Eksterioryzacja

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eksterioryzacja - w skrócie OBE od ang. Out of Body Experience; podróżowanie poza ciałem

OBE czyli eksterioryzacja

To nic innego jak podróż w ciele eterycznym (pierwsza warstwa aury), czyli podróż po świecie fizycznym w ciele o bardzo niewielkiej gęstości i masie która jest ona różna u różnych osób i może zmieniać się w czasie wyjść, co wyjaśnia wypadki gdy podróżnik eteryczny nie może choćby przekroczyć ściany, mimo, iż normalnie czyni to bez problemu. Eter to wibracyjnie najbliższa materii forma energii, która tworzy też formy i obiekty, jest żywiołową matrycą bytów dla materialnego planu. Etap na którym osoba uczy się w czasie eksterioryzacji spadać z wysoka bez strachu czy przenikać przez „zamknięte” na planie materialnym drzwi lub ściany jest bardzo poznawczym i otwierającym. Istnieją całe eteryczne cywilizacje, a idee tak zwanej fizycznej nieśmiertelności odnoszą się do utrzymywania eterycznego ciała przez duszę nawet i przez miriadę lat, tak, że kolejne inkarnacje następują w bardzo świadomy sposób lub istota może się pojawiać komu chce i gdzie chce wprost z eterycznego planu bytu.

Wyjścia spontaniczne

Zdarzają się kiedy ludzie są pod wpływem silnych emocji lub dużego bólu, często w wyniku strachu, szoku. Mogą opuścić wtedy ciało na kilka/naście sekund z reguły, ale w wypadku chociażby porodów taka sytuacja może utrzymywać się znacznie dłużej. Troszkę temat zamieszany jest w literaturze, to nieco sprostujemy - opierając się na własnej wiedzy i doświadczeniach, jak również na fachowej, autorytatywnej nauce mistrzów duchowych. Wiele osób boi się tego spontanicznego doświadczenia, ale i nie wie, że najlepiej wtedy udać się do któregoś z boskich guru, aby uzyskać wiedzę i metody co z tym dalej zrobić. W bardziej uduchowionych światach, tak na wyższych planach bytu jak i na planetach materialnych w kosmosie, całe społeczeństwo ma wiedzę o swoich guru i może bez trudu uzyskać duchową pomoc!

Widzimy szansę na przyszłość zgadzając się co do tego, że OBE charakteryzują dwa czynniki: świadomość i opuszczenie ciała. To, że uzyskujemy świadomość inaczej nie znaczy jeszcze, że nie zalicza się ono do OBE. Nie wydaje się zatem żeby projekcja astralna była czymś co do OBE się nie zalicza a tak niektóre teorie wydają się być skonstruowane. To, że opisujemy LD i Projekcję tak, a nie inaczej wynika z faktu, iż odbieramy rzeczywistość tak, jakoby Świadome Śnienie było niczym innym jak Świadomym Snem, zaś Projekcja - wyprawą w astral. Każdy sen jest wizytą w eteralu, zaś gdy uzyskujemy świadomość podczas niego efekt jest niemal identyczny, jak gdybyśmy wyszli na ten plan świadomie - różni się tylko sposobem dotarcia, który można oczywiście i tak zmienić.

Generalnie, sam fakt podróży poza ciało siłą rzeczy zakłada istnienie innych niż fizyczne, ciał. Opieramy sie na modelu zaczerpniętym z Jogi, który wyróżnia Pięć Powłok Atmapuruszy (Jaźni). Poza ciałem fizycznym istnieją także, kolejno: ciało eteryczne, astralne, mentalne i duchowe. Ciało eteryczne, czyli Linga-Śarira (Prana-Maya-Mana-Kośa) jest najbliższe fizycznemu. W trakcie snu to ono otwiera się i czerpie energię z zewnątrz, a także podróżuje we wszystkich snach i odlotach w których mamy obrazy znane ze świata fizycznego jak własny pokój, podwórko, znajomych, rodzinę, obiad, spacer po lesie czy sceny erotyczne ze znajomymi. Posiada kształt najbardziej zbliżony do fizycznego, a raczej to ciało fizyczne jest kopią powłoki eterycznej. Osoby widzące aurę mogą również dostrzegać je jako 2-5 centymetrowej grubości kolorową poświatę wystająca z ciała fizycznego. Powłoka eteryczna obejmuje bowiem obszar o promieniu kilku centymetrów wokół ciała każdego człowieka. Element na którym opiera się każda podróż OBE to ciało eteryczne, a nie jak mniemają ignoranci ciało astralne (Kama-Śarira). Każda podróż czy wyjście które odbywamy odbywa się za pośrednictwem ciała eterycznego, które ma cztery stany subtelności i czasem jest wyraźnie mylone z ciałem astralnym, które nie ma już cech fizykalnej postaci Sthulla-Śarira.

Możemy swobodnie opuszczać ciało fizyczne, jeśli karman lub umiejętności na to pozwalają. Tylko od naszej świadomości zależy czy jesteśmy w stanie to zrobić i dokąd jesteśmy w stanie dotrzeć. Podróżując po świecie fizycznym oglądamy wydarzenia w czasie rzeczywistym. Generalnie jesteśmy w stanie dotrzeć wszędzie dokąd tylko sięga nasza wyobraźnia. Doświadczenia w czasie śmierci klinicznej to zwykle wyjścia w ciele eterycznych z zachowaniem części wspomnień i doznań, zaś piękne postaci, światła i głosy jakie się spotyka, to zwykle pierwszy świadomy kontakt z jednym z aniołów śmierci jakie przychodzą.

Podróże astralne - Kama-Manas:

Ciało Astralno-mentalne, Astromental, Astral i Projekcje

Podróże astralne czy raczej astro-mentalne odbywają się tak jak klasyczne opuszczanie ciała poza jednym wyjątkiem, ciało astralne podróżuje nie po świecie fizycznym a po płaszczyźnie astralnej. Czym ona tak w zasadzie jest? Jest wymiarem najbliższym światu fizycznemu, ale dalszym niż świat eteryczny. Zawiera fantazje, sny, marzenia i uczucia każdej żywej istoty. Materiał zawarty w tym świecie, na mocy prawa podobieństwa (podobne przyciąga podobne), rozwarstwia się i tworzy osobne warstwy lub skupiska. Te skupiska myśli są zwane potocznie planami astralnymi, światami astralnymi lub rzeczywistościami astralnymi. Materia astralna to najprościej ujmując to co w umyśle. Poprzez myśl kształtuje się materię astralną, a trwałość owych tworów zależy w dużej mierze od siły wyobraźni istoty lub istot. Tak więc podróżując w astralu możemy spotkać absolutnie wszystko. Kryje się w tym pewne niebezpieczeństwo. Po pierwsze myśli nie zawsze są przyjemne. Kiedy udajemy się w taką podróż musimy mieć świadomość, że możemy natknąć się również na projekcje czyichś nieprzyjemnych emocji lub przeżyć. Z reguły poradzenie sobie z nimi nie jest zbyt trudne. Plastyczność materii astralnej pozwala na stworzenie wyobrażeń barier, przeciwnych emocji, etc. które są w stanie zneutralizować ich działanie. Nieco trudniejsze jest poradzenie sobie z groźnymi lub nieprzyjemnymi tworami umieszczonymi tam intencjonalnie.

Larwy astralne

To typy istot które zostały zwykle stworzone przez kogoś, czasem świadomie. Mogą być również niemalże pozbawionymi energii bytami które potrzebują uzupełniać ją, żerując na pewnych określonych negatywnych emocjach w taki sposób, że najczęściej potęgują ich działanie jednocześnie karmiąc się cudzym bólem, złością, nienawiścią czy strachem. Są dosyć prymitywnymi istotami, choć zdarza się, że wykazują w kontakcie jakieś minimum inteligencji. Mogą po dłuższym czasie żerowania na kimś doprowadzać żywiciela do depresji i prób samobójczych, czasem niestety udanych. Larwy astralne napędzają wiele patologi jak alkoholizm, nikotynizm, narkomania, depresje, choroby psychiczne, awanturnictwo wojenne i barbarzyństwo. Cała polityczno-wojenna paranoja to skutek opętania polityków przez larwy astralne! Larwy astralne bywają produkowane przez istoty demoniczne celem szkodzenia ludzkości, skłócania ludzi, podjudzania do wojny, odwetu, zemsty czy zbrodni inkwizycji.

Serwitory (Służalcy)

Są świadomie tworzonymi przez magów i złe demony istotami które otrzymują z reguły do wykonanie pewne zadanie choć zasada ich funkcjonowania jest w zasadzie podobna larwom astralnym. Z reguły jednak „odczepiają się” od żywiciela kiedy osiągną wyznaczony dla nich cel, chyba, że jest nim doprowadzenie do śmierci danej osoby. Z reguły jednak nie zajmują się przypadkowymi przechodniami i zajmują się tylko swoją ofiarą. Może się jednak zdarzyć, że przypadkowo natykając się na taką istotę zostaniemy przez nią zaatakowani. Często powodują nagłe zasłabnięcia, silne bóle czy wrażenie umierania, bo demony i czarni magowie chcą w ten sposób zniechęcić Pielgrzymów do podążania Ścieżką Światła. Serwitory to takie eteryczne lub astralne golemy stworzone dla osiągnięcia doraźnych celów, coś jak roboty w przełożeniu na język materialnego świata, gdyż wykonują ściśle zadany program. Można je jednak też przechwycić i przeprogramować tak, aby neutralizowały swojego twórce i niszczyły właściciela!

Świadome śnienie

W trakcie snu opuszczamy ciało fizyczne, sthulla-śarira spontanicznie, a ciało eteryczne (linga-śarira) otwiera się aby przyjąć energię, w tym czasie natomiast ciało astralne (Kama-Manas) opuszcza nasze ciało fizyczne i unosi się ponad nim kiedy śpimy. Tak najczęściej przebiega sen u przeciętnego człowieka, który nie ma zbyt rozwiniętej samoświadomości. Ciało astralne może również podróżować bez udziału naszej świadomości, zarówno po świecie fizycznym jak i wymiarze astralnym. Jest jeszcze jedna możliwość, kiedy może ono udać się czytać z Księgi Kronik Akaśa! W to miejsce pojęcia Akaśa (Akasza) nie można wstawiać wszystkich innych określeń, które dotyczą teorii mówiących o istnieniu gdzieś zapisanej kroniki wszechświata, jakkolwiek się ją nazywa oraz wszystkie formy widzenia we śnie przyszłości, jakby chcieli dyletanci, gdyż Akaśa oznacza konkretną bibliotekę duchową i pamięć planety stworzoną przez wspólną świadomość wszystkich oświeconych mistrzów duchowych, mędrców Bożych, Rishis. Świadome śnienie ma na celu kontrolowanie miejsca, czasu i celu naszych snów, jest to eksterioryzacja w czasie snu.

Projekcja astralna - przejrzyste, jasne śnienie

To zasadniczo jedno i to samo; podróż po planie astralnym, oczywiście w astralnym ciele; warstwa 3. Aczkolwiek należy zauważyć, ze "projekcja" implikuje wychodzenie celowe i świadome, zaś uzyskanie świadomości podczas snu, który to oczywiście jest niczym innym jak podrożą astralną którą odbywamy każdej niemal nocy - co należy podkreślić, jako że wiedza na ten temat jest dość rzadko przekazywana w internecie, mimo, iż wywołuje ten sam efekt, przebiega nieco inaczej.

Zgodnie jednak z odwieczną wiedzą Jogi w wypadku kiedy ciało eteryczne rozstałoby się z ciałem fizycznym, tamto niewątpliwie zaczęłoby umierać, ponieważ to ciało eteryczne dostarcza energii subtelnej, prany, ciału fizycznemu. W ezoterycznym półświatku satanistycznym bardzo rzadko spotykamy się z twierdzeniem jakoby to ciało eteryczne podróżowało natomiast powszechnie spotyka się twierdzenie jakoby to ciało astralne podróżowało. Tak jest u demonów, co ciała fizycznego nie mają, a najniższe ciało jest ciałem eterycznym, stąd wiemy skąd ta fałszywa wiedza. Oczywiście powszechność jakiegoś twierdzenia nie implikuje jego prawdziwości. Nie ma więc pomyłki w tym co piszemy prostując bełkotliwy galimatias astralnych projektorów. Oczywiście wolno ludziom twierdzić, że coś robią inaczej. I być może tak jest, ale nie walczy się o jedną słuszną prawdę którą chce się głosić bo w skromnym mniemaniu mistrzów takiej po prostu nie ma. A to co ludzie mogą robić to jedynie wymieniać się doświadczeniami. I każde jest niewątpliwie cenne, ale, żadne nie jest "prawdziwsze" od drugiego. Mistrzowie często słuchają o ludzkich doświadczeniach i wcale ich nie komentują, chyba że są wytworami intelektualnego pustosłowia.