O Złotym Podziale i Wastu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[image:wastu rys1.jpg|thumb|left|Rys 1]] Złoty podział Trójkąta i Prostokąta to zapewne jedna z najbardziej hermetycznych i fascynujących dziedzin dotyczących Świętej Architektury służącej Dobremu Zdrowiu, Szczęściu i Powodzeniu człowieka. Istotą Złotego Podziału Prostokąta jest rozmieszczenie pomieszczeń i budowa domów w przestrzeni Złotego Prostokąta, a jest to w najprostszym ujęciu proporcja szerokości do długości działki czy pomieszczenia w skali 2:3 lub 3:5 i coraz dokładniej wedle ciągu Fibonacciego. Złoty Trójkąt Pitagorasa to proporcje służące do budowy energetycznych dachów w skali 3:4:5, czyli spełniających równanie a2+b2=c2 w sposób szczególnie przydatny architekturze. Spójrzmy jednak na najprostszy Złoty Prostokąt, a figura ta ma skupiać Złotą Energię Światła wzmacniającą żywotność, energiczność i kreatywność ludzkiej istoty.
[[image:wastu rys1.jpg|thumb|left|Rys 1]] [[image:wastu rys2.jpg|thumb|Rys 2]]Złoty podział Trójkąta i Prostokąta to zapewne jedna z najbardziej hermetycznych i fascynujących dziedzin dotyczących Świętej Architektury służącej Dobremu Zdrowiu, Szczęściu i Powodzeniu człowieka. Istotą Złotego Podziału Prostokąta jest rozmieszczenie pomieszczeń i budowa domów w przestrzeni Złotego Prostokąta, a jest to w najprostszym ujęciu proporcja szerokości do długości działki czy pomieszczenia w skali 2:3 lub 3:5 i coraz dokładniej wedle ciągu Fibonacciego. Złoty Trójkąt Pitagorasa to proporcje służące do budowy energetycznych dachów w skali 3:4:5, czyli spełniających równanie a2+b2=c2 w sposób szczególnie przydatny architekturze. Spójrzmy jednak na najprostszy Złoty Prostokąt, a figura ta ma skupiać Złotą Energię Światła wzmacniającą żywotność, energiczność i kreatywność ludzkiej istoty.


 
W przestrzeni 2:3 (rys. 1) po lewej stronie widzimy najprostszy Złoty Prostokąt, a w przestrzeni 3:5 widzimy już dwa Złote Prostokąty i korytarz w środku, który podzielony na dwie części też spełnia regułę 2:3. Mamy zatem wielkie bogactwo analizowania i aranżowania Przestrzeni zgodnie z Odwieczną Zasadą Złotego Podziału. Proporcje 8:13 oraz 13:21 to częste wymiary tradycyjnie stawianego domostwa lub zabudowań gospodarczych.
[[image:wastu rys2.jpg|thumb|Rys 2]] W przestrzeni 2:3 (rys. 1) po lewej stronie widzimy najprostszy Złoty Prostokąt, a w przestrzeni 3:5 widzimy już dwa Złote Prostokąty i korytarz w środku, który podzielony na dwie części też spełnia regułę 2:3. Mamy zatem wielkie bogactwo analizowania i aranżowania Przestrzeni zgodnie z Odwieczną Zasadą Złotego Podziału. Proporcje 8:13 oraz 13:21 to częste wymiary tradycyjnie stawianego domostwa lub zabudowań gospodarczych.




Linia 8: Linia 7:




[[image:wastu rys3.jpg|thumb|left|Rys 3]] Ważną zasadą Architektury pojętej jako Boska Sztuka jest planowanie domostwa w kierunkach N-S, czyli tak, aby ściany budynku ustawione były po stronie północy (N), południa (S), wschodu (E) i zachodu (W), a naroża w kierunkach pośrednich, nigdy zaś odwrotnie. Dobre siły gromadzą się w pomieszczeniu, jeśli ściany zorientowane są wedle stron świata, wedle orientacji N-S, a złe siły i energie gromadzą się w pomieszczeniach, których narożniki wskazują główne strony świata. Wyraża to prosty rysunek (rys. 2) obrazujący dwa rodzaje miejsc zbudowanych dla gromadzenia Dobrych lub Złych Energii.
[[image:wastu rys3.jpg|thumb|Rys 3]] Ważną zasadą Architektury pojętej jako Boska Sztuka jest planowanie domostwa w kierunkach N-S, czyli tak, aby ściany budynku ustawione były po stronie północy (N), południa (S), wschodu (E) i zachodu (W), a naroża w kierunkach pośrednich, nigdy zaś odwrotnie. Dobre siły gromadzą się w pomieszczeniu, jeśli ściany zorientowane są wedle stron świata, wedle orientacji N-S, a złe siły i energie gromadzą się w pomieszczeniach, których narożniki wskazują główne strony świata. Wyraża to prosty rysunek (rys. 2) obrazujący dwa rodzaje miejsc zbudowanych dla gromadzenia Dobrych lub Złych Energii.




[[image:wastu rys4.jpg|thumb|Rys 4]] Plan Kwadratu jest często wykorzystywany w Architekturze Wschodu, szczególnie jako plan całej działki mieszkaniowej z domem i ogrodem, a także jak wzór budowy domostwa z wewnętrznym dziedzińcem lub Świątynią w środku zabudowanego domostwa, twierdzy. Stosuje się wtedy podział dziewięciopolowy do aranżacji i rozmieszczenia funkcjonalnego pomieszczeń, wedle prostego schematu podziału kwadratu na Dziewięć Rejonów (rys. 3). Centralny Kwadrat to dziedziniec, podwórko wewnętrzne, współcześnie też kryty basen lub ogród, w starożytności często Świątynia Domowa lub Święty Ogród o charakterze Sanktuarium. Północna strona to zwykle w domostwie pomieszczenia związane z powodzeniem, dobrobytem, bogactwem, jak biuro właściciela domostwa, centrum zarządzania interesami, a także skarbiec domowy z kosztownościami. Odchylenie ścian od dokładnego kierunku N-S i W-E nie może być w zasadzie większe niż 8-12%, gdyż inaczej pomieszczenie czy domostwo będzie mieć złe i niekorzystne wibracje, często chorobogenne i destrukcyjne. Czarna Magia dla skumulowania złej mocy i energii buduje ściany ukośnie tak, że narożniki domostwa wypadają w kardynalnych punktach stron świata jak to obrazuje ukośny kwadrat.
[[image:wastu rys4.jpg|thumb|left|Rys 4]] Plan Kwadratu jest często wykorzystywany w Architekturze Wschodu, szczególnie jako plan całej działki mieszkaniowej z domem i ogrodem, a także jak wzór budowy domostwa z wewnętrznym dziedzińcem lub Świątynią w środku zabudowanego domostwa, twierdzy. Stosuje się wtedy podział dziewięciopolowy do aranżacji i rozmieszczenia funkcjonalnego pomieszczeń, wedle prostego schematu podziału kwadratu na Dziewięć Rejonów (rys. 3). Centralny Kwadrat to dziedziniec, podwórko wewnętrzne, współcześnie też kryty basen lub ogród, w starożytności często Świątynia Domowa lub Święty Ogród o charakterze Sanktuarium. Północna strona to zwykle w domostwie pomieszczenia związane z powodzeniem, dobrobytem, bogactwem, jak biuro właściciela domostwa, centrum zarządzania interesami, a także skarbiec domowy z kosztownościami. Odchylenie ścian od dokładnego kierunku N-S i W-E nie może być w zasadzie większe niż 8-12%, gdyż inaczej pomieszczenie czy domostwo będzie mieć złe i niekorzystne wibracje, często chorobogenne i destrukcyjne. Czarna Magia dla skumulowania złej mocy i energii buduje ściany ukośnie tak, że narożniki domostwa wypadają w kardynalnych punktach stron świata jak to obrazuje ukośny kwadrat.




Linia 17: Linia 16:




[[image:wastu rys5.jpg|thumb|left|Rys 5]] Oczywiście Złoty Prostokąt jako domostwo można ustawić względem stron świata na dwa oczywiste sposoby, a to wzdłuż długości w kierunku N-S lub wzdłuż szerokości w kierunku N-S (rys. 4), a oba są w zasadzie korzystne dla życia człowieka, chociaż dla osób lubiących Ogród przed domem od strony południowej oraz działalność rolniczą, lepszym i bardziej rekomendowanym jest ustawienie domostwa tak, aby jego długość (dłuższe ściany) były w kierunku W-E, a szerokość (krótsze ściany) w kierunku N-S (rys. 5) z Ogrodem od strony południowej (S). Umiejscowienie domostwa na działce kwadratowej tak, że Ogrody są od strony południowej i wschodniej, jest jak najlepszą, doskonałą możliwością (rys. 5), chociaż centralne rozmieszczenie domostwa od strony północnej, a otoczeniem ogrodów od wschodu i południa, także jest najbardziej, dla rolniczych i działkowo zorientowanych mieszkańców, jak najlepsze (rys. 6). Kwadratowa lub Prostokątna Działka mieszkalna jest tak samo istotna jak i sam kształt budowy domostwa oraz odpowiednio kształty pomieszczeń, w których przebywamy, szczególnie długo, jak sypialnia czy pokój dzienny, pracownia etc.
[[image:wastu rys5.jpg|thumb|Rys 5]] Oczywiście Złoty Prostokąt jako domostwo można ustawić względem stron świata na dwa oczywiste sposoby, a to wzdłuż długości w kierunku N-S lub wzdłuż szerokości w kierunku N-S (rys. 4), a oba są w zasadzie korzystne dla życia człowieka, chociaż dla osób lubiących Ogród przed domem od strony południowej oraz działalność rolniczą, lepszym i bardziej rekomendowanym jest ustawienie domostwa tak, aby jego długość (dłuższe ściany) były w kierunku W-E, a szerokość (krótsze ściany) w kierunku N-S (rys. 5) z Ogrodem od strony południowej (S). Umiejscowienie domostwa na działce kwadratowej tak, że Ogrody są od strony południowej i wschodniej, jest jak najlepszą, doskonałą możliwością (rys. 5), chociaż centralne rozmieszczenie domostwa od strony północnej, a otoczeniem ogrodów od wschodu i południa, także jest najbardziej, dla rolniczych i działkowo zorientowanych mieszkańców, jak najlepsze (rys. 6). Kwadratowa lub Prostokątna Działka mieszkalna jest tak samo istotna jak i sam kształt budowy domostwa oraz odpowiednio kształty pomieszczeń, w których przebywamy, szczególnie długo, jak sypialnia czy pokój dzienny, pracownia etc.
 


[[image:wastu rys6.jpg|thumb|Rys 6]]
[[image:wastu rys6.jpg|thumb|Rys 6]]
[[image:wastu rys7.jpg|thumb|Rys 7]]
Rysunek 1 pokazuje domostwo na planie 3:5 z dwoma pokoikami 2:3 i w środku pomieszczeniami na powiedzmy korytarzyk czy toaletę lub kuchnię. Istotnym jest też kształt dachu (rys. 7) na domostwie dla którego zaleca się dwie formy składające się z kształtu Złotego Trójkąta, jako dach jedno lub częsciej dwuskośny, złożony z dwóch Złotych Trójkątów. Dach taki może być bardziej płaski, a także bardziej ostry, strzelisty jak druga wersja, jaką proponuje Architektura Złotego Wieku oparta na duchowych prawach. Ciekawe właściwości ma niewielki obszar, który jest punktem środka tak zbudowanego trójkątnego przekroju dachu, o którym mówi się, że jest punktem gromadzenia energii spływającej z Niebios i jest bardzo dobrym miejscem na praktyki duchowe i wyciszające oraz uzdrawiające. Jeśli domostwo zbudowane jest na planie Kwadratu (rys. 8) to Dach może też być w kształcie Piramidy odpowiadającej Złotemu Podziałowi Trójkąta, a także w kształcie Stożka, tak jakby nasz Trójkąt elegancko zaczął wirować, co daje bardzo dobrą energię. Możliwe są też kontury rozciągniętej Piramidy na budynkach o podstawie Złotego Prostokąta jak na ostatnim rysunku (rys. 9) pokazującym krawędzie dachu domostwa z góry. Starożytni uwielbiali planować na planie Kwadratu oraz Złotych Prostokątów i Trójkątów, aby Złota Energia Wtajemniczenia, Blask Mądrości Duszy kumulował się w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni w dziedzinie Wāstu - Architektury jako Sztuki.
Rysunek 1 pokazuje domostwo na planie 3:5 z dwoma pokoikami 2:3 i w środku pomieszczeniami na powiedzmy korytarzyk czy toaletę lub kuchnię. Istotnym jest też kształt dachu (rys. 7) na domostwie dla którego zaleca się dwie formy składające się z kształtu Złotego Trójkąta, jako dach jedno lub częsciej dwuskośny, złożony z dwóch Złotych Trójkątów. Dach taki może być bardziej płaski, a także bardziej ostry, strzelisty jak druga wersja, jaką proponuje Architektura Złotego Wieku oparta na duchowych prawach. Ciekawe właściwości ma niewielki obszar, który jest punktem środka tak zbudowanego trójkątnego przekroju dachu, o którym mówi się, że jest punktem gromadzenia energii spływającej z Niebios i jest bardzo dobrym miejscem na praktyki duchowe i wyciszające oraz uzdrawiające. Jeśli domostwo zbudowane jest na planie Kwadratu (rys. 8) to Dach może też być w kształcie Piramidy odpowiadającej Złotemu Podziałowi Trójkąta, a także w kształcie Stożka, tak jakby nasz Trójkąt elegancko zaczął wirować, co daje bardzo dobrą energię. Możliwe są też kontury rozciągniętej Piramidy na budynkach o podstawie Złotego Prostokąta jak na ostatnim rysunku (rys. 9) pokazującym krawędzie dachu domostwa z góry. Starożytni uwielbiali planować na planie Kwadratu oraz Złotych Prostokątów i Trójkątów, aby Złota Energia Wtajemniczenia, Blask Mądrości Duszy kumulował się w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni w dziedzinie Wāstu - Architektury jako Sztuki.


[[image:wastu rys8.jpg|thumb|Rys 8]]
 
[[image:wastu rys7.jpg|thumb|Rys 7]]
Najistotnjesze punkty, to właściwa orientacja ścian względem stron świata, aby miejsce było pełne dobrej energii, a nie miejscem skupienia ciemnych, złych i chorobowych sił wszelkiego autoramentu, ulubionym też przez złośliwe, straszące duchy. Jednakże ochronny kształt dachu, szczególnie ten bardziej strzelisty model, który najmocniej odbija i rozprasza złe wpływy z kosmosu z góry, czy drobiazgi jak projektowanie drzwi i okien na bazie Złotego Prostokąta także ma swoje istotne znaczenie. Znajdowanie odpowiednich na drzwi i okna miejsc w kształcie ścian, które też trzeba odpowiednio modelować dla zdrowia i pożytku człowieka jest bardzo kreatywną Sztuką Architektury, Wāstu. A właśnie Wāstu (Vāstu) jest pierwowzorem chińskiej sztuki Feng Shui, która jest translacją starej indyjskiej wiedzy na chiński obszar kulturowy. Niemniej, jeśli ściany pokoju, w którym śpimy czy pracujemy mają w podstawie Złoty Kształt w proporcji 3:5, to wysokość ściany powinna wynosić 3 metry, a wtedy mniejsza ściana będzie kwadratowa, a większa da kształt Złotego Prostokąta. Zabawa z proporcjami Złotego Blasku jest jak widać prawdziwą Sztuką Mistrza Architektury Wāstu.
Najistotnjesze punkty, to właściwa orientacja ścian względem stron świata, aby miejsce było pełne dobrej energii, a nie miejscem skupienia ciemnych, złych i chorobowych sił wszelkiego autoramentu, ulubionym też przez złośliwe, straszące duchy. Jednakże ochronny kształt dachu, szczególnie ten bardziej strzelisty model, który najmocniej odbija i rozprasza złe wpływy z kosmosu z góry, czy drobiazgi jak projektowanie drzwi i okien na bazie Złotego Prostokąta także ma swoje istotne znaczenie. Znajdowanie odpowiednich na drzwi i okna miejsc w kształcie ścian, które też trzeba odpowiednio modelować dla zdrowia i pożytku człowieka jest bardzo kreatywną Sztuką Architektury, Wāstu. A właśnie Wāstu (Vāstu) jest pierwowzorem chińskiej sztuki Feng Shui, która jest translacją starej indyjskiej wiedzy na chiński obszar kulturowy. Niemniej, jeśli ściany pokoju, w którym śpimy czy pracujemy mają w podstawie Złoty Kształt w proporcji 3:5, to wysokość ściany powinna wynosić 3 metry, a wtedy mniejsza ściana będzie kwadratowa, a większa da kształt Złotego Prostokąta. Zabawa z proporcjami Złotego Blasku jest jak widać prawdziwą Sztuką Mistrza Architektury Wāstu.


Linia 30: Linia 30:




[[image:wastu rys8.jpg|thumb|Rys 8]]
Wystarczy na wykres nanieść proporcje 2:3, 3:5, 5:8, 8:13, 13:21, 21:34, aby mieć wyraźne proporcje kształtów różnych Złotych Prostokątów i różne możliwości ich podziału. Kompas w sztuce budowania domu jest nieodzowny, a stawianie ścian według kierunków kardynalnych świata N-S i W-E jest zasadniczą sprawą dla ochrony życia, zdrowia i dobra oraz pomyślności mieszkańców tej planety. Mierzono kiedyś wszystko w długościach łokcia właściciela domostwa (od łokcia do czubka najdłuższego palca), aby lokum spełniało jak najbardziej indywidualne gusta, dziś planowanie zgodne z Wastu na większą skalę wymagałoby zapewne założenia wielu przypadkowo zbudowanych miast zupełnie od podstaw, całkiem od nowa. Wastu to niewątpliwie rewolucja w sztuce architektonicznej na miarę tworzenia nowej, choć starożytnej Epoki Wodnika i Złotego Wieku! A dla zdrowia i leczenia, zasady architektury Wastu muszą być przestrzegane w kształcie każdej szpitalnej sali i w ułożeniu każdego pacjenta!  
Wystarczy na wykres nanieść proporcje 2:3, 3:5, 5:8, 8:13, 13:21, 21:34, aby mieć wyraźne proporcje kształtów różnych Złotych Prostokątów i różne możliwości ich podziału. Kompas w sztuce budowania domu jest nieodzowny, a stawianie ścian według kierunków kardynalnych świata N-S i W-E jest zasadniczą sprawą dla ochrony życia, zdrowia i dobra oraz pomyślności mieszkańców tej planety. Mierzono kiedyś wszystko w długościach łokcia właściciela domostwa (od łokcia do czubka najdłuższego palca), aby lokum spełniało jak najbardziej indywidualne gusta, dziś planowanie zgodne z Wastu na większą skalę wymagałoby zapewne założenia wielu przypadkowo zbudowanych miast zupełnie od podstaw, całkiem od nowa. Wastu to niewątpliwie rewolucja w sztuce architektonicznej na miarę tworzenia nowej, choć starożytnej Epoki Wodnika i Złotego Wieku! A dla zdrowia i leczenia, zasady architektury Wastu muszą być przestrzegane w kształcie każdej szpitalnej sali i w ułożeniu każdego pacjenta!  


(Udana)
Mistrz Himalaya Swami
==Linki zewnętrzne==
[http://layah.org/indeks/uniwersytet/pmh/ PMH - Przekazy Mistrza Himalaja znajdują się na portalu Lajów]


The Himalaya Master L.M.
[[Category:Udana]]
[[Category:Przekazy Mistrza Himalaya]]

Aktualna wersja na dzień 20:20, 11 sty 2017

Rys 1
Rys 2

Złoty podział Trójkąta i Prostokąta to zapewne jedna z najbardziej hermetycznych i fascynujących dziedzin dotyczących Świętej Architektury służącej Dobremu Zdrowiu, Szczęściu i Powodzeniu człowieka. Istotą Złotego Podziału Prostokąta jest rozmieszczenie pomieszczeń i budowa domów w przestrzeni Złotego Prostokąta, a jest to w najprostszym ujęciu proporcja szerokości do długości działki czy pomieszczenia w skali 2:3 lub 3:5 i coraz dokładniej wedle ciągu Fibonacciego. Złoty Trójkąt Pitagorasa to proporcje służące do budowy energetycznych dachów w skali 3:4:5, czyli spełniających równanie a2+b2=c2 w sposób szczególnie przydatny architekturze. Spójrzmy jednak na najprostszy Złoty Prostokąt, a figura ta ma skupiać Złotą Energię Światła wzmacniającą żywotność, energiczność i kreatywność ludzkiej istoty.

W przestrzeni 2:3 (rys. 1) po lewej stronie widzimy najprostszy Złoty Prostokąt, a w przestrzeni 3:5 widzimy już dwa Złote Prostokąty i korytarz w środku, który podzielony na dwie części też spełnia regułę 2:3. Mamy zatem wielkie bogactwo analizowania i aranżowania Przestrzeni zgodnie z Odwieczną Zasadą Złotego Podziału. Proporcje 8:13 oraz 13:21 to częste wymiary tradycyjnie stawianego domostwa lub zabudowań gospodarczych.


Kwiatuszek.png


Rys 3

Ważną zasadą Architektury pojętej jako Boska Sztuka jest planowanie domostwa w kierunkach N-S, czyli tak, aby ściany budynku ustawione były po stronie północy (N), południa (S), wschodu (E) i zachodu (W), a naroża w kierunkach pośrednich, nigdy zaś odwrotnie. Dobre siły gromadzą się w pomieszczeniu, jeśli ściany zorientowane są wedle stron świata, wedle orientacji N-S, a złe siły i energie gromadzą się w pomieszczeniach, których narożniki wskazują główne strony świata. Wyraża to prosty rysunek (rys. 2) obrazujący dwa rodzaje miejsc zbudowanych dla gromadzenia Dobrych lub Złych Energii.


Rys 4

Plan Kwadratu jest często wykorzystywany w Architekturze Wschodu, szczególnie jako plan całej działki mieszkaniowej z domem i ogrodem, a także jak wzór budowy domostwa z wewnętrznym dziedzińcem lub Świątynią w środku zabudowanego domostwa, twierdzy. Stosuje się wtedy podział dziewięciopolowy do aranżacji i rozmieszczenia funkcjonalnego pomieszczeń, wedle prostego schematu podziału kwadratu na Dziewięć Rejonów (rys. 3). Centralny Kwadrat to dziedziniec, podwórko wewnętrzne, współcześnie też kryty basen lub ogród, w starożytności często Świątynia Domowa lub Święty Ogród o charakterze Sanktuarium. Północna strona to zwykle w domostwie pomieszczenia związane z powodzeniem, dobrobytem, bogactwem, jak biuro właściciela domostwa, centrum zarządzania interesami, a także skarbiec domowy z kosztownościami. Odchylenie ścian od dokładnego kierunku N-S i W-E nie może być w zasadzie większe niż 8-12%, gdyż inaczej pomieszczenie czy domostwo będzie mieć złe i niekorzystne wibracje, często chorobogenne i destrukcyjne. Czarna Magia dla skumulowania złej mocy i energii buduje ściany ukośnie tak, że narożniki domostwa wypadają w kardynalnych punktach stron świata jak to obrazuje ukośny kwadrat.


Kwiatuszek.png


Rys 5

Oczywiście Złoty Prostokąt jako domostwo można ustawić względem stron świata na dwa oczywiste sposoby, a to wzdłuż długości w kierunku N-S lub wzdłuż szerokości w kierunku N-S (rys. 4), a oba są w zasadzie korzystne dla życia człowieka, chociaż dla osób lubiących Ogród przed domem od strony południowej oraz działalność rolniczą, lepszym i bardziej rekomendowanym jest ustawienie domostwa tak, aby jego długość (dłuższe ściany) były w kierunku W-E, a szerokość (krótsze ściany) w kierunku N-S (rys. 5) z Ogrodem od strony południowej (S). Umiejscowienie domostwa na działce kwadratowej tak, że Ogrody są od strony południowej i wschodniej, jest jak najlepszą, doskonałą możliwością (rys. 5), chociaż centralne rozmieszczenie domostwa od strony północnej, a otoczeniem ogrodów od wschodu i południa, także jest najbardziej, dla rolniczych i działkowo zorientowanych mieszkańców, jak najlepsze (rys. 6). Kwadratowa lub Prostokątna Działka mieszkalna jest tak samo istotna jak i sam kształt budowy domostwa oraz odpowiednio kształty pomieszczeń, w których przebywamy, szczególnie długo, jak sypialnia czy pokój dzienny, pracownia etc.


Rys 6

Rysunek 1 pokazuje domostwo na planie 3:5 z dwoma pokoikami 2:3 i w środku pomieszczeniami na powiedzmy korytarzyk czy toaletę lub kuchnię. Istotnym jest też kształt dachu (rys. 7) na domostwie dla którego zaleca się dwie formy składające się z kształtu Złotego Trójkąta, jako dach jedno lub częsciej dwuskośny, złożony z dwóch Złotych Trójkątów. Dach taki może być bardziej płaski, a także bardziej ostry, strzelisty jak druga wersja, jaką proponuje Architektura Złotego Wieku oparta na duchowych prawach. Ciekawe właściwości ma niewielki obszar, który jest punktem środka tak zbudowanego trójkątnego przekroju dachu, o którym mówi się, że jest punktem gromadzenia energii spływającej z Niebios i jest bardzo dobrym miejscem na praktyki duchowe i wyciszające oraz uzdrawiające. Jeśli domostwo zbudowane jest na planie Kwadratu (rys. 8) to Dach może też być w kształcie Piramidy odpowiadającej Złotemu Podziałowi Trójkąta, a także w kształcie Stożka, tak jakby nasz Trójkąt elegancko zaczął wirować, co daje bardzo dobrą energię. Możliwe są też kontury rozciągniętej Piramidy na budynkach o podstawie Złotego Prostokąta jak na ostatnim rysunku (rys. 9) pokazującym krawędzie dachu domostwa z góry. Starożytni uwielbiali planować na planie Kwadratu oraz Złotych Prostokątów i Trójkątów, aby Złota Energia Wtajemniczenia, Blask Mądrości Duszy kumulował się w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni w dziedzinie Wāstu - Architektury jako Sztuki.


Rys 7

Najistotnjesze punkty, to właściwa orientacja ścian względem stron świata, aby miejsce było pełne dobrej energii, a nie miejscem skupienia ciemnych, złych i chorobowych sił wszelkiego autoramentu, ulubionym też przez złośliwe, straszące duchy. Jednakże ochronny kształt dachu, szczególnie ten bardziej strzelisty model, który najmocniej odbija i rozprasza złe wpływy z kosmosu z góry, czy drobiazgi jak projektowanie drzwi i okien na bazie Złotego Prostokąta także ma swoje istotne znaczenie. Znajdowanie odpowiednich na drzwi i okna miejsc w kształcie ścian, które też trzeba odpowiednio modelować dla zdrowia i pożytku człowieka jest bardzo kreatywną Sztuką Architektury, Wāstu. A właśnie Wāstu (Vāstu) jest pierwowzorem chińskiej sztuki Feng Shui, która jest translacją starej indyjskiej wiedzy na chiński obszar kulturowy. Niemniej, jeśli ściany pokoju, w którym śpimy czy pracujemy mają w podstawie Złoty Kształt w proporcji 3:5, to wysokość ściany powinna wynosić 3 metry, a wtedy mniejsza ściana będzie kwadratowa, a większa da kształt Złotego Prostokąta. Zabawa z proporcjami Złotego Blasku jest jak widać prawdziwą Sztuką Mistrza Architektury Wāstu.


Kwiatuszek.png


Rys 8

Wystarczy na wykres nanieść proporcje 2:3, 3:5, 5:8, 8:13, 13:21, 21:34, aby mieć wyraźne proporcje kształtów różnych Złotych Prostokątów i różne możliwości ich podziału. Kompas w sztuce budowania domu jest nieodzowny, a stawianie ścian według kierunków kardynalnych świata N-S i W-E jest zasadniczą sprawą dla ochrony życia, zdrowia i dobra oraz pomyślności mieszkańców tej planety. Mierzono kiedyś wszystko w długościach łokcia właściciela domostwa (od łokcia do czubka najdłuższego palca), aby lokum spełniało jak najbardziej indywidualne gusta, dziś planowanie zgodne z Wastu na większą skalę wymagałoby zapewne założenia wielu przypadkowo zbudowanych miast zupełnie od podstaw, całkiem od nowa. Wastu to niewątpliwie rewolucja w sztuce architektonicznej na miarę tworzenia nowej, choć starożytnej Epoki Wodnika i Złotego Wieku! A dla zdrowia i leczenia, zasady architektury Wastu muszą być przestrzegane w kształcie każdej szpitalnej sali i w ułożeniu każdego pacjenta!

(Udana)

Mistrz Himalaya Swami

Linki zewnętrzne

PMH - Przekazy Mistrza Himalaja znajdują się na portalu Lajów