Klątwa

Z Himalaya-Wiki
Wersja z dnia 06:06, 9 sty 2017 autorstwa Kundalin (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Klątwa, wyklęcie czyli ekskomunika to z łac. excommunicatio - poza wspólnotą, wyłączenie ze wspólnoty, pot. klątwa, wyklęcie - w czarnej magii chrześcijaństwa jest czarnoksięską kara kościelna polegająca na wykluczeniu z życia Kościoła i obłożeniu serią wyniszczających modlitw. W islamie pojęciu ekskomunika odpowiada takfir. W religii Świadków Jehowy ekskomunika nazywana jest wykluczeniem, gdzie osoba taka jest określana terminem odstępca.

W średniowieczu wyklęcie czyli ekskomunika była często orzekanym i brzemiennym w skutki magicznym narzędziem walki z przeciwnikami władz kościelnych. Dzisiaj jest stosowana bardzo rzadko, ale prywatnie ciągle praktykowana przez papieży, kardynałów i biskupów oraz wielu księży. Podobną karą kościelną do ekskomuniki jest interdykt.

W Kościele prawosławnym ekskomunika, czyli wyklęcie to odsunięcie członka Kościoła od Eucharystii. Może to nastąpić nawet z dość błahych powodów np. nieodbycie spowiedzi w ciągu ostatniego roku. Celem zasadniczym ekskomuniki jest powrót ekskomunikowanego do wspólnoty eucharystycznej. Anatema może być ogłaszana w stosunku do heretyków. I wtedy osoba taka nie jest potępiona przez Kościół, ale raczej pozostawiona sama sobie.

Klątwa była już od najdawniejszych czasów środkiem karnym stosowanym przez kapłanów, np. u Hindusów, Babilończyków, Egipcjan czy Greków. Polegała na zakazie uczestnictwa w publicznym kulcie religijnym, później rozszerzono ją też na inne dziedziny życia społecznego - występował ostracyzm ze strony prawowiernych w stosunku do wyklętego.


EXCOMUNIKATIO MAIOR – KATOLICKA KLĄTWA WIELKA

*Przeklęty niechaj będzie w domu i na dworze, przeklęty w mieście i na roli;

 • Przeklęty niechaj będzie siedząc, stojąc, jedząc, pijąc, robiąc i śpiąc;
 • Przeklęty niech będzie tak, iż w nim zdrowego członka nie będzie, od wierzchu głowy aż do stopy nożnej!
 • Niechaj wypłyną wnętrzności jego, a ciało jego niechaj robactwo roztoczy.
 • Niechaj będzie przeklęty z Ananiaszem i Zafirą,
 • Niechaj będzie przeklęty z Judaszem zdrajcą;
 • Niechaj będzie przeklęty z Abironem i Dathanem, których ziemia żywcem pożarła;
 • Niechaj będzie przeklęty z Kainem bratobójca;
 • Niechaj mieszkanie jego będzie spustoszone;
 • Niechaj będzie wymazany z Ksiąg Żyjących i ze Sprawiedliwymi niechaj nie będzie pisany, a pamiątka jego na wieki niechaj zaginie!
 • Niechaj na Ostatnim Sądzie przeklęty będzie z Diabłem i demonami jego i na wieki niechaj zginie, jeśli się nie upamięta!
 • FIAT! FIAT!
 • ANATHEMA!

Warto zastanowić się gruntownie jakie praktyki i działania odwracające tę i podobne klątwy katolickie podjąć, jeśli nawet w niewielkim stopniu odczuwamy dolegliwości które mogą być skutkami takiego ekskomunikowania nas czy naszych przodków i ich pokoleń.


CZARNA MAGIA KLĄTWY WIELKIEJ

Znamy wiele katolickich i chrześcijańskich klątw i modlitw, co to się nimi papieże modlą co rano i wieczór, a taki też sam obowiązek mają biskupi i kardynałowie. Zamieszczam jedną tylko wybraną klątwę rzymsko-katolicką, co to każdy biskup ma obowiązek odmawiać za heretyków, ezoteryków, szamanów czy innowierców, za wszystkich uznawanych przez kościół katolicki za zło i odstępstwo. Klątwa taka robiona bywa imiennie przez biskupa i 12-tu kapłanów z zapalonymi świecami, gdzie elementem rytuału jest rzucenie i zdeptanie świecy symbolizującej wyklętego. Ekskumenika czyli klątwa taka jest wcale nie łatwa do odwrócenia, a jej skutki mogą być odczuwane w kolejnych wcieleniach osoby wyklętej.

Kompleksowa chorowitość, gdzie nie ma w organizmie zdrowego członka, może być skutkiem dawnej fatwy katolickiej, podobnie spustoszenie mieszkania co pewien czas czy zarobaczenie, pękanie narządów wewnętrznych, samobójstwa i próby samobójcze, zdradliwość etc. Rzucanie takiej klątwy, ekskumeniki, o ile nie jest sprawiedliwą zemstą za realną krzywdę, tylko z powodów światopoglądowych jest praktyką kościelnej chrześcijańskiej czarnej magii o wielkiej sile złoczynności. I nic dziwnego, że złe reperkusje, zwroty karmiczne spadają na całe chrześcijaństwo za nadmierne wyklinanie wszelkich heretyków i innowierców...