O Pomocy i Wsparciu Ofiar Stresu, Terroru i Gwałtu

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pomaganie ludziom, którzy są ofiarami przemocy, gwałtu, terroru, także psychicznego, wspieranie i uzdrawianie ludzi będących w stresie, szoku czy frustracji, jest bardzo pożytecznym zajęciem, gdyż uwolnienie od tych i podobnych cierpień zmniejsza zachorowalność na wiele dolegliwości, których podłożem jest właśnie stres, szok, lęk i strach. Stres pracownika długotrwale dręczonego przez szefa-tyrana w pracy, czy stres dziecka dręczonego przez patologicznych rodziców-pijaków i przymuszanego do robienia rzeczy, których robienie naraża na wstyd czy uraz psychiczny, to wszystko jest doskonałym motywem do rozpoczęcia pracy nad sobą, pracy uwalniania od dawnych urazów i ich tragicznych skutków, jakże często rujnujących życie.


Kwiatuszek.png


Strach bywa nagły i krótki, i związany jest z konkretną sytuacją czy wydarzeniem, a lęk to niepokój i obawa utrzymująca się w sposób uporczywy przez długi okres czasu. Panika to taki atak lęków, który powoduje gwałtowną ucieczkę, niemoc lub dezorganizację ludzkiego funkcjonowania. Stres to stan częstego lub ciągłego napięcia, a ludzie sami sobie czasem takie sytuacje fundują, najpierw o kimś plotkując za plecami, a potem martwiąc się, aby to nie dotarło do osoby, o której złośliwie plotkowali. Stres przeżywają ludzie, którzy dokonują zdrady i nie dochowują wierności bliskim, partnerom czy przyjaciołom, a potem lękają się i obawiają, iż wszystko się wyda i stracą Miłość. Stres fundują sobie osoby, które dużo obiecują, a potem boją się spotykać tych, którzy im zawierzyli.


Kwiatuszek.png


Prawdopodobnie najczęstszą przyczyną doprowadzenia się do stresu, oprócz przepracowania, jest martwienie się i zamartwianie o sprawy socjalne i bytowe, martwienie się o pieniądze, środki do życia, ubranie, jedzenie i zdrowie. Nauka Mędrców i Świętych jasno nakazuje, aby człowiek zamiast się martwić i dręczyć rzeczami bytowymi i materialnymi, zaczął cieszyć się z tego, co ma, posiada i z tego co zdobywa, gdyż ta radość z tego, co jest, jest podstawową siłą dla powiększania życiowego dobrobytu, a zmartwienie nie dość, że utrudnia zdobywanie rzeczy i środków do życia, to jeszcze rodzi choroby, cierpienia i rujnujące napięcia stresowe. Uwalnianie od obaw i zmartwień o życie i przeżycie, to taka podstawa dla uzdrawiania mentalnego, trening bycia i rozwinięcie świadomości „JESTEM”, która przede wszystkim neutralizuje napięcia i obawy rodzące stres i doprowadzające do życiowego załamania, jakim jest depresja.


Kwiatuszek.png


Rozwinięcie świadomości LILII, która cieszy się swoim istnieniem i jest sobą oraz świadomości PTAKA, który zawsze znajdzie sobie miejsce do życia i odnajdzie sposoby dla zaspokojenia potrzeb bez obaw i zmartwień, to wielka konieczność dla całej populacji ludzi na Planecie Ziemia. Jarskie odżywianie ułatwia leczenie ludzi z wszelkich syndromów lękowych oraz fobii czy stresu, gdyż pokarm roślinny jest pokarmem zdrowia i życia, pokarmem synów i córek ludzkich. Ludzie opanowani przez fobie i depresje muszą przestać jeść mięso zwierząt, a odżywiać się wyłącznie pokarmem roślinnym, gdyż pokarm mięsny często jest główną lub jedyną przyczyną lęku lub stanów paniki albo syndromu chronicznego przemęczenia. Drobna zmiana dietetyczna może milionom ludzi przywrócić, bądź znacznie poprawić ZDROWIE.


Kwiatuszek.png


Strach, szok i depresja na skutek rozmaitych urazów traumatycznych, ciężkich przeżyć szczególnie z dzieciństwa, to także obszar do penetracji i oczyszczenia, a przecież możemy sięgnąć do głęboko ukrytych śladów przeżyć już w pamięci komórkowej, od czasu poczęcia i zobaczyć też przeżycia, jakie odziedziczyliśmy od naszych rodziców. Córka zgwałcona przez ojca czy syn molestowany przez matkę, to przyczyna napięć chorobowych i wielu niepowodzeń życiowych, także samobójstw i psychoz lękowych albo awersji seksualnych. Brutalne niszczenie i rozbijanie pierwszych miłości przez rodziców, seksualne wykorzystanie, gwałt dokonany przez starsze rodzeństwo to także przyczyna depresji, zniechęcenia do życia, skłonności samobójczych i fobii, lęków seksualnych. Wszystko często jest tragedią życiową grubego kalibru, ale wszystko to można uwolnić, zneutralizować poprzez głębokie procesy terapeutyczne i całkowicie uzdrowić i odmienić ludzkie życie!


Kwiatuszek.png


Gwałt i przemoc seksualna to wyjątkowo ciężki szok i najczarniejsza trauma urazowa, a osoby dotknięte w ten sposób wymagają kompleksowej opieki, pomocy i terapii. W domach dziecka, dzieci często są gwałcone, kobiety często są ofiarami przemocy seksualnej nawet we własnej rodzinie, bite i gwałcone, upokarzane nie mogą otrząsnąć się z szoku, fobii lękowych i urazów, a jest to zjawisko liczące setki milionów ofiar każdego roku w skali całego świata. Homoseksualne gwałcenie dzieci, czyli pedofilia, to też zjawisko na wielką skalę, a przecież znaczna część tej ohydnej przemocy dotyka też subtelnej sfery sakrum, gdy osobą gwałcącą jest ksiądz katolicki czy protestancki albo szyicki ajatollach, gdyż walą się wtedy także subtelne fundamenty religijnej wiary.


Kwiatuszek.png


W jeszcze straszniejszym położeniu są ofiary przemocy i terroru tzw. stróżów prawa, jak policja i siły bezpieczeństwa, gdyż ofiary przemocy w tym wypadku w zasadzie nie mają się ani komu poskarżyć na przemoc, ani nigdzie nie mogą się czuć bezpiecznie. Ludność Ameryki powszechnie skarży się na terror, przemoc i bestialstwo policji, siłach specjalnych czy służbach więziennych, a emigracja z powodu tego terroru liczy już miliony osób. Ofiary tzw. wymiaru sprawiedliwości, co bardzo zastanawiające, najliczniejsze są w krajach tzw. demokratycznych, gdzie prawo jest tylko dla bogatych kapitalistów, a nie dla biednych i bezbronnych. Pomaganie i wsparcie psychiczne tysiącom ofiar wymiaru sprawiedliwości, policji i kapitalistycznej bezpieki chroniącej wielkie interesy, to bardzo priorytetowy i na czasie dział pracy organizacji i ruchów terapeutycznych, a przecież ofiarami są tu i prześladowani za udział w wiecach, demonstracjach i strajkach, jak i ci, którzy zostali bezdomni, bo wyrzucono ich przemocą z domów na bruk! Torturowani przez bezpiekę i policję różnych krajów świata stanowią bardziej ekskluzywną część ofiar tej przemocy, podobnie jak i więźniowie sumienia pokroju Nelsona Mandeli w katolicko-faszystowskim reżimie aparthaidu RPA! Luther King to także ofiara przemocy i terroru na ludności, jakiego dokonała bezpieka i policja państwa rasistowskiego, jakim jest USA.


Kwiatuszek.png


Terapie oparte kompleksowo na głębokim wglądzie w traumę emocji i wspomnień ofiary przemocy, paniki, urazu czy stresu, na głębokim specjalnym oddychaniu, a właściwie na około 7-10 technikach oddechu skutecznie utylizujących napięcia i przeżycia tak, aby się od nich całkowicie uwolnić oraz przetworzenie i znacjonalizowanie wspomnień i przeżyć poprzez pracę mentalną z sugestią czy afirmacją może uczynić w całej tej materii cud uzdrowienia! Znaczna poprawa przychodzi zwykle szybko, nawet już po 10-12 sesjach terapii, po około 3 godzin na sesję uzdrawiania licząc. Część ofiar i pacjentów musi pracować znacznie dłużej, regularnie, raz w tygodniu sesja, ale i tak się opłaca, gdyż po 1-2 latach następuje redukcja większości tego materiału i problemy życiowe i fobie z tym związane, że człowiek był zgwałcony przez księdza proboszcza albo ojca, czy pluton amerykańskich żołnierzy-psychopatów zdecydowanie odchodzą.


Kwiatuszek.png


Szacuje się, że amerykańscy żołnierze-oprawcy w samej tylko Japonii gwałcą brutalnie, zwykle zbiorowo, 3-5 tysięcy nieletnich dziewcząt, jest to więc praca dla TERAPEUTÓW, bo tyle ofiar przybywa każdego roku. Dlatego ludzie powinni ujawniać i nagłaśniać każdy przypadek terroru, gwałtu i przemocy nad dzieckiem czy słabszym. I oczywiście dokładnie leczyć!

(Udana)

Mistrz Himalaya Swami

Linki zewnętrzne

PMH - Przekazy Mistrza Himalaja znajdują się na portalu Lajów