Anioły, Sfery Niebios i Ewolucja Ludzkości

Z Himalaya-Wiki
Wersja z dnia 07:58, 11 sty 2017 autorstwa Kundalin (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

1. Zainteresowanie aniołami, wyższymi niebiańskimi istotami istnieje od zarania istnienia ludzkości na każdym z globów łańcucha Ziemi. Dewa to termin oznaczający anielski byt, mieszkańca wyższego, całkowicie czystego i świętego świata składającego się z wielu sfer, czyli z wielu globów hierarchicznie uporządkowanych. Aniołowie mogą przybierać tak i męską, jak i żeńską postać, będąc dla ludzi i innych nieświętych, uwarunkowanych ewolucją Bogami i Boginiami. Devi to Bogini, a Deva to Bóg, jak zwykle przekłada się pojęcie Aniołów i Anielic, kiedy się tłumaczy orientalne pojęcia na języki europejskie, jednak Deva nie jest tożsame z pojęciem Boga jako Absolutu, Brahmana, czy Najwyższej Istoty. Nauka ezoteryczna Wschodu oprócz różnych hierarchicznie uporządkowanych grup, czy sfer anielskich wymienia wiele bytów duchowych istot półboskiego, czy raczej półanielskiego pochodzenia, Upadeva, zwanych często Półbogami. Religia chrześcijańska posiada jedynie resztkową angeologię, podczas, gdy nauka wedyjska omawia wszelkie istniejące Niebiosa i żyjące w nich istoty włącznie z aniołami Przywódcami oraz ich historią życia, przekazując starożytne Niebiańskie Kroniki Akaśa. Najniższe podstawowe hierarchicznie sfery anielskie zwane są Rudra-Devas, aniołami Przyrody, Duchami Natury. Rudradevas to anielskie istoty tworzące całe życie w Przyrodzie i sterujące dziką, naturalnie żyjącą Przyrodą. Powszechnie znane w postaci Aniołów, Duchów Żywiołów, czterech elementów należą do centralnych idei będących rzeczywistymi bytami duchowymi w wyższym świecie. Mistycy wiedzą, że dobra łączność z duszami opiekującymi się drzewami, gatunkami zwierząt, rzekami, roślinami, jeziorami, prowadzi do kontaktu z podstawowymi mieszkańcami Niebios, wykonującymi na Ziemi swoją przydzieloną pracę twórczą.

Kwiatuszek.png

2. Ponad aniołami opiekującymi się tworzeniem form życia w Przyrodzie znajdują się mieszkańcy Niebios bardziej poświęceni i uświęceni poprzez bohaterstwo, męczeństwo, czy wielką ascezę, znani jako Sādhyadevas, Archaniołowie! Jeszcze bardziej zaawansowane anielskie byty w Niebiosach to Mahārājikodevas, Książęta, dowodzący niższymi od nich hierarchiami i nadzorujących pracę ewolucyjną całych linii ewolucji, ras ludzi, narodów, ewolucji gatunków zwierząt i roślin oraz innych linii ewolucyjnych, także tych półanielskich. Wszystkie hierarchiczne grupy wyższych bytów, aniołów stanowią coś w rodzaju niebiańskiej loży duchowych uczniów samego Boga Ojca i Maki Niebios w różnych kulturach nazywanego imionami: Śiva, Allāh, Brahman, czy Jahve, a poszczególne kręgi aniołów zwie się Ganas. Dwór Najwyższego Boga stojącego ponad podległymi hierarchiami Duchowego Królestwa Niebios oraz ponad Pałacami i Dworami władców poszczególnych sfer, kręgów, czy lóż jest czymś tak bardzo niepojętym, że trudno się dziwić, że ludzie mylą pojęcie Absolutu z Bogami jako zwyczajnymi mieszkańcami Nieba o wielkiej mocy. Czwarta hierarchiczna Gana aniołów i anielic to istoty płomienne o wielkiej mocy, takie, które pojawiają się w wizji ognistej a są to Aniladevas, Płomienne Moce czy Potęgi Ogniowe. Środkowa hierarchiczna Gana to Ābhāswaradevas, świetliste i promienne duchy o wielkiej wspaniałości i mocy kierowania innymi poprzez ich rozliczne wcielenia czy w innych wielkich przedsięwzięciach. Tuszita to devy nasycenia, pełni, panowania i błogości, z których inkarnowane bóstwo pokazywało swoim przykładem drogę rozwoju jako Gautama Budda, Prorocy, którzy zakładali wielkie religie, które trwały przez tysiąclecia, zwykle byli aniołami wysłanymi z tej sfery panowania nad zmysłami i materią, dzięki czemu wiadomo jak bardzo boskimi są Rāma, Krishna, Buddha, Mojżesz, Jezus, Muhammad czy Zarathushtra, o ile któryś nie był z niższej jeszcze anielskiej sfery bytu.

Kwiatuszek.png

3. Sześć pierwszych sfer to anioły o doskonale rozwiniętej formie i kształtnej choć potężnej postaci, która ulega przekształceniu, jeśli anielski byt duchowy wstępuje jeszcze w trzy wyższe sfery! Tak popularne wśród ludzkości obserwacje nadzwyczajnych zjawisk z udziałem aniołów opiekuńczych jak cudowne uratowanie z opresji, dokonywane są z łaski Bogów czy Bogiń o najniższej randze w Niebiosach, tych z gatunku Rudra-devas, przez aniołów rudrowych! Ludzie muszą się nauczyć, że na łaskę Niebios, Opatrzności trzeba sobie dobrze zasłużyć swoimi czynami, myślami i mową zgodnie z odwiecznymi prawami duchowymi, bo inaczej cuda ani zjawiska nadprzyrodzone nie mogą zachodzić. Niebiosa ingerują tylko wtedy, kiedy czyjeś życie zasługuje na to, aby człowieczej istocie udzielić pomocy, a przecież ludzki rok kalendarzowy to w świecie Rudrów zaledwie jeden dzień! Życie anielskich promiennych bytów stworzonych ze światła i dźwięku biegnie eonami, w czasie których przemijają gwiazdy i całe słoneczne systemy, chociaż też mają miejsce reinkarnacje czy raczej przeistoczenie w postać coraz wyższą i potężniejszą. Siły ciemności i mroku, istoty demoniczne i diabelskie nie są porównywalne z aniołami, gdyż wszelkie astralne i mentalne demony należą co najwyżej do rangi istot odpowiadającym Półbogom, Półaniołom, stąd swą ciemną mocą mogą jedynie otumaniać ludzi. Deva i Devi jako mieszkańcy światów niebiańskich, świetlistych, promiennych są stale połączeni z wyższymi Hierarchiami i z samym Absolutem, tworząc bardzo głęboko powiązany świat, super świat tworzący jako całość wielki Oświecony Nadumysł, przestrzeń duchowej realizacji. Każda Deva ma świadomość jedności z całymi Niebiosami i świadomość połączenia z Bogiem-Absolutem, Śiwa-Śakti jak i z wyższymi nadzorczymi i nauczającymi bytami w przestrzeni światła i wibracji Boskości. Inkarnowane na Ziemi istoty pełniące role Gurudevas, Niebiańskiego Przewodnika Drogi są bramami do wyższego świata i łącznikami, czy źródłami udzielającymi boskiej, niebiańskiej łaski, wiedzy i mocy. Inkarnacyjno-transformacyjny charakter inkarnowanych Bóstw jest doskonale znany i opiewany we wszystkich kulturach duchowych na całej Ziemi, choć ludziom nie jest łatwo poznać subtelne sprawy!


Kwiatuszek.png


4. Zaledwie cztery anioły takie jak Rafael, Uriel, Gabriel, czy Michael wspominane przez chrześcijaństwo to tak szczątkowe okruchy wiedzy o niewidzialnym wyższym świecie, który jest niejako nałożony na materialne przestrzenie wszechświata, ponad którymi istnieje to, co jest ponad ludzkim wyobrażeniem. Najłatwiejsza metoda posłania aniołka z Niebios dla ludzkości, to zapakowanie anielsko-boskiej duszy w skafander materialnego ludzkiego ciała i wrzucenie go niczym desant w odrodziny ludzkiej egzystencji. Jest to uczucie towarzyszące również istotom ze światów półanielskich i konkurencyjnych demonicznych, które jednak stworzone są z czarnej materii Kosmosu, z ciemnych cząstek pożerających dobro i światło dla własnych jedynie niegodziwych celów. Niebiańska inkarnacja na Ziemi zwana jest Awatara, bo jest to Zstąpienie albo zesłanie dla ludzkości anioła wcielonego w ludzką postać, a tysiące Dewów bywa mocno zaangażowanych w każdy taki eksperyment. Inkarnacja z Niebios Tuszita jest już wielką rzadkością, a jeszcze bardziej niezwykłym byłby Bóg, czy Bogini z Niebios Wasudevas, choć są to istoty tworzące i unicestwiające całe formy życia, siewcy życia we Wszechświecie, którzy ożywiają całe planety w różnych wymiarach istnienia, stad zwane Tchnieniami. Inkarnacja ósmej hierarchii Viśvedevas to forma, która w jednej chwili przemieniłaby dogłębnie całą ludzkość z uwagi na swą wszechobecność we wszystkich wymiarach i wielką duchową moc, a raczej wszechmoc, która pozwala swobodnie przetwarzać materię i formy życia! Dziewiąta sfera to istoty Najwyższych Aniołów-Bogów, ale ciągle to jeszcze mieszkańcy Niebios i poddani Królestwa Światłości w wiecznym porządku wyższych sfer Wszechświata. Absolut, Brahman, Śiva, Jahwah, Allah jest jeszcze ponad Bogami, co dla prostego ludzkiego umysłu bywa zbytnio abstrakcyjne. Niebiańska wiedza o aniołach jest bardziej obszerna, niźli małe i wyrywkowe wspominki o tych czystych i doskonałych światach. Anioły nie są ani maszynami ufoludków, ani ideami umysłu, jak to usiłują przedstawić ludzie zanurzeni w mroku demonizmu, ignorancji, czy wręcz głupoty i złośliwości wobec Objawionej Duchowej Prawdy. Kontemplowanie opisanych anielskich wizji może jednak prowadzić do wynalazczej inwencji twórczej albo pogłębionej refleksji, o ile osoba gromadzi i wzmaga element Światłości, a nie Mroku!


Kwiatuszek.png


5. Planeta Ziemia jest na peryferiach Galaktyki Drogi Mlecznej położona, będąc z kosmicznego punktu widzenia dobrym miejscem do zsyłki wszelkich złych i skażonych, grzesznych i zdeprawowanych dusz, które skazano na banicje nawet z lepszych materialnych planet w Galaktyce, nie tylko z wyższych półduchowych światów! Uwięzione w łańcuchu globów dusze mogą być doświadczane w mineralnych, roślinnych i zwierzęcych formach bytu zanim odzyskają cenne ludzkie odrodziny, które są testem przydatności, badaniem przez wiele wcieleń, czy dusz uległa naprawieniu, odwróciła się od zła i podąża za naukami Posłańców Niebios, Awatarów, tytułowanych częściej Gurudevas! Ewolucyjne Koła ludzkości powtarzają się w wielkich czasowych cyklach i epokach, gdzie 5 tysięcy, 12 tysięcy lat to najkrótsze miary czasu, obrót których powtarza historie określonych grup i cywilizacji dusz, wyławiając z błota zepsucia te, które nadają się do ścieżki Mądrości i Prawdy. Cały ten tygiel oczyszczania dusz ma za zadanie oddzielić element ciemności i mroku od elementu Światła i Ducha tak, aby istoty odzyskały naturę pierwotną, czystą i niepokalaną skażeniami. Nurzanie się w niegodziwościach może nie tylko przedłużyć proces oczyszczania, ale i całkiem uniemożliwić duszy powrót do świata, w którym była poprzednio, powodując unicestwienie tych, którzy zamiast iskrami boskości obrastają brudem ciemnoty i mroku. Co pewien czas Awatarowie przybywają i zabierają część ludzi, która uległa duchowej naprawie do nieco lepszego świata w łańcuchu Ziemi, a później nawet do pierwotnych sfer, z których zdecydowana większość istot tutaj spadła na banicje w uroczy acz mroczny zakątek Galaktyki Mlecznej Drogi. Ludzie ulegają przemianie ku wyzwoleniu na tym kosmicznym odludziu, ale też bywa, że ulegają zepsuciu, które jedynie pogarsza ich los a nawet utratę ludzkich odrodzin, uważanych przez mistyków za cenną szansę daną Duchowej Ewolucji. Zainteresowanie aniołami i duchowością wróży okresową poprawę losów ludzkości oraz wyzwoleniem jakiejś grupy światłych dusz, o ile wiernie będą słuchać Głosu Gurudeva!

Mistrz Himalaya Swami

Linki zewnętrzne

PMH - Przekazy Mistrza Himalaja znajdują się na portalu Lajów