprawnie, szczególnie jeśli jest chociaż trochę innowacyjna, otwarta na nowości i nowe trendy, jednak zbyt dużo pracy może również wywołać presję psychiczną.

Trzecia faza

To będzie neutralny okres, ponieważ Saturn znajduje się teraz w Rybach, którymi rządzi planeta Jowisz, który ma średni związek z Saturnem. Skupiasz się teraz bardziej na tym co wewnętrzne, na duchowości. Chciałbyś podróżować i poznawać ciekawe i wspaniałe miejsca. W tym czasie stajesz się bardzo uprzejmy, kompetentny i dobrze wychowany, a jak zechcesz osiągnąć wielkie wysokości, to staje się to możliwe. Właściciel horoskopu staje się na swój sposób logiczny i naukowy, bardziej ścisły i precyzyjny. Staje się także lojalną osobą i skutecznie używa organu mowy, jest przekonywujący, umie załatwiać sprawy.

SKUTKI SADHE SATI DLA KSIĘŻYCA W ZNAKU RYBY

Rybie Sadhe Sati. Znakiem Ryba rządzi planeta Jowisz, Jupiter (Guru) który jest neutralny w stosunku do Saturna. Obie te planety są związane ze sprawiedliwością i duchowością, więc naturalnie właściciele horoskopów bywają o wiele bardziej prawi i duchowi podczas Śani Sade Sati. Chcieliby zgłębić głębię wszystkiego, czy to studiów, badań, nauki czy duchowości. Pod koniec Sadhe Sati mogą czuć się dość orealnieni i oderwani od świata.

Nie sugeruje się zbytniego oddalania się od świata fizycznego, gdyż Saturn to element Ziemi. Saturn chce, aby człowiek zmierzył się z rzeczywistością, ale jednocześnie nie powinien zbyt wiele myśleć o niczym. Może to skutkować bezsennością i problemami w życiu małżeńskim. Musi zachować spokój i stawić czoła wyzwaniom, aby utrzymać płynność w życiu. Saturn właśnie testuje cierpliwość i wytrwałość księżycowego znaku Ryby. Istnieje bardziej szczegółowa analiza astrologiczna Śani Sade Sati dla podokresów znaku Ryb. Możesz chcieć sprawdzić lub potwierdzić swój znak księżycowy, zanim zrozumiesz te wyniki.

Skutki Sadhe Sati w pierwszej fazie cyklu

Kiedy tranzytowy Saturn przenosi się do 12 Znaku od twojego urodzeniowego Księżyca, rozpoczyna się pierwsza faza Sadhe Sati dla Księżyca w znaku Ryb. Oznacza to, że Saturn w pierwszej fazie jest umieszczony w Wodniku, co jest jego własnym znakiem, więc efekt Sadhe Sati bywa średni - Saturn rządzi Wodnikiem jako jego Władca. Czulibyście się bardziej przywiązani do duchowości i religii, i bylibyście nimi zainteresowani, a nawet moglibyście odwiedzać miejsca religijne i chodzić na pielgrzymki (czasem jest nagły powrót do porzuconej lub zaniedbanej religii lub nawrócenie się ateisty wynikłe z potrzeby jego wnętrza). W tym czasie musisz jednak ograniczyć wydatki, oszczędzać pieniądze. W tej fazie osoba może również często zmieniać pracę, żyć z różnych zajęć, nie koniecznie z tych co zwykle. Być może osoba będzie musieć dużo podróżować również z powodów biznesowych czy zarobkowych, jeździć daleko od domu. Zdrowie również wymaga Twojej uwagi, bo może się pogorszyć i szwankować. W twoich związkach mogą pojawić się pewne problemy czy napięcia. Bezsenność bywa częstym zjawiskiem w tej fazie.

Skutki Sadhe Sati w drugiej fazie cyklu

Ta faza zaczyna się, gdy tranzytowy Saturn zajmie twój własny znak Księżyca. Saturn znajduje się tutaj w neutralnym znaku Ryb, którym rządzi Jowisz. Rozwinąłbyś teraz zainteresowanie nauką filozofii i głębokich przedmiotów. W tym czasie stałbyś się również bardziej miłujący sprawiedliwość i prawy. Twój język i sposób bycia byłyby uprzejme, a także chciałbyś oddać się pracy socjalnej. Stałeś się całkiem zręczny, jeśli chodzi o tworzenie zasad i podejmowanie decyzji. Bogactwo również wpłynie na twoją pewną siebie osobowość i podejście. Jednak w tej fazie życie małżeńskie może przejść przez trudny okres.

Skutki Sadhe Sati w trzeciej fazie cyklu

Ta trzecia faza rybiego Sadhe Sati jest nieco negatywna w porównaniu z poprzednią, ponieważ Saturn przesunąłby się teraz do znaku Barana, którym rządzi wroga Saturnowi planeta Mars. W życiu utrzymuja się zwykle pewne napięcia. Na tym etapie procesu Sadhe Sati możesz stracić pracę lub stać się ofiarą fałszywych zarzutów, ofiarą pomówień. Zdrowie Twojej matki może również ulec pogorszeniu w trzeciej fazie Sadhe Sati dla znaku Ryb. Pewne nieoczekiwane zdarzenia zakłócić mogą bieg życia. Twoje własne zdrowie również może znacznie ucierpieć. Ponadto możliwe są również straty w sprawach majątkowych. Możesz bywać dość agresywny i niezdecydowany, co prawdopodobnie wpłynie również na twoje szczęście małżeńskie (a raczej na jego zmniejszenie).


Źródło

Materiał tutaj zawarty pochodzi z wykładów wschodnich i tradycyjnych astrologów profesjonalnych, nie pretenduje do całkowicie wyczerpującego zagadnienie opracowania, jest raczej wprowadzeniem w zagadnienia Sadhe Sati i ogólnie cyklu saturnicznego w Horoskopie urodzeniowym. Zachęcamy do dalszych studiów tradycji astrowiedzy (astrozofii) i astromagii dla głębszego zrozumienia zagadnień związanych z Sadhe Sati. Z wykładów Maga Athenora, Tomirazori i innych.


Linki zewnętrzne

Portal o nauce i życiu wielkich mistrzów duchowych jogi i tantry

Sekretne nauki wtajemniczonych mistrzów jogi i tantry z Himalajów

Polski portal z naukami Królewskiej Radża Jogi

Portal z naukami ezoterycznymi i wiedzą tajemną Wschodu

Portal warsztatów, kursów i obozów medytacji, jogi, tantry, uzdrawiania i rozwoju duchowego