Prezentacja Mówców i Wykładowców a Zasady Sukcesu

Z Himalaya-Wiki
Wersja z dnia 15:24, 11 sty 2017 autorstwa Paweł Gauri (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ekskluzywne cechy i właściwości urodzonych liderów, i przywódców to cały szereg istotnych kwestii, dzięki którym inni ludzie skupiają się wokół takiej charyzmatycznej osoby. Szczęśliwie każdy, kto chce, może rozwinąć w sobie większą część cech i właściwości, jakie towarzyszą liderom naturalnie rozwiniętym i posiadającym swe zalety, i wdzięki z urodzenia, bo jest to kwestia pracy, aby osiągnąć przywódcze i medialne nawyki. Mówca, kierownik, przywódca oddziaływuje trzema głównymi czynnikami: werbalnym, wokalnym i wizualnym, a ten ostatni jest o tyle istotny, że sugeruje się nim i uwodzi największy procent zwyczajnych ludzi, o czym wiedzą wszyscy specjaliści od reklamy i wizerunku artystów, polityków czy przesiębiorców. Czynnik wizualny, to tak zwany „image”, obraz, wizerunek oparty na wyglądzie i charakteryzacji, rzecz dobrze znana aktorom. Prezencja, ubiór, język gestów ciała, kontakt wzrokowy z widzem, wyborcą, publicznością czy pacjentami, oto na co ludzie najbardziej zwracają uwagę, a jest to dobra połowa sukcesu we wszelkiej publicznej działalności, także handlowej czy usługowej. Piękno wyglądu, wizerunku, harmonia gestów, symetria twarzy to bardzo ważne znaki! Odbiorca najpierw patrzy, a potem słucha, pamiętaj o tym zawsze, jeśli chcesz osiągnąć sukces medialny czy biznesowy.


Kwiatuszek.png


Kolorystyka ubioru, sposób uczesania, ruch ciała, to wszystko musi być dobrane w zależności od tego, do jakiego odbiorcy lider chce trafić, na kim i na czym mu zależy i co chce przekazać, ale ludzie podświadomie szukają tego, co wygląda pięknie, harmonijnie, a wiele osób infantylnych pociągają jedynie różne błyskotki, w tym szukają zadowolenia. Kto chce zjednać sobie więcej ludzi podczas publicznego występu musi zadbać o swój wygląd i prezencję, o harmonijny styl, kreację ubioru i sposób bycia dla swojej widowni, czy to dla klientów sklepu, czy dla widzów w teatrze, czy też dla duchowej lub uzdrowicielskiej działalności. Uzdrowiciele, szamani, kapłani, nauczyciele duchowi, oni wszyscy zwykle ubierają się w specyficzny, stylowy sposób i dzięki temu atrakcyjnym dla oka widokiem przyciągają swoich pacjentów, klientów i zwolenników. Bądź osobą świadomą tego, że ludzie ulegają percepcji wizualnej, a na dwie osoby, które wchodzą do sklepu, jedna rezygnuje z zakupów z powodów wizualnych, z powodu niechlujstwa sprzedawcy, tak zwyczajnie.


Kwiatuszek.png


Oczywiście, drugim istotnym czynnikiem jest twoja wokalistyka, a jest to cały zespół wrażeń słuchowych, zupełnie niemerytorycznych, czyli barwa, ton, modulacja, rytm, tempo głosu, a także wiarygodne brzmienie głosu, bez względu na to o czym mówca mówi! Czynniki te mają bardzo silny, sugestywny wpływ na ludzi, nie są związane z jakością merytoryczną wystąpienia mówcy, a jedynie ze stroną techniczną. Źle się odbiera najlepszą nawet muzykę, jeśli sprzęt jest kiepskiej jakości, a muzyka skażona piskiem i zgrzytem, trzaskami z głośnika. Zbyt szybkie, czy zbyt wolne mówienie, zbyt głośne czy zbyt ciche, każda niepewność w głosie, gubienie wątków, jąkanie się i zacinanie, zbyt długie zastanawianie i wahanie to kłody, jakie wielka ilość osób rzuca sobie pod nogi. Przemówienie dobrze jest ćwiczyć przed lustrem, potem w małym gronie przyjaciół, a potem można już bez tremy i zacięć, odpowiednio modulując głos oddziaływać na innych mową. Sztuka ta zwana jest RETORYKĄ i w każdej działalności jest bardzo przydatna, w każdym kontakcie z klientem, usługobiorcą, pacjentem czy uczniem duchowym.


Kwiatuszek.png


Lider, urodzony przywódca zawsze ma silny wpływ na otoczenie poprzez sposób bycia, wygląd oraz wpływ głosowy, czyli poprzez rytm, tempo i urok głosu. Jest to pewien urok, a nawet czar, w którym wprawę mają politycy i przywódcy, kreujący potężnie swój wizerunek, aczkolwiek szefowie firm, koncernów i biznesu, także zwykle porządnie dbają o wszystkie te sprawy. Wpływ polega na byciu przekonywującym, umiejętności wzbudzania zaufania, dodawaniu otuchy pacjentom, co pozwala im przeżyć i szybciej wyzdrowieć. Jeśli lekarz czy szaman przekona pacjenta, że warto żyć i warto wyzdrowieć, to już dobre 40% sukcesu lekarza! Wokalna zdolność oddziaływania głosem ułatwia uczniom zapamiętywanie nauki i moblilizuje ich do efektywnego i skutecznego uczenia, dlatego każdy nauczyciel powinien dogłębnie uczyć się tej sztuki, zanim zacznie wykładać w szkole, na uczelni czy na kursach uzdrowicielsko-duchowych. Dobra wokalistyka dopasowywana do słuchacza to jakieś 4/10 sukcesu w każdej, szczególnie kierowniczej działalności. Przemawianie czy to do słuchaczy audycji, czy to do uczniów, czy do klientów to zaiste aktorski występ i wizualnie, i słuchowo musi wypaść dobrze, jeśli chcesz mieć powodzenie w jakiejkolwiek kierowniczej czy przywódczej działalności, zawsze gdy pracujesz z ludźmi i dla ludzi. Bez respektowania tych dwóch czynników, nawet jak sprzedajesz najlepszy towar, nawet jak masz super umiejętności fachowe czy najwspanialszą wiedzę, nikt albo prawie nikt nie będzie się tobą interesować i nie odniesiesz żadnego sukcesu.


Kwiatuszek.png


Ostatnim czynnikiem, na jaki ludzie zwracają uwagę jest czynnik werbalny, a jest to fachowośc i komunikatywność, czyli rzeczywista kompetencja w jakiejkolweik dziedzinie! Wypowiadane przez usta słowa, ich treść, sens, prawdziwość wpływa na publiczność, słuchaczy zaledwie w około 10 procentach, a niektórzy dają nawet mniej na korzyść czynników wizualnych! Ogromne znaczenie dla posłuchu i wpływu ma postura, ubiór, fryzura, biżuteria, makijaż, nastrój i forma fizyczna, a faktografia, uczciwość, prawdziwość, fachowość to ledwie jedna dziesiąta dla twojego sukcesu, wpływu, poprawy zbytu towaru czy zwycięstwa w potyczce na argumenty. O dziwo, im dalej są twoi słuchacze, tym bardziej surowo zwracają uwagę na twój fizyczny obraz sugerując się czynnikiem wizualnym, dlatego dbaj o prezencję stosownie do wielkości audytorium. Im mniejsza grupa odbiorców, im bliżej ciebie są twoi słuchacze, tym wpływ czynnika wizualnego maleje na korzyść pozostałych, jednak każdy musi dbać o symetrię wyglądu, czyste włosy i umyte zęby, aby nie zniechęcać swoich klientów takimi mankamentami.


Kwiatuszek.png


Gdy przemawiasz, zasadniczy temat wyłóż już na wstępie, potem rozwijaj punkty, a na końcu streść wszystko w sposób zwięzły, aby pozostawić słuchaczy z wyraźnym poglądem na sprawę, o której opowiadasz. Nie ma nic gorszego dla słuchacza niż monotonny nudziarz, a twój głos nie może rzępolić lecz musi grać, przekazywać twój emocjonalny stosunek do sprawy, niczym dobry instrument muzyczny. Zaczynaj od zaznaczenia najważniejsych kwestii, od tych, które niosą najwięcej emocji i dawaj dobrą, dobitną puentę lub argument niczym asa z rękawa na końcu. Generalnie, używaj prostych zdań, jasnych, logicznych wypowiedzi, dobitnie kontrastowych porównań i używaj mocnych czasowników szczególnie, gdy kogoś przekonujesz. Pamiętaj, że to, co powiesz w konkluzji zostaje w słuchaczach najdłużej i wywiera najmocniejsze wrażenie. Wypowiadaj się tylko w sprawach, które doskonale znasz i w kwestiach, w które wierzysz, a inne rozpraszaj sentencjami albo dowcipnym poczuciem humoru, który zawsze jest mile widziany. Nie używaj zbyt dużo specjalistycznych słów w rozmowach i dyskusjach z osobami, którym trzeba zbyt długo tłumaczyć nieznane im pojęcia. Używaj potocznych synonimów objaśniających fachowe terminy, jeśli już musisz ich używać, ale wszystko prosto i zwięźle objaśniaj! Aby podkreślić wagę zdania możesz zwolnić rytm wypowiedzi! Aby przekazać emocje możesz podnosić i ściszać głos w świadomy sposób.


Kwiatuszek.png


Istotna zasada, to fakt, że najważniejszy jest początek i koniec, a reszta robi się sama! Zaczynaj z hukiem, rozbaw publiczność, jeśli chcesz wzmocnić argumenty przeciwko absurdowi, możesz udziwnić dykcję czy użyć wesołego tonu, by uwydatnić śmieszność kwestii czy sprawy. Dowcipy muszą być aktualne, nieoklepane a także krótkie i świeże albo dawno zapomniane, odświeżane dla nowego pokolenia. Czerp z doświadczeń własnego życia, to zjednuje sympatyków. Przytaczaj zabawne cytaty, a im większa sława źródła , tym wyższa wartość cytatu. Wiedz, że autentyczny mówca nawiązuje kontakt ze słuchaczami i zawsze jest przygotowany na złośliwe, kłopotliwe, kpiące, podstępne czy oderwane od tematu pytania. Wielka jest moc trafnej anegdoty, dobitnego przykładu, aby zjednać słuchaczy. Wysłuchaj pytań, wczuwaj się w odbiorcę i zawsze bądź osobą gotową, aby odpowiedzieć klientowi!


Kwiatuszek.png


Ażeby być komunikatywnym wypowiedzi powinny być jasne, zwięzłe, zrozumiałe dla adresata, uwzględniające jego zdolności i kwalifikacje! Szczególnie w biznesie ton ostry, krzykliwy czy autorytarny nie jest odpowiedni, a lepszy jest ton nieprzekonywujący, zachęcający, podkreślający wiarygodność. Przemówienie, wykład, rozmowa z klientem, to ma być projekcja twojej człowiecze osobowości i doświadczeń, a przede wszystkim wiedzy danej w ładnej oprawie wizualnej i wokalnej – wtedy to będzie bardzo dobre! Nigdy nie przeciągaj finału ponad ustalony czas, dbaj o punktualność! To twoje człowiecze zasady sukcesu!

(Udana)

Mistrz Himalaya Swami

Linki zewnętrzne

PMH - Przekazy Mistrza Himalaja znajdują się na portalu Lajów