Ewangelia Henocha - Syna Bożego Wniebowziętego

Z Himalaya-Wiki
Wersja z dnia 14:48, 11 sty 2017 autorstwa Paweł Gauri (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Odwieczna Mądrość, Dobra Nowina głoszona była przez Wielkiego Proroka, Syna Bożego Henocha w drugiej połowie pierwszego tysiąclecia po stworzeniu Adama i Ewy, bo Prorok Henoch żył w latach 622–987 podług czasu mierzonego od historii w rajskim Ogrodzie Eden. Prorok Henoch, zwany też Siódmym Patriarchą, Ojcem Duchowym ludzkości licząc od Adama, zostawił 360 Świętych Ksiąg Mądrości jako Bożą Ewangelię przekazaną przez wyższe niebiańskie istoty dla tych, którzy godni są poznania tajemnic i osiągają pełnię człowieczeństwa w procesie przemiany, metanoi. Pełne 365 lat życia Proroka Henoch zakończone cudownym wzięciem z towarzyszącą świtą wysłanników Nieba to ogromna spuścizna, przestrzeń życia, doświadczenie i świadectwo doskonałości, bo tylko najlepszych z ludzi Bóg Stwórca – Kreacja zabiera z Ziemi poprzez wniebowzięcie!


Kwiatuszek.png


Starożytna orientalna tradycja mówi o EL – Bóg Nieba, Najwyższym, Stwórcy Nieba i Ziemi oraz o jego dwóch Świętych Synach znanych pod imionami Shalem oraz Shahar, których Trony ustawione są po obu stronach Wszechmogącego EL – Shaddar! Dokładnie ta sama nauka zachowała się w tradycji semitów, iż po obu stronach Jahwe Elohim (Pana Boga) w Niebiosach zasiadają dwaj Jego Synowie, Pierworodni, a jest to Metathron oraz Messiah, czyli Henoch i Chrystus (Mesjasz), jeden po lewej a drugi po prawej stronie Tronu Najwyższego. Henoch wzięty ognistymi rydwanami wiatru do Niebios za swą prawość i sprawiedliwość został posadzony po życiu ziemskim z powrotem na Tronie Metathrona, a jest to miejsce po lewej stronie w kręgu Wysokiej Rady zwanej Radą 24 Starszych Niebios! Słowo EL to podstawowy termin oznaczający zarówno Boga jak i dołączany do imion Boskich Istot, Archontów, Archaniołów i Aniołów Niebios jak Uriel, Gabriel, Michael czy Rafael – anielscy przywódcy Strażników Nieba, którzy wielokrotnie byli odwiedzali Proroka Henocha w jego ziemskim bytowaniu. O ile Mesjasz, Chrystus pełni u Tronu Boga funkcję Kapłana, o tyle Henoch, Metathron jest Mędrcem i Nauczycielem.


Kwiatuszek.png


Wielu ludzi poszukuje wiedzy i mądrości zgromadzonej i przekazanej przez Proroka Henocha, jednak nawet nieliczne fragmenty z wiedzy spisanej przez Henocha są dla ogółu ludzi bardzo trudno dostępne. Księgi Mądrości, 360 Świętych Ksiąg Henocha przechowywanych jest w pewnych trudno dostępnych świątyniach i klasztorach, a udostępniane są jedynie godnym duchowej wiedzy poprzez swą czystość, prawość i oddanie oraz lojalność siłom duchowym, niebiańskim. Henoch w Ewangelii przekazuje wiedzę historyczną o upadku 200 spośród Aniołów Straży, Czuwających, którzy zstąpili na szczyt Ardis góry Hermon za czasów życia Proroka, a jako gatunek niebiański, wyższy od ludzi, popełnili grzech obcowania cielesnego i zapładniania ludzkich kobiet, w efekcie czego powstała w owym czasie bardzo zła i niegodziwa rasa zwana gigantami lub olbrzymami wyróżniająca się wzrostem i dzikością. Hybryda ludzi i aniołów w człekopodobnych ciałach spowodowała powstanie tych olbrzymich istot – potworków i można grzech Srażników Nieba porównać do zoofilii, kiedy mężczyzna zapładniłby samicę innego gatunku tak, iż powstałoby jakieś wynaturzone monstrum jako potomstwo. Ziemia napełniła się złem i niegodziwością, a złe potomstwo mieszańców zaczęło odżywiać się mięsożernie i także polować na ludzi, i pić krew, czego Bóg dobrym istotom zakazuje. Surowo ukarano 200 zbuntowanych, którzy stworzyli gigantów, mieszańców nefilim i dobrzy Strażnicy Nieba pozbawili ich fizycznych ciał oraz możliwości odradzania wiążąc w astralnych lochach we wnętrzu ziemi, gdzie są zachowani na Ostateczny Sąd nad całym światem. Złych olbrzymów wyniszczono razem ze zdegenerowaną do reszty przez nich ludzkością, a 200 aniołów, którym przewodził Szemihaza zwie się odtąd demonami, które kuszą i zwodzą ludzi, odciągają od Drogi Bożej i uczą czarów. Jednym z błędów było też nauczanie swych ludzkich żon różnych psychicznych i magicznych sztuk, które przez ludzi były i są jeszcze używane w złych celach.


Kwiatuszek.png


Wielkie starcie sił dobra przeciwko siłom zła opisywane jest i wspominane w całej kulturze tak Bliskiego, jak i Dalekiego Wschodu, chociażby jako wojna na polu Kuru między złymi Kaurawami oraz dobrymi Pandawami, w której też olbrzymi stali po stronie Kaurawów, a Święci Aniołowie po stronie Pandawów i Ardźuna. Pamięć o Ewangelii Henocha jest szeroko zakodowana w legendach społeczeństw, choć ludzie zwykle nie starają się znaleźć głębszej puenty. Henoch powiada, że duchy gigantów, którzy czynili zło, odradzają się jako zwyczajni ludzie, jednak dalej czynią zło i są zepsuci, atakują i walczą, niszczą, lubują się w tworzeniu spektakli wojennych, a ich działalność przynosi dobrym ludziom smutek i ból. Zarówno mogą kusić poprzez wpływ psychiczny, gdy są w niewidzialnym, astralnym świecie, jak i działają jako inkarnujący się złoczyńcy, często o silnej osobowości, złym wpływie na innych, ze szczególną nikczemnością zajmując się niszczeniem Ruchów Duchowych.


Kwiatuszek.png


Często dawni giganci, nefilim, potrafią żyć bez jedzenia jako „żyjący powietrzem”, ekstremalnie dużo pościć, żyć anorektycznie, nie piją udając czyste życie, ale dokonują niegodziwych ucztowań jak ludożerstwo w całkowitej tajemnicy! Dręczą i zwalczają kobiety mając częściej męskie formy, ale nawet w kobiecych ciałach występują represyjnie przeciw kobietom, które zwalczają. Henoch wiele uczy o złych czynach zarówno upadłych Strażników związanych jako demony we wnętrzu ziemi w astralnej przestrzeni, ale i złych uczynkach niegodziwych olbrzymów, potomków kobiet i niebian (aniołów), którzy upadli czyniąc to, do czego nie mieli uprawnień, a było to tworzenie nowych gatunków życia, ludzko-boskich, co z uwagi na wcześniejszy upadek pierwszych ludzi już było niemożliwym. Jedną z przyczyn istniejącego zła na ziemi jest zatem szkodliwy występek zaledwie 200 niebiańskich istot, które uległy zepsuciu i postanowiły uczynić coś, co spowodowało bardzo złe następstwa. Ludziom dla samonaprawy wskazano Ścieżkę Czystości, Skromności i Posłuszeństwa Bogu i Prorokom, aby wyzbyli się bardzo złych, odziedziczonych skłonności.


Kwiatuszek.png


Inkarnowani nefilim, olbrzymy i wspierający ich upadli w stan demoniczny byli Stażnicy Kosmosu generalnie zwalczają Jarstwo, Wegetarianizm, a popierają mięsożerstwo i różne patologie degenerujące resztę dobrych i niezepsutych ludzi, sieją błąd. Archanioł Uriel jest Przewodnikiem Duchowym Proroka Henocha a także inni Archonci Nieba, jak znani z Biblii wielcy aniołowie: Gabriel, Michael, Rafael. Mądrość Proroka Henoch wspomina wiele imion Władców Nieba skupionych wokół Tronu Boga, a w Najwyższym Niebie są to Hierarchie trzech rodzajów anielskich ras czy gatunków: Cherubim, Serafim oraz Ofanim. Są to kolejno gatunki niebian coraz to wyższego rodzaju! Mądrość Henoch wymienia też dowódców i wszystkie imiona upadłych z Niebios, którzy należeli do Synów Bożych! Ewangelia Henocha uczy, że bardzo wielkie i wspaniałe istoty mogą czasem upaść w zło przez swoje błędy, a ludzkie istoty mogą się angelizować, przemienić i zasiąść na Tronie Metathrona, który zwany jest JHWH Katan, Jahwe Mniejszy – Obraza Boga.


Kwiatuszek.png


Księgi Henocha uczą o przyszłym Potopie podobnym do tego, który był za czasów Proroka Noah i o przyjściu Chrystusa, Mesjasza, i późniejszej degeneracji chrześcijaństwa, wspominając też jak będą karani źli przywódcy chrześcijaństwa! Mądrość uczy wiele o duchach anielskich, tworzących życie i zjawiska całej Przyrody. Henoch uczy, iż ludzie zostali stworzeni po to, aby w procesie udoskonalania mogli się stać jako Aniołowie Niebios, stąd wiemy, że możliwym jest wielki duchowy osiąg przemienienia, transfiguracji w Anioła, a nie na darmo mózg ludzki kryje wielki potencjał rozwoju. Człowiek musi się trzymać Światła, Czystości i Sprawiedliwości, a nie zanieczyszczać podle do spółki z nefilim. Z powodu podszeptów złych demonów z Czarnej Loży 200 i służących im olbrzymów, ich ojców, ludzie idą ku zagładzie i dotyka ich degeneracja śmierci nie tylko cielesnej, ale i duchowej w czterech dołach Szeolu, Piekieł! Uriel jest Archontem, Przewodnikiem Duchowym dla Boskich ludzi, a także dla Aniołów i Archaniołów! Niech każdy człowiek osiągnie Niebo i Boskie Życie!

Mistrz Himalaya Swami

Linki zewnętrzne

PMH - Przekazy Mistrza Himalaja znajdują się na portalu Lajów