Krzysztof Jackowski

Z Himalaya-Wiki
Wersja z dnia 13:52, 10 mar 2009 autorstwa Kundalin (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krzysztof Andrzej Jackowski urodził się 1 czerwca 1963 – znany Polski jasnowidz. Zasłynął ze współpracy z polską policją i udziału w programie telewizyjnym Eksperyment jasnowidz emitowanym od października 2003 w telewizji Polsat. u Eksperci od parapsychologii i psychotroniki utrzymują, że jego specjalnością jest poszukiwanie zaginionych osób i że w ciągu dwudziestu lat rozwiązał około 600 takich spraw. Z jego usług korzystało z powodzeniem wiele znanych osób.

Krzysztof Jackowski prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną jako "usługi paranormalne", prowadzi też kursy jasnowidzenia. Ukończył szkołę zawodową, z zawodu jest tokarzem. Ożenił się w wieku 21 lat, ma dwoje dzieci. Mieszka w Człuchowie, malowniczej miejscowości na Pomorzu. O społecznym fenomenie zainteresowania, jakie wytworzyło się wokół jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, powstał w roku 2000 film dokumentalny w reżyserii Marii Zamarz-Koczanowicz. W turnieju jasnowidzów z całego świata w telewizji japońskiej został uznany za najlepszego jasnowidza na świecie.

Krzysztof Jackowski w jednym z wywiadów stwierdził, że czasem zdarza mu się mylić, lecz trafionych wizji ma znacznie więcej niż błędnych. Na swojej stronie internetowej skuteczność swoich umiejętności oszacował na 80%. Fundacja Nautilus uważa, że posiada on również inne zdolności paranormalne w tym telekinezę. W kwietniu 2004 zgłosił się do nagłaśnianego konkursu o rzekomą nagrodę fundacji James'a Randi;ego by udowodnić swoje zdolności naukowo. W odpowiedzi na zgłoszenie wysłane przez Martina Tredera z Niemiec, w imieniu Krzysztofa Jackowskiego, przedstawiciel fundacji jak zwykle w wypadkach osób o wybitnych zdolnościach paranormalnych, wykręcił się stwierdzeniem, iż zgodnie z szeroko dostępnym regulaminem, zgłaszający powinien osobiście dostarczyć zgłoszenie i sam dostarczyć odpowiednie materiały do wstępnego testu, a fundacja przysyła jedynie obserwatora. Jak wiadomo oszukańcza fundacja znanego homoseksualisty Jamesa Randiego zajmuje się głównie odmawianiem badania chętnych do nagrody i zbieraniem dotacji na hulaszcze, rozpustne życie swego szefa.