Użytkownik:Hari

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Śri Hari

Za Wikipedią:

"Hari (W sanskrycie; हरि), dosłownie: złocisty) to w hinduizmie, sikhizmie i religii rawidasi jedno ze świętych imion Boga. To 650. imię boga Wisznu (wymienione w Wisznu Sahaśranama). Według Adi Śankary Hari oznacza: Ten, który niszczy samsarę, czyli wyzwala z cyklu reinkarnacji i jednocześnie rozprasza ignorancję. Szczególne znaczenie ma mantra Hari Om, gdzie "Om" jest pierwotną wibracją twórczą, z której powstał cały wszechświat."

Mam więc zaszczyt nosić piękne imię Boga, Złocistego Pana Wisznu, który rozprasza ignorancję i wyzwala z cyklu Samsary. Moje zainteresowania obejmują szeroko kulturę wedyjską, jogę, biografie joginów i świętych, ekologię, ezoterykę, wegetarianizm, nowoczesne odkrycia, teorie i hipotezy naukowe.

Himalaya-Wiki jest wspaniałym projektem, już teraz można powiedzieć, że jest to największa encyklopedia Hinduizmu w języku polskim dostępna w internecie. Polska Wikipedia w temacie Hinduizm niestety roi się od błędów i trywializmów, których poprawianie wydaje się być drogą przez mękę w związku z jakimś niechętnym hinduizmowi i porządnej wiedzy wikipedycznemu lobby w PL. Hinduistyczne hasła na portalach encyklopedycznych typu onet wiem wprawiają mnie dwojaki nastrój: z jednej strony śmieszą przeinaczeniami, z drugiej sprawiają że załamuję ręce (polecam uwadze hasło Ryszi: http://portalwiedzy.onet.pl/71964,,,,ryszi,haslo.html nie wiem czy można było bardziej poprzestawiać literki w imionach ryszich :-) )

W swojej pracy na Himalaya-Wiki korzystam bardzo dużo z:

Mam nadzieję, że dzięki wspólnej pracy zaangażowanych użytkowników powstanie jeszcze bogatsza encyklopedia oferująca poważną i fachowo opracowaną wiedzę w temacie hinduizmu, do czego wszystkich serdecznie zapraszam!

{{#ev:youtube|YvT89hqFx_0}}