Siedem Ćakramów, Święte Planety i Rytm Tygodnia

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Siedem Ćakramów, Święte Planety i Rytm Tygodnia (PMH nr 62)


Ezoteryczne cykle pracy i rozwoju wyznaczają rytm Ścieżki w sposób nieodmienny od tysięcy, miriad i milionów lat istnienia życia na zielonej planecie Układu Słonecznego zwanej Gają, Ziemią. Do najstarszych cykli kierujących rytmem życia należą niewątpliwie takie miary jak siedmiodniowy Tydzień oraz okres Siedmiolecia zwany Tygodniem Lat, nieodmiennie, tak w jednym jak i w drugim wypadku zakończony Sabbathem, Odpocznieniem w dniu ostatnim. Siedem bliskich, kosmicznych obiektów wyznacza rytm cyklu siedmiu dni, siedmiu godzin jak i siedmiu lat, a jest to wpływ tego co astrologia i astronomia nazywa siedmioma świętymi planetami, do których jako centrum zaliczane jest też Słońce oraz Księżyc jako wyjątkowo duży obiekt na nieboskłonie zielonej planety. Wpływ siedmiu planetarnych duchów czy dusz świętych planet biegnie w przeciągu tygodnia od niedzieli do soboty w następującej kolejności:

 • Słońce wpływa na całą niedzielę,
 • Księżyc kieruje poniedziałkiem,
 • Mars oddziałuje mocno we wtorek a
 • Merkury w środę,
 • Jowisz energizuje czwartki,
 • Wenus inspiruje w piątki, a
 • Saturn w soboty, czyli w odwieczne sabbathy, dni odpoczynku.

Starożytni znali odwieczną prawdę o wpływie tych dobrze widzialnych na nieboskłonie kosmicznych obiektów, duchów czy aniołów planetarnych na życie i losy indywidualnych ludzi. W takim samym też porządku biegnie rytm Tygodnia Lat, czyli cykl siedmiolecia!


Zapamiętajcie ludzie tę odwieczną Świętą Wiedzę, pielęgnujcie ją i pogłębiajcie, a pamiętajcie, aby przekazać ją kolejnym pokoleniom. Istnieje specyficzne oddziaływanie energetycznego, subtelnego wpływu każdej duszy planetarnej na ludzką osobę poprzez ośrodki świadomości Duszy, Jaźni, zwane powszechnie Ćakramami i poprzez odpowiednie Ćakry, duchy planet oddziaływują na każdego człowieka. Od niedzieli do soboty po kolei oddziaływuje siedem planetarnych duchów rozpoczynając swą subtelną władzę nad dniem dokładnie od momentu wschodu Słońca o poranku, kiedy to faktycznie zaczyna się każda kolejna doba. Najmocniejsza inicjalna energia świętej planety jest przez pierwszą godzinę dnia od wschodu Słońca, a każda hora - godzina dnia jest dłuższa latem i krótsza zimą, bo stanowi dokładnie 1/12 część dnia, co jest zmienne w ciągu roku.

 • Niedziela, to Słońce oddziałujące poprzez Ćakram Korony ponad głową, a
 • Poniedziałek to Księżyc oddziałujący poprzez ośrodek Trzeciego Oka w głowie zwany Adźna.
 • Wtorkowy poranek budzi ludzi energią planety Mars poprzez Ćakram gardła u podstawy szyi, a
 • Środa daje nastrój Merkurego poprzez Lotos Serca, uważany za centrum wyższych uczuć i siedzibę Duszy.
 • Czwartek od rana to oddziaływanie energii Jowisza poprzez nadpępkowy Ćakram splotu solarnego zwany "Ogrodem Klejnotów".
 • Piątkowa Hora od wschodu Słońca nasyca dzień subtelną energią Wenus poprzez Ćakram podpępkowy zwany "Siedzibą Światła Jaźni", a w ślad za energią duchową Wenery płynie do ludzkości "słodki wpływ Plejad" opiewany nawet w Biblii.
 • Sobota, to obszar czasowy oddziaływania planety Saturn, która oddziałuje poprzez Ćakram Korzenia, Podstawy położony u dołu tułowia, pomiędzy odbytem a łonem i swoimi czterema płatkami wyznaczający Sezony, Pory Roku, czyli Zimę, Wiosnę, Lato i Jesień w kolejności rocznego cyklu.


Oczywiście ośrodek Serca w środku piersi obrazowany jako Kwiat Lotosu o 12 płatkach pozostaje w harmonii z rocznym biegiem Słońca poprzez 12 znaków Zodiaku, począwszy od Koziorożca jako pierwszego ezoterycznego miesiąca aż do Strzelca jako ostatniego miesiąca Zodiaku. Serce odczuwa subtelne energie duchowe, kosmiczne kolejnych znaków Zodiaku, jakie spływają na Ziemię, wyczuwa i odbiera specyficzne działanie Słońca wzmocnionego duchem zodiakalnym. Człowiek może każdego dnia Tygodnia próbować odczuwać subtelny wpływ każdego planetarnego ducha, jaki uosabiany jest przez Słońce, Księżyc i pozostałych pięć Świętych Planet Nieb, czy raczej Układu Słonecznego. Mądrość Odwieczna nie zwraca większej uwagi na wpływ innych obiektów systemu planetarnego z wyjątkiem może Urana (Rahu) i Neptuna (Ketu), gdyż nie mają one większego znaczenia w życiu jednostki, nie wpływają znacząco na losy człowieka, jego rodziny czy plemienia, a jedynie Święte Duchy planetarne mają istotny i zasadniczy wpływ i bogate oddziaływanie, co od tysiącleci wyraża się w tygodniowym cyklu czasu i w kolejnych siedmioleciach.


Tragedią ludzkości jest, że zaniedbała się w studiowaniu i użytkowaniu prawdziwie niezbędnej Świętej Wiedzy w okresie chrześcijańskiego średniowiecza, ostoi ciemnogrodu, ciemniactwa i wszelkich czarnych sił mroku oraz zbrodni zagłady. Czas przypomnieć sobie starożytne zasady i prawa kierujące ludzkim życiem oraz przeznaczeniem, czas odczuć głębiej odmienną jakość poszczególnych dni w Tygodniu, aby lepiej rozumieć siebie i swoje relacje z otoczeniem. Słońce ma największy wpływ na ludzkiego Ducha, Boską Jaźń, a Księżyc ma największy wpływ na ludzkie emocje a także ciało, gdyż oddziałuje na wodę, która jest procentowo najważniejszym składnikiem ciała, bo stanowi prawie 3/4 ludzkiej cielesności.


Esencją starożytnej mądrości objawionej jest powiązanie Ćakramów w porządku zstępującym od góry w dół z kolejnymi dniami Tygodnia oraz z energiami Świętych Planet. Człowiek nie znający tej wiedzy nie jest ani mądrym astrologiem, ani też szamanem czy ezoterykiem, a być może skończył jeden z wielu tandetnie dyplomowanych kursików, jakie wymyśliła cywilizacja białych chora na amerykanizację. Jednakże dzięki Mistrzom, Świętym i Mędrcom tak Wschodu jak i Zachodu, i takim jak Śri Patańdżali, i takim jak Pitagoras czy Jakub Bohme, Święty Germain, Guru Ananda Śiw i wielu innych, pradawna Wiedza, Gnoza, Dźńana, ciągle jest udzielana całej ludzkości dla pożytku i wzrostu każdego jednego człowieka, który szuka dalszych możliwości rozwoju i postępu.


Rzeczywiste oddziaływanie planet widać też w Tygodniach Lat, gdyż Siedmiolecie biegnie od Korony, poprzez Adźnę, Gardło, Serce, Ogród Klejnotów, Ćakrę Wody aż do Ośrodka Korzenia i sukcesywnie co roku energia jednej z planet jest przekazywana i ludzie są pod jej wpływem. Wystarczy sporządzić małą tabelkę i łatwo zobaczyć, w jakim roku planetarnego Siedmiolecia jest się urodzonym i jaki planetarny duch aktualnie panuje i oddziaływuje. Ostatni, saturniczy rok planetarny jest Sabbathem, Sobotą rokiem zadośćuczynienia, przebaczenia i uwolnienia.

Tabelka Tygodni Lat

 • ... Lata Planeta Ćakram Lata
 • ... 1992 1999 Słońce Sahasrara 2006 2013 2020 ...
 • ... 1993 2000 Księżyc Ajńa 2007 2014 2021 ...
 • ... 1994 2001 Mars Viśuddha 2008 2015 2022 ...
 • ... 1995 2002 Merkury Anahata 2009 2016 2023 ...
 • ... 1996 2003 Jowisz Manipura 2010 2017 2024 ...
 • ... 1997 2004 Wenus Swadhisztana 2011 2018 2025 ...
 • ... 1998 2005 Saturn Muladhara 2012 2019 2026 ...

Ta prosta tabelka, a można ją łatwo poszerzyć w obie strony, niewątpliwie będzie wystarczająca dla ludzi na przełomie Tysiącleci.


Istotnie, należy pamiętać, że kolejny Nowy Rok Ezoteryczny rozpoczyna się wraz z wejściem Słońca w znak Koziorożca, a więc już od około 21/22 grudnia roku poprzedzającego ten, którego numer porządkowy wypisany jest w tabelce Tygodni Lat! Warto obserwować i rozumieć, zarówno to, co przeżywamy w każdej planetarnej dobie Tygodnia, jak i to, co dzieje się w każdym kolejnym planetarnym roku z Tygodnia Lat, czyli Siedmiolecia. Słońce i Księżyc to dwie podstawowe siły Wszechświata, najbliższego zresztą, jakie oddziałują na człowieka przez ośrodek Korony i Głowy, dwa rodzaje Swiatła opiewanego przez Wieszczów, także tych, którzy mieszkają w Polsce zwanej od pradawien Indiami Północy. Pozostałe pięć Ćakramów, przez które oddziałują planety związane są z energiami Pięciu Żywiołów, Pańćabhuta, w kolejności: Gardło to żywioł Eteru, Ducha, Serce to żywioł Wiatru, ośrodek nadpępkowy (splot solarny), to żywioł Ognia, ośrodek podpępkowy to żywioł Wody, a Lotos Korzenia to zbiornik czy naczynie magnetyzmu energii żywiołu Ziemi. Cykl Pięciu Żywiołów pracuje przez całą dobę, rozpoczyna się od Wschodu Słońca, po 24 minuty (pół Muhurty) na każdy z żywiołów, co daje zegar Dwugodzinnego Rytmu i 12 cykli Pańćatattwa (Pięciu Żywiołów) na dobę, co wielu zna z medycyny tradycyjnej Chin, Indii czy Tybetu.


Alchemia cykli i rytmów życia to prawdziwe przedszkole duchowej wiedzy służącej udoskonaleniu człowieka, ewolucji każdej Duszy, a medytowanie w rytmie planetarnym dni Tygodnia i lat Tygodnia bardzo pomaga Duszy, Boskiej, Wyższej Jaźni wcielić się w ciało i w pełni przejawić, jako że większa część mózgu człowieka pozostaje niewykorzystana, a mogłaby służyć celom wyższym i wzniosłemu postępowi. Każdy człowiek powinien też wiedzieć, o ile ma jakieś wykształcenie ezoteryczno-duchowe, o gwiazdach kierujących energetycznie czterema Sezonami, porami roku, bo

 • Zimę wyznacza i żywioł Ziemi i gwiazda Fomalhaut,
 • Wiosnę energizuje żywioł Wody oraz gwiazda Aldebaran,
 • Lato dominuje moc żywiołu Ognia i gwiazda Regulus, a
 • Jesień przeniknięta jest energią Wiatru i gwiazdy Antares.

Prawdziwi astrolodzy dokładnie wyznaczają tak wpływy i pozycje Świętych Siedmiu Planet i specyficznych gwiazd Nieba. Energizowanie ośrodków Duszy, jakimi są Ćakramy mocą duchów planetarnych to bardzo dla was o ludzie rozwojowa praktyka, a największy pożytek z pierwszej Hora Dnia.

Mistrz Himalaya Swami

Linki zewnętrzne

PMH - Przekazy Mistrza Himalaja znajdują się na portalu Lajów