Podstawy Naturalnej Medycyny i Dobrego Zdrowia

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wiedzę medyczną i Moc uzdrawiania można posiąść od Mistrza Guru, który sam był obdarzony Charyzmą uzdrawiania, a przecież dar “leczących dłoni” i sztuka uzdrawiania przez nakładanie rąk należy do podstaw subtelnej medycyny ducha. Ayur- to życie, pole życia, ciało energetyczne człowieka, zaś Weda oznacza głęboką, Wyższą Wiedzę, Sztukę i Zrozumienie! Ayurweda to Odwieczna Wiedza Życia, Mądrość Życia o zachowaniu dobrego zdrowia i pielęgnowaniu substancji życiowej. Podstawowymi ćwiczeniami wiodącymi do polepszenia zdrowia jest rozjaśnianie i rozświetlanie Trzeciego Oka, punktu skupienia i koncentracji wewnątrz głowy, w obszarze przysadki mózgowej (na wysokości linii oczu i brwi), gdyż organ ten kontroluje hormonalną równowagę organizmu oraz steruje przepływem energii światła w kanałach subtelnej sieci światła w całym organizmie człowieka. Jeśli twoje oko ludzka istoto jest w ciemności, to całe twoje ciało spowija element ciemności i nieuchronnie zmierzasz do chorób będących skutkiem uwikłania w mroczne rzeczy. Jeśli twoje Trzecie Oko jest w Świetle, to całe ciało eteryczne jest w Świetle i organizm ma moc dokonywania samoleczenia i samooczyszczenia ze wszelkich chorobowych energii i przypadłości. Utrzymuj człowiecze skupienie obrazów naturalnego światła i blasku wewnątrz głowy, w obszarze Trzeciego Oka, aby twoje dobre zdrowie mogło być podtrzymywane i zachowywane. Inicjacja w praktyki zdrowia i długowieczność zawsze rozpoczyna się od nauki skupiania na płomieniach ognia czy wschodzącego słońca poprzez wpatrywanie i utrzymywanie obrazu w swej pamięci i w skupieniu w okolicy przysadki mózgowej.


Kwiatuszek.png


Ādźnā – Trzecie Oko jest tak zbudowane, że posiada dwa podstawowe płatki oznaczone sylabami Kszam po lewej stronie głowy a Ham po prawej stronie głowy i wskazują owe dwa główne kierunki rozwoju początkujących Uzdrowicieli. Sylaba Ham to ogólny wzrost i rozwój duchowej, energetycznej mocy uzdrawiania poprzez spotęgowanie siły ducha, modlitwę wstawienniczą, przekazy bioenergii czy siłę sugestii czy hipnozy. Sylaba Kszam to wzrost wiedzy i mądrości, aby uczyć recept i zasad zdrowego życia stając się lekarzem-doradcą i znawcą nieprzebranych bogactw natury z leśnej apteki. Moc i Mądrość łączą się w Trzecim Oku dla pomagania ludziom w dziele ich uzdrowienia oraz w dziele uczenia zasad zdrowego odżywiania, takich jak jarstwo i umiar nieprzejadania się czy regularne jednodniowe posty dla oczyszczenia i uzdrowienia organizmu z zalążków potencjalnych chorób! Ludzie, którzy chcą wzmocnić i oczyścić swój organizm tak, aby wyzwolili czystą uzdrawiającą moc powinni robić w tej intencji regularne Posty Siedmiodniowe o samej wodzie, to jest pijąc jedynie czystą wodę źródlaną dla totalnego oczyszczenia wodnych kanałów i usunięcia złogów z organizmu. Jest to też bardzo dobra kuracja lecznicza, szczególnie jeśli rozpoczęta od głębokiej i gruntownej lewatywy, wymycia jelita grubego, gdyż chroni przed większością chorób, które ze złym odżywianiem i toksycznym samozatruciem są powiązane. Post leczniczy na samej wodzie źródlanej należy do podstaw praktyki medycznej, jest elementarną kuracją, wzmaga witalność i mobilizuje siły samouzdrawiania, a powtarzany z intencją uruchomienia mocy uzdrawiania bywa początkiem objawienia się daru cudownego uzdrawiania.


Kwiatuszek.png


Waidya to Uzdrowiciel, Lekarz, Medyczny Szaman i Cudotwórca, osoba potrafiąca oczyszczać, przepisywać kuracje i posiadająca uzdrowicielską, gruntowną wiedzę. Nie jest Waidya, kto nie uczy się regularnie i intensywnie przez okres przynajmniej 10-15 lat od swego Mistrza, Guru i kto przez 2-3 lata po okresie nauki nie terminował u swojego Mistrza, pomagając w terapiach prowadzonych przez Nauczyciela. Waidya, prawdziwy, duchowy Uzdrowiciel powinien uzdrawiać chorych nie po to, aby zarabiać srebro i złoto (pieniądze) lub dla otrzymywania innych dóbr materialnych. Ci, którzy sprzedają dar leczenia (uzdrawiania) jak jakiś zwykły towar, tracą złoty skarb szukając pyłu i moc uzdrawiania zostaje im odjęta tak, że stają się pustymi oszustami. Żądza pieniądza powoduje utratę duchowego daru uzdrawiania, jeśli został otrzymany, ale Uczeń powinien z siebie dać wiele poświęcenia, aby być godnym otrzymania daru uzdrawiania. Kto chce dobrze opanować Sztukę Uzdrawiania powinien dobrze opanować sztukę uprawiana ogrodów z leczniczymi roślinami i takowy ogródek z ziołami i leczniczymi roślinami sobie założyć i prowadzić. Życie wśród leczniczych roślin pozwala człowiekowi zorientować się na Ścieżkę Uzdrawiania. Stara śiwaicka sztuka uprawiania ogrodów, hodowli leczniczych roślin, życie wśród roślin i hodowanie węży znane było w całej euroazjatyckiej kulturze, znane w greckich Świątyniach Asklepiosa czy indyjskich przybytkach Dhanwantari.


Kwiatuszek.png


Wzywanie, inwokowanie Uzdrowienia i doprowadzenia do uzdrawiającego oczyszczenia bywa praktykowane i 4-6 razy dziennie, aby przerwać ciąg chorobowy i umocnić w świadomości Wolę Uzdrowienia. Prosta fraza, mantra “Bhaiszadźja Guru Om” recytowana poprzez śpiewanie, gdyż jest to starożytna szamańska pieśń uzdrowienia, a samo słowo “Bhaiszadźja” to wibracja oznaczająca Uzdrowienie, ale i z powodu działania dźwięków, wibracja powodująca zdrowienie. Wszyscy szanujący się uzdrowiciele i prawdziwi lekarze, którym zależy na wyleczeniu i zdrowiu pacjenta, a nie na ciągnięciu zysków z jego cierpień polecają energoterapię, biomasaże, terapie dźwiękiem, modlitwy mantryczne, medytacje ze Światłem, sugestopedie, jarskie odżywianie czy sesje głębokiego oddychania wszystkim swoim pacjentom! Duchowe metody uzdrawiania oprócz chirurgii i tradycyjnych leków są bardzo ważnym fundamentem ludzkiego zdrowia i długowieczności, fundamentem, którego nie wolno zaniedbywać. Rozświetlanie Trzeciego Oka i utrzymywanie w umyśle obrazu pulsującego, świecącego i promieniującego Światła należy do istotnych, energetycznych podstaw sztuki uzdrawiania. Medycyna bez duchowych podstaw, oparta jedynie na farmacji produkuje jedynie coraz więcej chorych i mnoży skutki uboczne. Ale medytacji czy leczniczej mantry ani spacerów po lesie nie da się opatentować, żeby czerpać z nich niegodziwe zyski z cudzego cierpienia, jak w wypadku wielu zupełnie mało skutecznych farmakooszustw występujących w charakterze leków. Zdrowie o wiele bardziej zależy od zdrowego trybu życia, pogodnego nastroju, duchowego usposobienia, silnej sugestii wyleczenia, oddychania, niźli od pigułek, pastylek czy zastrzyków, które tylko w nielicznych przypadkach są istotne i decydują o przeżyciu czy uzdrowieniu.


Kwiatuszek.png


Uzdrowiciele, Duchowi Medycy, wszędzie pod słońcem zgadzają się co do tego, że najistotniejsze przyczyny chorób i cierpień leżą w chorej mentalności i złej emocjonalności człowieka, a złości, urazy, żale i lęki oraz wierzenie w kłamstwa pseudonauki to motor napędowy puszki Pandory! Wiele ciężkich chorób zniknęło prawie całkowicie, gdy tylko ludzie przestali globalnie wierzyć w głupoty i fałsze pokroju teorii, że ziemia jako planeta jest centrum wszechświata, a takich przypadków jest bardzo wiele. Stąd uzdrawianie polega na oczyszczaniu umysłu z chorych przekonań i korygowaniu emocjonalności, gdzie psychoterapia rozładowywania napięć emocjonalnych w bezpieczny sposób i głęboka relaksacja są już prostymi środkami czyniącymi Cuda. Ludzi łatwo dzieli się na trzy emocjonalne typy; takich, u których przeważają złości i urazy, takich, których trawi lęk i strach, czy takich, których emocje ogniskują się wokół pychy i wyniosłości. Pitta, Wāyu oraz Kapha to tradycyjne określenia Ayurwedy, a i o typach mieszanych z każdego takiego bieguna emocji należy pamiętać. Dla rozładowania emocji cuda potrafi uczynić codzienna sesja kilkunastu minut głębokiego, dolnobrzusznego oddychania, pełnego oddechu z aktywacją pracy mięśni brzucha, gdyż dobre dotlenienie mózgu harmonizuje system nerwowy.


Kwiatuszek.png


Każda kultura społeczna ma mniejszą czy większą świadomość istnienia Uzdrawiających Aniołów, Dewów, Duchów Przyrody oraz wielkich i świętych Mistrzów – Szamanów, którzy uzdrawiali wyższą mocą. Chrześcijański Archanioł Rafael oraz Św. Panteleimon, buddyjski Buddha Medycyny (Sandże Menla), hinduistyczny Dhanwantari Dewa czy śintoistyczny Mao-Son to wszystko elementarna wiedza ludzkości o uzdrawiających mocach i potęgach, do których każdy człowiek może dotrzeć. Europejska kultura pamięta o greckich terapeutach i o potężnych świątyniach Asklepiosa, którego opisy i działanie jako żywo przypominają indyjską postać białego Tęczowego Uzdrowiciela – Dhanwantari, Wielkiego Anioła Niebios! Leżenie na płaskim twardym łożu w otoczeniu leczniczych kamieni i kryształów odpowiednio ułożonych oraz poszczenie i popijanie ziół oraz leczniczej wody potrafiło leczyć większość chorób w obrębie helleńskiej kultury, a i dziś gdzie farmacyjna medycyna nie daje rady, tam jedynie te stare i wypróbowane sposoby, aplikowane pośród ciszy i wśród energii przyrody dają rezultaty, często cudowne i zaskakujące, o czym powszechnie wiadomo na całym świecie! Świątynia Asklepiosa była właściwą kliniką, a i dziś małe, prywatne świątynie medycyny duchowej i dobrzy uzdrowiciele czynią tysiące cudów uzdrowienia wszędzie tam, gdzie bezosobowa i odczłowieczona farmacja coraz częściej zawodzi w najprostszych przypadkach. Szukajcie o ludzie tych uzdrowicieli, którzy długo terminowali u swoich Nauczycieli, Mistrzów i Guru, których wiedza i umiejętności są wszechstronne i nabyte przez lata praktyki oraz doświadczeń. A kto chce być prawdziwym Uzdrowicielem, niech skupia Światło w Trzecim Oku i recytuje frazę Bhaiszadźja Guru Om!

(Udana)

Mistrz Himalaya Swami

Linki zewnętrzne

PMH - Przekazy Mistrza Himalaja znajdują się na portalu Lajów