Himalaya-Wiki:Informacje prawne

Z Himalaya-Wiki
Wersja z dnia 14:19, 11 mar 2009 autorstwa Kundalin (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Himalaya-Wiki: Zrzeczenie się odpowiedzialności

Postanowienia ogólne dotyczące Himalaya-Wiki

  • Używasz Himalaya-Wiki na własną odpowiedzialność!
  • Himalaya-Wiki formalnie nie udziela porad fachowych, medycznych, prawnych ani innych!
  • Może zdarzyć się, że na Himalaya-Wiki znajdziesz nieprawdziwe informacje!
  • Wszelkie informacje, które mogą dotyczyć lub wpływać na zdrowie mają tylko i wyłącznie znaczenie informacyjne.
  • Hasła prawnicze mają znaczenie informacyjne i edukacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady prawne.

Himalaya-Wiki nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących całkowitej poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.

Himalaya-Wiki jest otwartą do edycji encyklopedią, co oznacza, że tworzą ją nieodpłatnie ochotnicy zarówno pracujący indywidualnie jak i w grupach, którzy rozwijają tym samym wspólny zasób ludzkiej wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tej encyklopedii. Choć dołożyliśmy wszelkich starań, aby treść artykułów była konsultowana przez specjalistów, nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie. Nie oznacza to, że nie znajdziesz w Himalaya-Wiki wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że Himalaya-Wiki NIE MOŻE gwarantować, w jakikolwiek sposób, całkowitej wiarygodności informacji znalezionych na jej stronach. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać wandalizmu, którego nie dostrzegliśmy.

Żaden z autorów, współpracowników, sponsorów, administratorów albo ktokolwiek związany z Wikipedią w żaden sposób nie może być odpowiedzialny za pojawienie się jakiejś niedokładnej lub oszczerczej informacji lub za sposób użycia jej przez internautów.

Grafiki i inne multimedia są udostępniane na indywidualnych licencjach, wskazanych przez autora danego dzieła, przed wykorzystaniem należy zapoznać się z warunkami licencji, na której udostępniony jest dany materiał, można tego dokonać wchodząc na stronę opisu materiału (w przypadku grafik klikając na nią lewym klawiszem myszki, w miejscu gdzie jest użyta).

Jeśli potrzebujesz fachowej rady (na przykład, medycznej lub prawnej) skontaktuj się ze specjalistą w danej dziedzinie, który jest upoważniony do udzielenia potrzebnej Ci porady (np. lekarzem, adwokatem).

Pamiętaj, że także Ty możesz korygować artykuły! Parafrazując Nowe Ateny: głupi nie zauważy, a mądry poprawi!

Dziękujemy za zapoznanie się z tą stroną.