Aforyzmy Astrologii Świątynnej

Z Himalaya-Wiki
Wersja z dnia 02:47, 24 maj 2019 autorstwa Caroli (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''Aforyzmy Astrologii Świątynnej''' - profesjonalnej i praktycznej astrologii ezoterycznej. W dominancie horoskopu: połączone siły Słońca, Księżyca, Saturna i...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aforyzmy Astrologii Świątynnej - profesjonalnej i praktycznej astrologii ezoterycznej.

W dominancie horoskopu: połączone siły Słońca, Księżyca, Saturna i częściowo Urana/Rahu (czasoprzestrzeń) wskazują na siłę opanowania rzeczywistości.

Siły Wenus, Marsa i częściowo Plutona/Saturna (energia) to energie telluryczne, nie podległe woli.

Jowisz podwyższa poziom energii, Merkury udostępnia ją woli i świadomości.

Własne zasoby energii definiują Mars i Wenus. Własną czasoprzestrzeń - Słońce i Księżyc.

Merkury utrzymuje równowagę między nimi. Jest zatem miernikiem zintegrowania osobowości.

Siła i pozycja Merkurego to informacja o tym ile energii można opanować i wykorzystać świadomie.

Siła i pozycja Jowisza uzupełnia tę wielkość o ilość energii możliwą do przekazu w odmiennych stanach świadomości.

Domy IX i XI mogą działać tak jak domy III i V - lecz na planie duchowym. Dom III to zdolności duchowe, potencjał rozwojowy człowieka i dziedzina w której jego uduchowienie przejawi się najsilniej. Dom XI to zdolność wykorzystania tych potencjałów, służenia Ludzkości.

Podobnie jak w Księdze Przemian najbardziej prawidłowy heksagram 63 jest zarazem najbardziej złowróżbny, tak w horoskopie najbardziej archetypowy układ planet to informacja o możliwości upadku człowieka, bo podlega on - jak wszystko - Prawu Zmiany. Najlepiej gdy układ planet to 80-90% pełnego archetypu. Gdy w horoskopie nic się nie zgadza z archetypowym wzorcem to - dzięki Prawu Zmiany - człowiek z taką właśnie kombinacją może być bliższy Niebios niż niejeden posiadacz czysto wzorcowego horoskopu.

Znaki twórczości - Lew i Wodnik - decydują o tym co będzie się dziać w następnym cyklu. Wizje i projekcje Lwa weryfikują się w Pannie zaś dokonania Wodnika stają się podstawą odrodzenia w następnym znaku Barana.

Wodnik - próba jak wiele można człowiekowi odebrać nie odbierając człowieczeństwa. Redukcja Człowieka do samej Struktury. Odkrycie potrzeb absolutnie podstawowych. Wodnik jako duchowy nauczyciel ludzkości przechodzi zwykle ciężkie próby i doświadczenia, poprzez łagry czy stosy katolickiej inkwizycji.

Wenus - kobieta pomocna, Księżyc - kobieta opiekuńcza; Wenus - kobieta obecnego życia, Księżyc - kobieta z przeszłości.

Astrologia, choć jest wiedzą wielką i uniwersalną, jest zbyt złożona, by mogła być powszechna. Dlatego aby ją wykorzystać praktycznie, trzeba stworzyć na jej bazie techniki prognostyczne i terapeutyczne uproszczone lecz pewnie działające i - przede wszystkim - niedostępne dla oszołomów.

Kwadratura rozbieżna - bezrozumne pragnienia dziecka, opozycja - lekcja realności człowieka dojrzałego, kwadratura zbieżna - albo premia za realizm opozycji albo dodatkowa frustracja za jego brak.

Ryby jak długo mają Wiarę - są nietykalne i dysponują wielką mocą, gdy im Wiary brak - stają się błaznem lub ofiarą. Dlatego Ryba jak odpada od jakiegoś Guru to próbuje go nieudolnie naśladować stając się błaznującą karykaturą swego Guru.

Uwrażliwienie etyczne związane jest przede wszystkim ze Słońcem i Jowiszem/Neptunem. Saturn to odpowiedzialność wobec systemu przejętego z zewnątrz. Jowisz to liczenie na Opiekę Boską, pomoc Boga, aniołów i guru.

Saturn jak w soczewce skupia cechy wszystkich innych planet i potrafi zastąpić każdą z nich, podobnie jak Neptun. Ale u Neptuna to gra i oszustwo, zaś Saturn działa realnie.

Jowisz i Merkury ograniczają nas informacyjnie: Merkury poprzez logikę, poza którą nie wyjdziemy, Jowisz poprzez energię symbolu, który nam da moc i rozkosz taką, że przestajemy pragnąć jakiegokolwiek poznania. Jowisz jest tu ograniczeniem energetycznym, Merkury czasoprzestrzennym.

W horoskopie i twórczości W. Blake'a Jowisz to Urthona (Bóg i mistyczna wyobraźnia dająca niebiańską rozkosz) a Merkury to Urizen (Szatan i jego nienaganna, bezlitosna logika wyznaczająca będące przyczyną cierpień ograniczenia).

Skorpion i VIII Dom to szkatuła, do której nie każdy ma klucz. Takich ludzi trzeba umiejętnie otworzyć, wtedy ich skarby będą dostępne.

Gdy północ horoskopu nie zawiera sygnifikatorów, człowiek w dzieciństwie otrzymuje znaki a w życiu dojrzałym spotyka Mistrzów, którzy kiedyś te znaki dali. W sytuacji odwrotnej już w dzieciństwie otrzymujemy naukę, która w postaci symbolicznej (przez władców nie obsadzonych znaków) wraca po latach.

Elementy horoskopu to narzędzia, których Dewy - Bogowie używają do skonstruowania człowiekowi warunków jego realizacji karmicznej.

Koniunkcja Księżyca i Słońca (zaćmienie słońca) może - w sytuacjach stresowych - ujawniać ukryte treści podświadomości lub ich substytuty.

Planeta w godności to energia idealna, nie zmaterializowana. Taka energia pozostawia człowiekowi swobodę w realizacji idei, uskrzydla go w poszukiwaniu idealnej formy. Planeta na wygnaniu to forma gotowa, a przez to ułomna, ograniczająca człowieka i skazująca go - w najlepszym razie - na odgadywanie idei.