Zabuton: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "'''Zabuton''' - jap., dosł.: "mata do siedzenia"; mata najczęściej wypełniona kapokiem i obszyta ciemnoniebieskim (indygo) materiałem, na której ćwiczy się zaz...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
'''Zabuton''' - jap., dosł.: "mata do siedzenia"; mata najczęściej wypełniona kapokiem i obszyta ciemnoniebieskim (indygo) materiałem, na której ćwiczy się [[zazen]] czy [[seiza]]. Zabuton jest kwadratowa i ma akurat takie wymiary, że mieszczą się na niej siedzenie i kolana osoby medytującej w pozycji lotosu (jap. kekka fusa, sanskr. [[padmasana]]).  
+
'''Zabuton''' - jap., dosł.: "mata do siedzenia"; mata najczęściej wypełniona kapokiem i obszyta ciemnoniebieskim (indygo) materiałem, na której ćwiczy się [[zazen]] czy [[seiza]]. Zabuton jest kwadratowa i ma akurat takie wymiary, że mieszczą się na niej siedzenie (tyłek, pośladki) i kolana osoby medytującej w pozycji lotosu (jap. kekka fusa, sanskr. [[padmasana]]).  
  
 
[[Category:Hasło]]
 
[[Category:Hasło]]

Aktualna wersja na dzień 04:01, 1 lut 2017

Zabuton - jap., dosł.: "mata do siedzenia"; mata najczęściej wypełniona kapokiem i obszyta ciemnoniebieskim (indygo) materiałem, na której ćwiczy się zazen czy seiza. Zabuton jest kwadratowa i ma akurat takie wymiary, że mieszczą się na niej siedzenie (tyłek, pośladki) i kolana osoby medytującej w pozycji lotosu (jap. kekka fusa, sanskr. padmasana).