Skutki Traktowania Zwierząt Domowych

Z Himalaya-Wiki
Wersja z dnia 15:34, 11 sty 2017 autorstwa Paweł Gauri (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zwierzęta, które żyją blisko człowieka, zżyte są z człowiekiem, mieszkają razem z ludźmi i ulegają stopniowemu uczłowieczeniu kończą swoją ewolucję duszy w zwierzęcej formie i w kolejnych wcieleniach stają się już ludźmi o charakterze odziedziczonym z wychowania w ostatnich zwierzęcych inkarnacjach. Oczywiście ssaki, zdolne do uczenia się i odczuwania, stoją najbliżej królestwa ludzi, stąd inteligentne ssaki, udomowione i uczłowieczone, kochające swych ludzkich przyjaciół czy panów, przechodzą w kolejnych inkarnacjach do rodzin tych, którzy ich karmili i wychowywali, jako ich dzieci i wnuki. Istnieje w królestwie zwierząt pięć stopni świadomości, a są to gady, płazy, ryby, ptaki i ssaki, pięć gromad świadomościowych czy stadiów rozwoju niczym promienie gwiazdy pięcioramiennej, a ewolucja obejmuje przechodzenie duszy zwierzęcia w inkarnacje na wyższym promieniu czy stopniu rozwoju świadomości. Ludzie posiadają pewne cechy jako pozostałości z pięciu planów czy kręgów zwierzęcego etapu rozwoju, jednak uczłowieczanie wymaga odrzucenia zwierzęcych cech, a rozwinięcia ludzkich właściwości, zachowań i postaw. Nowe jednostki ludzkie, wchodzące w inkarnacje, pochodzą od domowych zwierząt, jakie ludzie wychowali i tresowali w swej bezpośredniej bliskości przez długie lata, a w kulturze zachodu to często osobnicy o cechach kota, psa, konia, świni, krowy, owcy, kozy i innych ssaków, które potrafią przyjaźnić się z człowiekiem i indywidualizować swój charakter, co jest podstawą dla przejścia duszy zwierzęcej w krąg ludzkich ewolucji.


Kwiatuszek.png


Rozmaite kultury utrzymują więź z innymi gatunkami zwierząt, które przez swą bliskość zostają niejako przeniesione na stopień wyższej ewolucji duszy ku królestwu ludzkiemu, które samo w sobie jest czymś jak wnętrze pięcioramiennej gwiazdy, odmienne od świata zwierząt. Ssaki, najwyższa klasa zwierzęcej ewolucji, muszą jako proces uczłowieczania, nabrać cech ludzkich, żyć blisko z ludźmi, służyć człowiekowi, uczyć się od człowieka i poszerzać bazę pojęć i uczuć, tak aby osiągnąć stadium małego dziecka, a wtedy osiągają uczłowieczenie.


Kwiatuszek.png


Zwierzęta domowe, takie jak w świecie zachodu psy i koty, poprzez bliskość z ludźmi, życie w domach razem z ludźmi wchodzą w inkarnację w większej liczbie, a już jako ludzie o niskiej jeszcze świadomości, bardzo w swych zachowaniach przypominają reakcje domowych psów czy kotów. W krajach gdzie w większości domów i gospodarstw żyją adoptowane prawie psy i koty, oczywistym jest, że dzieci mają charaktery niesfornych przetrenowanych pupilków, gdyż zdarza się, że zwierzątko kupione dziecku staje się po śmierci potomstwem tego dziecka, a wnukiem lub prawnukiem ofiarodawców pieska czy kotka lub innego domowego ssaka, takiego jak małpa czy jedyna krowa, o którą przez wiele lat dbali jej gospodarze. Wszystkie autentyczne religie akceptują naukę o ewolucji duszy i przechodzeniu dusz na wyższy etap rozwoju świadomości, a zasada reinkarnacji, nauka o wcieleniu jest zasadniczą częścią każdej wiedzy duchowej czy autentycznej religii. Przeznaczeniem człowieka jest przeistoczyć się w niebiańską duchową istotę, którą kultura zachodnia nazywa po prostu aniołem, a kultura wschodu dewatą. Oduczenie się zwierzęcych atawizmów, jakie ludzie mają po swych poprzednich zwierzęcych inkarnacjach jest podstawą uczłowieczania każdej ludzkiej osoby i musi być podstawą wychowania. Przykładowo psie pochodzenie widać w skłonności do kopulowania z każdym, z kim tylko jest okazja i jeśli taka potrzeba jest w osobniku już ludzkim, to jest to atawizm po psim życiu lub bycia zwierzęciem podobnego charakteru. Podkreślanie indywidualizmu, chodzenie własnymi ścieżkami to być może rzeczywiście atawizm po życiu w kocim ciele, szczególnie jeśli chętnie żyje się z polowań, a potrzeba nagradzania i akceptacji indywidualizmu jest silna.


Kwiatuszek.png


Ubóstwianie dusz niektórych zwierząt w wielu kręgach kulturowych miało na celu ściągnięcie do swej zbiorowej nieświadomości, która była związana z danymi gatunkami zwierząt, od których wywodziły się te społeczności. Trzeba pamiętać, że Ziemia pierwotnie stworzona przez Boga była dobra i każde jej stworzenie było dobre, jednakże w owym czasie prapoczątku tak ludzie jak i zwierzęta, oba królestwa żywiły się pokarmem roślinnym, a zwierząt drapieżnych nie było wogóle, gdyż pochodzą ze świata zła. Dobre z natury istoty ludzkie czy zwierzęce odżywiają się pokarmem roślinnym, a złe pierwiastki pochodzą od drapieżników, stąd ludzkie wychowanie musi się opierać na żywieniu całkowicie wegetariańskim, zaś ludzie pochodzący od dobrych zwierząt w sposób naturalny są jaroszami, zaś mięsożercy i myśliwi, jako pochodzący od zła drapieżnego wymagają terapii i przemiany. Domowe osiołki, słonie, owieczki czy kozy to zawsze symbole dobroci, symbole dobrych cech charakteru, ze względu na pochodzenie od dobrych zwierząt. Drapieżcy w przyrodzie nie są w ogóle potrzebni i przyjdzie taki czas przemiany, że drapieżcy ze świata zwierząt całkowicie wyginą, a pierwotne Dobro zostanie znów przywrócone na całej Ziemi. Ewolucja człowieka polega na upodobnianiu się do boskich istot, jakimi są anielskie duchy, dewowie i na powrocie do pierwotnej natury dobroci, a to w pierwszym rzędzie oznacza wyzbycie się potrzeby polowania (mordowania) i spożywania trupów. Edukacja domowych zwierząt w kierunku uczłowieczania także polega na stopniowym przybliżaniu do żywienia roślinnego oraz oduczania złych, agresywnych cech charakteru. Kto ćwiczy psa, aby gryzł i zabijał może wychować sobie potomka, który go zagryzie, bo wychowuje drapieżnego psa zabójcę, który z czasem stanie się ludzką formą w kolejnym wcieleniu, człowiekiem drapieżnym.


Kwiatuszek.png


Oduczanie agresywnych i złośliwych zachowań jest bardzo użyteczne już na etapie ostatnich zwierzęcych inkarnacji, gdy hoduje się i tresuje zwierzę domowe. Skażenie planety przyszło przez złe, agresywne istoty, a złe agresywne zwierzęta i podobnie źli ludzie jak myśliwi i agresorzy, zabójcy i rozbójnicy przynależą do ciemnej strony tej planety. Nauka Dobroci rozpoczyna się od właściwej, roślinnej, jarskiej diety, aby przebudować cielesne dewiacje i wypaczenia ludzkiej osoby na jej mineralnym planie, ale to podstawa i początek pracy kształcenia w duchu wartości ludzkich. Oczywiście, nie należy tłumić ani niszczyć zdrowych reakcji obronnych, instynktu zachowania i ratowania życia, bo byłaby to niezdrowa przesada. Nikt, kto jest mięsożercą, nie jest dobrym człowiekiem i nie będzie zanim się złych, krwiożerczych skłonności całkowicie nie oduczy. Wyrwanie się z niewoli zła, jakim są atawizmy zwierzęce, drapieżne, to proces wymagający siły woli i determinacji, aby nie dać się z powrotem zwieść na złą szatańską drogę morderczych i krwiożerczych instynktów. Kopulacja jedynie dla prokreacji także pochodzi od zwierząt, bo świat zwierząt generalnie jedynie zdobywa pokarm, zjada coś czy pożera oraz rozmnaża się bez opamiętania. Ludzką istotę cechuje rozum, inteligencja, a narządy płciowe służą do dawania rozkoszy miłosnej, a nie jedynie do prokreacji. Nie należy cofać się w rozwoju do stadiów zwierzęcego, nie należy żyć po to, aby jeść i płodzić. Pokarm spożywa się raczej, aby żyć coraz lepszym, ludzkim życiem. Uczą tego wszyscy mędrcy, święci, prorocy i filozofowie od tysięcy lat i każdy człowiek musi o tym pamiętać i stosować te proste zasady, podstawy uczłowieczenia i dojrzałości.


Kwiatuszek.png


Jest to przesłanie dla ludzkości i dla każdego jednego człowieka, gdyż człowiek ma możliwość świadomego rozwoju i doskonalenia w kierunku boskiej dobroci, a przecież dobroć jest fundamentem niebiańskiego życia. Uczcie i wychowanie dzieci ku dobroci, a nie do zła. Oduczajcie szatańskiego, drapieżnego mięsożerstwa i wskazujcie na szkodliwość pożerania trupów zwierząt, gdyż trwanie w krwiożerczości nie przybliży nikogo ani do lepszego życia, ani do wyższego świata Niebian. Kiedy wytwarzasz cierpienie i przyczyniasz się do cierpienia ludzi czy zwierząt, wtedy skazujesz się na trwanie w świecie cierpienia i skutki krwiożerczości spadną na ciebie. Karma wraca ludziom tej ziemi, a wielka jest suma zła, jaką tworzą napastnicze wojny i mięsożerstwo.


Kwiatuszek.png


Swoje domowe zwierzątko wychowujcie do życia w pokoju, przyjaźni i miłości, nie krzywdźcie zwierząt, a uczcie je dobra i odwzajemniajcie przyjaźń i wierność. Jeśli wyrzucasz psa z domu na bruk, on będzie twoim wnukiem dziadku, a z pewnością wyrzuci cię z domu i trafisz pod most pytając, za co taki los. Jeśli zabijasz zwierzę zżyte z tobą, twoje dzieci przyszłe lub wnuki z pewnością zabiją ciebie, tytułem instynktownego wyrównania porachunków. Przestań człowiecze tworzyć zły los innym i sobie, zacznij żyć z odwiecznym Prawem Bożym!

(Udana)

Mistrz Himalaya Swami

Linki zewnętrzne

PMH - Przekazy Mistrza Himalaja znajdują się na portalu Lajów